Zašto vreme ide unapred?

cuo sam za ideju,teoriju,sta god,da vreme ustvari NE IDE i ne prolazi,vec PROLAZE ljudi i njihovi zivoti,odnosno svet koji su stvorili ljudi,zatim zivotinje,biljke,itd.....

e sad,zbog pogresne percepcije i shvatanja,ljudi dozivljavaju da vreme prolazi....a ono je zapravo isto,staticno,ove sekunde i npr neke sekunde u 1127oj godini,ili u doba Jure...
 
cuo sam za ideju,teoriju,sta god,da vreme ustvari NE IDE i ne prolazi,vec PROLAZE ljudi i njihovi zivoti,odnosno svet koji su stvorili ljudi,zatim zivotinje,biljke,itd.....

e sad,zbog pogresne percepcije i shvatanja,ljudi dozivljavaju da vreme prolazi....a ono je zapravo isto,staticno,ove sekunde i npr neke sekunde u 1127oj godini,ili u doba Jure...
Ali to bi onda značilo da vreme u opšte ni ne postoji, nego su ga ljudi uveli kao kategoriju radi lakšeg (možda i jedino mogućeg) načina orjentisanja u svakodnevnom životu. Međutim, naučnici tvrde da je vreme fižička kategorija, jedna od dimenzija vasione. Tvrde još da je vreme počelo (nama) i da će se, najverovatnije, završiti. Pa onda verovatno opet početi (nekom drugo). :D
 
Da li shvatate gde je naše mesto u vremenu?
Da li je moguće da je jedna sekunda sve to?
Recite mi zašto vreme ide unapred?
Ili da li naš mozak to tako doživljava?

Ja bih dodala bonus pitanje. Da li bi mogli da funkcionisemo bez casovnika? Kakav bi svet bio da nije izmisljen casovnik? Da li bi ziveli i dan danas kao plemena u prasumama?

Uh! Ispadose tri pitanja, a htela sam jedno...:dontunderstand:
 
Ali to bi onda značilo da vreme u opšte ni ne postoji, nego su ga ljudi uveli kao kategoriju radi lakšeg (možda i jedino mogućeg) načina orjentisanja u svakodnevnom životu. Međutim, naučnici tvrde da je vreme fižička kategorija, jedna od dimenzija vasione. Tvrde još da je vreme počelo (nama) i da će se, najverovatnije, završiti. Pa onda verovatno opet početi (nekom drugo). :D

ne,ne....naravno da vreme postoji kao naucna kategorija,samo ga ljudi drugacije dozivljavaju nego sto ono jeste...bas tako,kao neki nacin svakodnevnog orijentisanja...

ma nemam pojma,kazem to je samo ideja......:)
 
Како уопште доказати да време иде у напред.Претпоставимо да смо "рођени" стари и да нам је коначни циљ да будемо ембриони. Како онда одредити смер у коме се време креће. Време је векторска величина и ми за смер узимамо напред јер нам тако изгледа лакше. Како у повезаности простор-времена можемо видети смер времена. Било би добро да ми неко то објасни јер сам и сам у заблуди.
 

Back
Top