Sta upisujete???

ja se spremam za psohologiju i socijalnog radnika...
pa, šta bude, biće.
inače, prijemni za psihologiju uopšte nije težak(čak je i lakši nego na većini fruih fakulteta), nego je konkurencija velika, pa se zato teško upisuje.

E ja takodje hocu psihologiju na Filozofskom i socijalni rad na politickim naukama,prvo sam htela samo psihologiju ali...ipak moram da imam alternativu a i socijalni rad mi je skroz ok....reci mi samo,za soc.rad trebam ustav,sociologiju i psihologiju ??;)
 
violet_parts, vidim da nisi bas najbolje informisana,pa cu se potruditi to da promenim ;)
Psihologiju je tesko upisati,ne zato sto je konkurencija velika(i to je jedan od faktora,dakako),vec zbog opste kulture(testa opste informisanosti),koji je nepredvidljiv,i ne zna se koja ce pitanja biti.Zbog toga je psihologija skoro pa najteza za upisati.Na drugim fakultetima imas sta da spremis,nebitno,bile 3-4-5 knjiga,znas sta ce biti,a ovde nije tako..Taaakoc ;)
 
Pozdrav za najbolju generaciju! :)
Jedno vreme htela sam da upisem biologiju, pa sam se onda preorijentisala na drustvene nauke - razmatrala sam knjizevnost, psihologiju, jezike... I, na kraju, posle toliko hamletovskih nedoumica i dilema, odlucih se za engleski na Filoloskom. Prijemni je smesno lak, ali je konkurencija velika. Malcice se pribojavam i usmenog dela prijemnog, tj., bojim se da cu blokirati zbog stresa i treme.
Nera93:
ja sam jako rasejana,planiram turizmologiju...ali me zanima prijemniiiiiiii
Idem u gimnaziju,imacu lep broj bodova iz skole,ali mie uputite sta se polaze ako znate...hvala unapred!!TARA
Poznajem nekoliko ljudi koji hoce da upisu pomenuti smer, pa znam i sta se polaze - u pitanju je geografija, literatura su udzbenici iz geografije za gimnazije.
 
Јој људи, када бих само била сигурна шта хоћу да радим у животу знала бих шта да упишем! Овако не знам куда, слажем се са имењакињом-кад би постојао неки општи факултет са комбинацијом и друштвених и природних наука!!!:lol:
Сада у плану имам ЕТФ, размишљала сам и о биохемији или молекуларној! Родица ми студира молекауларну у Новом Саду и каже да је врх! Имају супер опрему! Знам само да не бих да радим неки досадан и монотон посао! Истраживачки рад ми је занимљив, али не знам у којој области!!! Ако има неко идеју, приједлог...
Велики поздрав за генерацију са Пала, Република Српска!!!
 
I ja se sada razmisljam izmedju Medjunarodnog i Engleskog jezika. Sta se sve polaze za prijemni? (mislim na Engleski)
Ooo, konkurencija. No, malo zdrave konkurencije nije na odmet. ;)
Prijemni se sastoji iz 3 dela:
- pismeni, koji ukljucuje pitanja iz gramatike (ma, laganica, sve u stilu "Stavi glagol u zagradi u pravo vreme"), listening & reading comprehension;
- esej;
- usmeni gde te ispituje troclana komisija.
Pa, vidimo se na prijemnom, mozda. :-D
 
Voleo bih da cujem komentare sto se tice sledeceg.Sta je ustvari pravi menadzment.Nevezano da li su u pitanju drzavni ili privatni fakulteti.Da li je to m koji se vezuje za finansije ili m koji se vezuje za nekakvo inzenjerstvo.Pa tako ovde imamo bankarstvo, osiguranje i sl. a na ovom drugom operaciona istrazivanja, razne informaticke predmete i primenjenu matematiku ( cujem da koriste lenjir i sestar).Prosto receno izmedju ove dve stvari STA JE TO PRAVI MENADZMENT, to jest onaj koji se na primer izucava na Harvardu.
 
Mislim da cu sebe pridodati listi onih koji nemaju blage veze sta ce sa sobom...:) razmisljam o hemiji koju volim ali za koju nisam sigurna da li ima posla kod nas, a ja bas ne bih volela da zavrsim kao profesor, pa mi je onda jedna od opcija biohemija. Inace, ranije sam i ja razmisljala o politickim naukama (mislim, jako slicno), a do kraja ko zna sta ce biti...
 
ooo..ne brini..ja sam se mislila i genetiku...sve slicno da slicnije ne moze biti :lol::lol::lol::lol:
ali ovo je strasno..ne znma da nabrojim 10 ljudi koji znaju sta ce,,,svi su u fazonu..pa mozda ovo....a mozda i ono...ali ni ono nije lose....doci ce nama maj..a onda smo ga ugasili:shock:
 
..mislila sam pejzaznu arhitekturu, volim biologiju, volim da crtam..:D
..mada, sad me privlaci i graficki dizajn (to mi je brat od tetke upisao), a neki me ubedjuju da probam likovnu akademiju, ali nisam spremna za to (bar ne za sada).. valjda cu ostati pri svojoj odluci da upisem pejzaznu..
 
hmmm...ja se lomim izmedju jedno 5 stvari...
opcije su politcki(svi smerovi :) )
filoloski
filozofski
i jos se tu svasta provlaci...neeee znam....
:(
pozzzzzzzzzz za sveeeeee :D

isti slucaj samo sto su kod mene u zvanicnoj igri filozofski i politicki a i filoloski mi je skroz ok samo se plasim tolikog izbora:-(
inace PROVLACI se tu i drzavna bezbednost kao moguca alternativa,pa rekoh da priupitam ima li koga ko razmislja o bezbednosti,:?
inace pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :-D
 
ja sam razmisljla o politickim naukama i to medjunarodne studije,ali ni u to nisam sigurna......a moram naci i neku alternativu......Ima li jos neko zainteresovan za pol. nauke?.....cula sam da je ove godine prijemni bio nevidjeno tezak, tako da ne znam sta mi je ciniti.......jer spremati cetiri godine istirije uopste nije naivno.....

Prvo pozdrav celoj generaciji! Da imamo sreće i pameti da upišemo ono što budemo želeli!

Ja sam isto zainteresovan za međunarodne odnose, ali takođe nisam baš ni siguran povodom toga. Još sam u nedoumici, ne znam zbog čega, ali tako nisam siguran da li baš to da upišem, iako mi je to želja i nekako mi i leži. Razmisliću još. A što se alternativa tiče, nisam ni oko njih siguran - u opticaju je desetak smerova na raznim fakultetima :D
 
@joe #13: Polaze se gramatika srpskog i engleskog. Kazu da na skandinavskim najveci problem predstavlja knjizevnost, sto je i logicno - vecina pre faksa nije ni ucila te jezike a treba da se izvanredno sluzis jezikom da bi na njemu citao knjizevnost koja se izucava na faksu. Tesko je, ali naravno, nije nemoguce. Pa, srecno!
@spicy black: I sama sam se jedno vreme dvoumila izmedju toga sto si navela. Ne znam sta tebi vise lezi, ja sam na vreme shvatila da su drustvene nauke moj fah. Ako se odlucis za knjizevnost, preporucujem ti srpsku. Koliko sam obavestena, ljudi koji to zavrse imaju vece sanse za zaposlenje nego oni koji su diplomirali na opstoj.
 

Back
Top