extremni (dh,mtb) biciklizam u beogradu?

za to ti treba brdo. treba da imas obezbedjen prevoz od kuce do brda pa i nekoga da te vise puta popne, kad se budes spustio. mozes i da guraš ili odpedaliras do brda, pa se spustiš ali bi potrosio 10 puta vise vremena pri penjanju nego pri spustanju. znači uzivanje bas i nije neko u ovom slucaju.

trebaju ti stitnici za kolena/noge, mozda za lakat, obavezno kacigu i neke rukavice a i najbitnije - bicikla, koja je vrlo skupa.

tu nema staze, koja je kao autodrom...asfaltirana, zidovi, boksevi, tajmeri i sta ja znam jos sta...preprosto stavis biciklu medju noge i spustis se nizbrdo. mozes da koristis planinarske staze ali da pazis da nekog ne ubijes ili da ti ne smeste drvo preko staze, pa da se ubijes. ako hoces svoju stazu onda uzmes lopatu i iskopas melo tu malo tamo, napravis krivine, stavis drvene daske preko nekog potoka pa vozis po njima..napravis neku rampu pomocu koje skaces i dok si se zagrejao, vec si odfurao celu planinu. dobro bi bilo kad bi te sad neko sa pick-upom pokupo i oterao na vrh brda, da se spustis ponovo ali to je vec druga prica.

onda treba to da se odvozi par puta nedeljno a ne mesecno, tako da moras da se finansijski spremis na to. ja sam bio u tome par godina i prodao biciklu i opremu. sada gledam da kupim hardtail za dirtjump / 4X pa da se vozim po kradu i lomim kosti negde, gde mogu brzo da me oteraju u bolnicu a ne da se ko kuce mucim na sred brda :)

jedino sto mi pada na pamet sada je da odes u Kranjsku Goru u Sloveniju i tamo u Bike Parku platis i uzmes biciklu i opremu i kartu za sedeznicu i vozis se ceo vikend i pokusas da slomis sto vise kostiju ali si i to verovatno vec zakasnio posto se to radi leti, kad nema snega...sad ce da padne sneg i nema nista od voznje do proleca :)

bolje kupi neki hardtail i vozi se po gradu, bar mozes nekoj curi da se svidis tok se glupiras...na brdu njih nema :mrgreen:
 

Back
Top