Koliko ste osvetoljubivi posle raskida?

Bude gadan raskid...
Kako reshavate chemeran bol?
Momci: ispljuju devojku pred ortacima da je rwaqu, da tuki nije vadila iz usta...
Devojke: ismeju se sa frendicama kako mu je miskroskopski i kako ste povremeno davali bajama u prolazu za vreme veze...
Desilo se kome?


Ne pljujem na momke sa kojima sam bila, jer bih tako pljuvala na sebe.

Nisam osvetoljubiva. Šta je bilo bilo je ... i kraj .. i tačka .... Ne razumem ljude koji jesu osvetoljubivi.
 
Elem, to su varvari i pagani.

Zaboravila sam i kategoriju dizelasa, racunam da su izumrli, al' ostanem uvek razuverena...:lol:

А мени све у глави неке сплетке о којима знам, а не желим да знам... па изгледа више причам сам са собом. Сори што сам те цитирао, ја сам више водио неки унутрашњи дијалог. :p

Ne slazem se. :P:lol:
 
Bude gadan raskid...
Kako reshavate chemeran bol?
Momci: ispljuju devojku pred ortacima da je rwaqu, da tuki nije vadila iz usta...
Devojke: ismeju se sa frendicama kako mu je miskroskopski i kako ste povremeno davali bajama u prolazu za vreme veze...
Desilo se kome?

posle raskida (bolnog) prikupljam ostatke sebe i vracam se svojoj celini. to nekad traje. ali i to je proces samospoznaje,uzdizanja, samoosvescenja.
a o pokojnicima sve najbolje, uvek.
 
nisam osvetoljubiv... a i zasto bi' bio? verujem kako je moralo da se zavrsi i da je bolje pre nego kasnije... nego prekasno... bude mi zao... naravno... i pitam se malo sta cu dalje i sta mi treba... a svojih devojaka se secam kao dobrih osoba... jer da nisu takve, verovatno nikad ne bismo ni bili zajedno... i verovatno bi' i sebe pogazio kada bi' rek'o nesto lose o njima... to je ruzno... i nepotrebno... i nikad se nije desilo da veza pukne zato sto smo se posvadjali... preko kolena... pukne zato sto smo shvatili da je tako najbolje... nekad neko shvati malo vise... nekad neko malo manje... i ne treba se vracati... jer da je vredelo, ne bi ni pucalo... ljudi ne uce... i kad veruju da im nesto nije dovoljno... i kad im mi, ovakvi kakvi smo, nismo dovoljni... to i jeste tako... i onda, kad se malo saberem... bez preterane zurbe... sacekam da me nadje neki novi, jos lepsi osmeh... neka nova, jos bolja osoba... al' to tek kad sam siguran da sam spreman... jer nije fer da ta nova osoba ne dobije najbolje od mene samo zato sto prethodna nije mogla da razume... do tad... disem... i uzivam kako najbolje umem... i smejem se kako najbolje umem...
 
Не слажем се... ако мислимо на исто. Углавном су слабе особе ти који се не свете, јер за добру и јаку освету треба имати мозак, концентрацију, петљу и способност, које овима обично недостају. Мада то нема везе са овим ситним "осветама" о којима се овде прича. Као, сад је овај љут, па ће да прича то и то... То и није освета, то је ситна пакост и баш та слабост карактера за коју (мислим) да је спомињеш. Оно на шта сам ја мислио односи се на праву освету, са намером и делотворну, а за њу су способне само јаке личности.

Мада ја одох у ширину, као да причам о планирању убиства... :lol:

Čini mi se da je ovo prva Bogartova poruka sa kojom se ne slažem uopšte. Da bi se svetio ne treba ti ni petlja ni sposobnost, naročita, već samo volja i mržnja prema nekome. Mislim da je jača osoba koja ume da se otrgne od tih misli, nego ona koja troši vreme na kovanje odveta. Druga stvar je ako trošiš vreme, a nemaš hrabrosti da išta uradiš. Onda si dvostruki luzer. Čovek treba da gleda sebe i odstrani ljude koje ne voli iz okoline. Ako neko baš nešto uradi loše, treba ga kazniti, ali ne treba gubiti od života zbog te kazne. Onda se više svetiš sebi, pošto vreme teče, ne vraća se, a ti ga trošiš na onoga na koga ne treba. Osveta je loša stvar i osvetnici pokazuju slabost, zato što ti ne pada na pamet da se svetiš ako nisi povređen. A inače, dokazano je, da ljude više boli kada ih neko ignoriše, isključi iz života kao da nisu postojali, nego kada unese svu svoju strast da bi a uništili.
Tako da nisu jake ličnosti one koje kuju i sprovode osvetu, već jaki egocentrici. A jake ličnosti umeju da izbace bes i mržnju i tu osobu kao da nije ni postojala. Slabići, pak, se muče a ništa ne rade. E sad, jedino ako si na njih mislio kada si rekao da se slabi ne svete.
 
da, boigart i osveta i jake licnosti..hm..nekako mi je osveta, taj pad u moralnom iljudskom smislu, nespojiva sa jakom licnoscu. bas naprotiv.
jaka licnost ide dalje. vida svoje rane kako zna i ume i trpi svoj bol a osobu od koje se rastala srece sa osmehom i ljubaznoscu. iako joj pole toga rane krvare jos vise, bolbude neizreciv. jake osobe se ne smanje na uzrast hlebne mrvice pa da idu u osvete, pakosti, podlosti. da, za mene je osveta=podlost. nista vise.
ne pricam sad ja o nekim uzvisen prastanjima, ali izgled ad as ena to svodi.
 
evo sad mi je nesto palo na pamet. onaj sa kim sam, pre svega ga postujem kao osobu. dakle, ljubav svakako, ali negde duboko jedno ljudsko postovanje.
kad veza/ljubav prodju, to postovanje ostaje. bar mi je do sada tako bilo.
i uvek kad ih sretnem, osmeh, blistavi osmeh od uva do uva, ozari se i on a i ja. kafica. i milion stvari koje jedno drugom imamo da kazemo. i uvek mi je drago kad cujem da im je ok...
 
evo sad mi je nesto palo na pamet. onaj sa kim sam, pre svega ga postujem kao osobu. dakle, ljubav svakako, ali negde duboko jedno ljudsko postovanje.
kad veza/ljubav prodju, to postovanje ostaje. bar mi je do sada tako bilo.
i uvek kad ih sretnem, osmeh, blistavi osmeh od uva do uva, ozari se i on a i ja. kafica. i milion stvari koje jedno drugom imamo da kazemo. i uvek mi je drago kad cujem da im je ok...


Tako je bilo sa svim momcima s kojima sam bila, sem ovog poslednjeg. Raskid sa njim me je toliko promenio, da ne prepoznajem sebe u pojedinim momentima. Prvi put u životu osećam želju za osvetom, imam utisak da ću prevazići ovaj bol onda kad budem čula da mu se nešto loše desilo, da mu se sve preokrenulo , da nije tako srećan, kao što priča....

Ali ništa ne radim po tom pitanju, niti ću raditi, ima ko da brine o tome. Nadam se da je samo ovo period, da je to normalno, ne mogu tek tako da prevazidjem sve.

Ne pljujem po njemu, sam na sebe je toliko pljunuo da bi bilo suvišno da i ja to radim.
 

Back
Top