The Walking Dead

Paja Cutura

Poznat
Poruka
9.564
The_Walking_Dead_comic.gif

Ne znam uopste koliko je ovaj strip aktuelan
al uz Romera i Russoa
predstavlja najdragocenije zombie stvaralastvo.
Tvorci su Robert Kirkman i Tony Moore
koji su se u kreiranju filma posluzili odradjenim Romerovim idejama
sa serifom Americke zabiti kao centralnim likom.
Elem,serif se nakon odradjenog perioda budi
i zatice svijet u post-apocalyptic atmosferi
nesto slicno vidjeno je u filmu 28days later
nakon toga pocinje slasher dionica
i borba za opstanak.
Strip je nevjerovatno dobro i osmisljen i nacrtan
ideje su veoma originalne
i svjeze
sto je iznenadjenje
sa obzirom da je Romero
do detalja razvio sav koncept ovog zanra.
Strip bi predstavljao neku mjesavinu Romerovog i Russovog pristupa
zombijima,
postoji i detaljno razradjen plan da strip dobije i svoju ekranizaciju
u vidu serije al o tome drugom prilikom.
Koja su vasa misljenja o ovom stripu
koji se nazalost veoma tesko nalazi na nasem neznavenom trzistu
 
da. izaslo je 13 prvih sveski, zajedno sa invicible strpom s druge strane..mada je jaaako tesko nabaviti br 9. koliko sma ja upucen, prestalo je da izlazi. nisam dugo bio do darkvuda, taman kad navratim pitacu ih znaju li oni zasto je prestalo...

inace do sad je izasla pedeset jedna epizoda, i ja ih citam sve preko .cbr formata...***, na walking dead sam se odavno navukao i taman nede kad sam dosao do dvadesetog broja, pocelo je da izlazi kod nas, ja se napalio, ali sam i dalje bio u prednosti sto se tiche procitanih brojeva...sad je rpestalo da izlazi ali ga i dalje redovno pratim preko neta...jeste da listanje papira ne moze da se uporedi sa skrolovanjem misha ali to je jedini nachin :( a strip je zaista izuzetan..meni trenutno najbolji od svih ongoing comics ..bolji i od 100 bullets. preacher, sandman i sin city ne rachunam, oni su zavrsena pricha...
 
..ali mogu skenirani da se zbave preko enta..pa ko voli tako...

inace planiram kad se zavrsi serijal da ih lepo ishtampam sve i uvezhem u povez. jedan moj poznanik je to uradio sa jednim stripom, napravio integral od 250 strana, prelomio omot, oshtampao stranice na shtampachu, odneo u shtampariju da mu urade tvrde korice i uvezu sve..doslo ga je oko hiljadu din...manje nego shto bi ga takav luksuzni hc integral koshtao da je stvarno izasao:)
 

Back
Top