Sta upisujete???

Mintaka

Zainteresovan član
Poruka
111
Evo dodje i ta godina.. Bice dosta dobre zezancije u skolici, a posle mukotrpan i zamoran psihicki rad, dobro kako za koga... Kada pomislim sta me ocekuje, dodje mi da zaustavim vreme i ostanem u trenutku u kom sam, ili da ga vratim godinu dana unazad, ili godinu dana unapred, kada sam, nadam se upisala fax koji zelim.. Ali dobro, da ne oduzujem sa mojim mudroserstvom i paranoicnim izjavama, zaista me zanima misljenje mojih vrsnjaka.. Ljudi gde palite u oktobru 08?
 
jaoooo...nemam pojma, htela sam psihologiju...ali jako je velika konkurencija pa se pomalo i bojim! mislim da cu konkurisati na 2 fakulteta pa sta bog da, jedan je psihologija a za drugo nemam blage... :(
 
I ja se dvoumim. Jedna opcija mi je srpski jezik i knjizevnost, a druga zurnalistika na politickim. Najgore od svega je sto ne mogu nikako da izaberem koji od ta dva. Mada, verovatno cu konkurisati na oba, pa ce rezultati odluciti.
 
Ja znam jednu novinarku, radila u POLITICI 10 godina. I jedan moj ortak hoce zurnalistiku pa sam se raspitao i kaze da bi to toplo preporucila onima koji su se koliko-toliko vec bavili time, mislim, objavljivali clanke. I njeno je misljenje da covek to mora da ima u sebi, da bude karakter... A kaze da je fax inace zanimljiv i da je studiranje extra.
Sto se mene tice, nemam pojma. Troumim se izmedju ETF-a, matematickog i fizickog, a ova dva su mi nesto primamljivija od ETF-a, iako su pare na ETF-u. Ima li neko savet?
 
Ono sto bih ja najradije zelela je psihologija ali...konkurencija :???: a i cula sam da su i prijemni i sam fakultet veoma teska...tako da....ne znam zaisata NE ZNAM! ....inace ako neko ima predlog.....
 
Vitor89:
Ja znam jednu novinarku, radila u POLITICI 10 godina. I jedan moj ortak hoce zurnalistiku pa sam se raspitao i kaze da bi to toplo preporucila onima koji su se koliko-toliko vec bavili time, mislim, objavljivali clanke. I njeno je misljenje da covek to mora da ima u sebi, da bude karakter... A kaze da je fax inace zanimljiv i da je studiranje extra.
Sto se mene tice, nemam pojma. Troumim se izmedju ETF-a, matematickog i fizickog, a ova dva su mi nesto primamljivija od ETF-a, iako su pare na ETF-u. Ima li neko savet?

Zavisi od toga sta je tvoja prava zelja. Ja nisam osoba koja se rukovodi geslom: "Upisacu ono od cega cu kasnije imati odlicnu korist", mada bi bilo dobro da ne zanemarujem tu, itekako bitnu, stavku i zaboravim na produkte moje senzibilnosti, tj- upisacu ono sto volim, pa makar celog zivota cucala ispod pancevackog i prosila za lebac :-D . Sasvim je jasno da ti ETF pruza veci izbor mogucnosti radnog mesta, ali nikad nista nije sigurno. Kao sto rece neko pre mene, i sa matematikom i fizikom bi mogao da drzis privatne casove. Moja mama je fizicar i da znas mlati dobru lovu na privatnjacima. Takodje smatram da su ti sanse za napredovanje i uspesnu karijeru sa ETF-om mnogo realnije i verovtnije, kako ovde, tako i napolju.. Dobro razmisli i sa srecom.. A, da. Hvala ti mnogo na obavestenju. Ja imam novinarskog iskustva, nije bas ogromno, ali je zadovoljavajuce. Uzivam dok pisem, mislim da sam prlicno "karakterna" i samouverena, pa se nadam i dobrom uspehu!!! Da li je neko poceo da sprema prijemni?
 
Dirigovanje... Nek mi je Bog u pomoci... Vec sam pocela da se spremam pa shta bude nek bude....
Naravno, naajvise bih volela da upisem kod Sudjica, ali necu da se bunim ni ako upadnem i kod nekog drugog (AKO uopste upadnem)...
 
Tek sad sam videla da si iz BiH.
Nije mi bila namera da te vredjam.
To je iz vica koji nije uvredljiv...
Isto tako bi mogao da bude i Rade ili ne znam ni ja ko....
Izvinjavam se ako te je moja netakticnost uvredila na bilo koji nacin.
 
xpforswodniw more briši ovo BiH,i piši Srbija.Najavljivo Dodik da će ako Kosovo proglasi nezavisnost isto učiniti i Republika Srpska.Kad već Šiptari mogu da pišu kao lokaciju Kosovo,Albanija,možeš i ti Republika Srpska,Srbija...
 
Че Гевара:
xpforswodniw more briši ovo BiH,i piši Srbija.Najavljivo Dodik da će ako Kosovo proglasi nezavisnost isto učiniti i Republika Srpska.Kad već Šiptari mogu da pišu kao lokaciju Kosovo,Albanija,možeš i ti Republika Srpska,Srbija...

Ma nemoj!

1 prijateljski savjet: Pazi ti sta se desava u TVOM dvoristu, za nas nebrini.

I tema je generacija 89, a ne Kosovo, RS......

Zato molim te ne zapocinji bilo kakvu diskusiju vezano za gore spomenuta pitanja.
 
@ milka_canitj: ne znam da li valja nemati alternativu...

@ Mintaka: Znam ja za to, mislim, ici za onim sto volis... A pitanje je da li cu pronaci sebe (kako ovo stereotipno zvuci...) baveci se elektrotehnikom... A sa druge strane, kao ing mogu a i ne moram da "mlatim pare". Nista nije sigurno... Imam jos vremena, smislicu se...
Srecno svima!
 
POZDRAV ZA GENERACIJU!!!! :)
Ljudi,ja bih arhitekturu, ali jos nisam sigurna 100%...A ljudi su vec poceli da se pripremaju za arhitekturu pa se ja plasim da kad se odlucim-vec ce biti kasno...Strasno...
Alternativa mi je geodezija i...jos po nesto...:lol:
U svakom slucaju, znam da cu da konkurisem na dva faxa, ko zna sta moze da se desi...:roll:
 

Back
Top