Dobar jezik je.....

e, sad vas rikan da vam kaze nesto sto se jezika tice... najgore je kad ga govorite dovoljno dobro da vas uvuce u nevolju, a nedovoljno dobro da vas izvuce iz iste... pa posle ne pomaze ni mimika... ni govor tela... ni nista... nego, put pod noge... i, hteo sam jos nesto da pitam... jel znate mozda na kom jeziku peva Jadranka Stojakovic u novoj verziji pesme "Sto te nema"? pred kraj... e, taj jezik bi' bas voleo da govorim... i mislim da je solaza na gitari u toj pesmi bas pogodjena u centar... al', svaka cast k'o god da je odsvirao...


U pravu si Rikane, pogresna rec u odredjenom trenutku... :thumbdown:

Rikane, ne znam na koju verziju mislis, ali s obzirom da zena zivi u Japanu i tamo se bavi svojim poslom: slikarstvom, medjutim snimila je i nekoliko albuma, pretpostavljam da si cuo verziju na japanskom ;)
Inace 12. sept. bice u SKC-u, ako je volis....


Kada sam vec tu...
@tema
Svi znamo da je znanje razlicitih jezika pravo bogatsvo, ali i neverbalna komunikacija cesto govori vise od reci.

Mada "Onog casa kada prestanu reci pocinje poljubac."
I tu nema lazi, nema prevare. Za mnoge poljubac je najintimniji dogadjai izmedju dvoje ljudi. Poljubac sa pravom osobom ume da bude neopisiva magija!

Ne znam kako, ali od poliglote, ja zavrsih kod "Francuza"... Cudni su putevi.... :roll:
 
Poslednja izmena:
ako je ideja bila govoriti o vrsti komunikacije, onda u to spada shirina vokabulara, kao i veshtina korishtjenja istog, tako da te razumenju oni kojima govorish. Najbolje je kad imash sposobnost da govorish sa i pred raznim razlichitim ljudima tako da te razumeju svi, shto vishe to bolje, a sa druge strane da umesh i da govorish tako da te razume samo odredjena ciljna grupa...
a ako govorimo o delu tela, to opet zavisi od lichnih preferencija (da ne kazhem ukusa) a i od toga shta se ochekuje od datog jezika da radi... opet i tu ima puno uticaja koliko neko ume da koristi svoj jezik. Davno sam u shkoli chula da je najbolja vezhba, a istovremeno i test jezika, vezanje cvora na peteljci od treshnje istim. Pa koga zanima neka se zanima, ja znam da ja tada jesam :D
 

Back
Top