uzrok i smisao Depresije

SlatkaSestra

Aktivan član
Poruka
1.057
..ne znam shta da vam kazem:confused: :)..kombinacija iluzija+ depresija :

kazu covek mora da nosi neki teret da bi "plovio".Da li previshe tezimo lakoci (postojanja,jel:)) , pa onda lakoca neke iluzije ,neminovno povuce za sobom razocarenje i depresiju ,koja pak povlaci za sobom obicnu tugu -kao otreznjenje u smislu stvara se ipak neki teret-neshto s cim se mora ziveti -a cujem savete tipa "Zivi dalje ,zaboravi"- Kako-pa nije se to sve desilo zato da bi bilo tek tako ,odmah,zaboravljeno.(trazimo nevolju s dobrim razlogom?)Treba ziveti s necim zar ne?Treba osecati taj opori ukus poraza sve dok ne pocnesh ponovo da postizesh nesho realno?(postizesh-u smislu bilo cega lepog shto ti de desi,a shto zasluzish)-E onda tek "smesh" ponovo da budesh srecan .Pre toga (postizanja neceg realnog)sreca bi opet bila samo neka nova iluzija .

... "treba osecati sve dok..."-znaci ispada da relativno dug period treba da budesh nesrecan jer je to realno osecanje(realno ,jer nisi josh uspeo da dodjesh do toga shto te cini srecnim);a to bi mozda ubilo neshto u coveku-neku sposobnost osecanja lepih osecanja,a mozda i ne bi...znaci ,ako zelish da ipak osetish malo radosti ,barem,osudjen si na neku novu iluziju-to je "legitimna shtaka" ...evo kad pijesh ,zar nije to neurofizioloshki osecaj radosti-treba nam to ...nije sve tako sivo ,kad imash s nekim otic' na pivo ..
...ja ne mogu da- kad me neko vishe ne yebe (znaci u smislu -ni 2%)- to ne dozivim kao poraz ....eto i to je jedan neuspeh ,dakle neuspeh u smislu razocarenja ..

kazite kako ide taj proces padanja u depresiju kod vas ,malo introspekcije...
koji je smisao slushanja tuznih pesama ?..izlecenje od tuge ,dok se ne ogugla na tugu ?
 
Poslednja izmena:
Treba osetiti jer smo, na žalost, takvi da ne možemo da shvatimo vrednost zdravlja dok se ne razbolimo. Pa tako u vezi svega. Znači kad neko ode od tebe tada ti tek postaje misteriozno drag.

Nego ja sam naučila da se pravim da se takve stvari ponište nakon što se dese, pa sam upala u neku specifičnu apatiju i baš mi je extra. Ne znam da li preporučiti drugima jer povremene eksplozije oslobode čoveka tereta a meni je tako dobro. Nekome možda ne bi bilo. Ne volim da previše i prečesto osećam, pretpostavljam da to danas malo ko voli.
 
Inače, to je večito pitanje vezano za beskonačnost i ono što zamišljamo rajem. Jer u raju neće biti tuge, nesreće, bolesti, zla, i kako ćemo onda znati da smo srećni? I da li ćemo biti srećni?

Komplikovano je to, ali kad se čovek malo udubi izgleda da je ovde najveći raj. Mislim ta apatija, lepa je i stabilna i ostavlja ti slobodan racio, ali je nekako užasno nezanimljiva kad si sam.

A možda mi nikada nećemo biti sami :rumenko: posle...
 
Treba osetiti jer smo, na žalost, takvi da ne možemo da shvatimo vrednost zdravlja dok se ne razbolimo. Pa tako u vezi svega. Znači kad neko ode od tebe tada ti tek postaje misteriozno drag.

Nego ja sam naučila da se pravim da se takve stvari ponište nakon što se dese, pa sam upala u neku specifičnu apatiju i baš mi je extra. Ne znam da li preporučiti drugima jer povremene eksplozije oslobode čoveka tereta a meni je tako dobro. Nekome možda ne bi bilo. Ne volim da previše i prečesto osećam, pretpostavljam da to danas malo ko voli.

..ja sam rekla "treba osecati sve dok..."-znaci ispada da relativno dug period treba da budesh nesrecan jer je to realno osecanje(realno ,jer nisi josh uspeo da dodjesh do toga shto te cini srecnim);a to bi mozda ubilo neshto u coveku-neku sposobnost osecanja lepih osecanja,a mozda i ne bi...znaci ,ako zelish da ipak osetish malo radosti ,barem,osudjen si na neku novu iluziju-to je "legitimna shtaka" ...evo kad pijesh ,zar nije to neurofizioloshki osecaj radosti-treba nam to ...nije sve tako sivo ,kad imash s nekim otic' na pivo :D
 
eno sam ga nakalemila ...znaci ,kako kod tebe ,kako prepoznash kad si zaglibila ,kad morash da "otpatish " svoje, a ne da trazish novu sharenu lazu ..
ne lozim se na sarene laze odavno... zivot mi tezak, nema se vremena za to :D
patim kad neko umre. ili se razboli.
sve ostalo, ako je do mene krpim, ako nije - mirim se sa tim...
sta znam, sestro, meni sreca nije vezana za (ne)uspeh... ja sam srecna onako, bez razloga, sto sam ziva (a moglo je da me nema)... ponekad sam i radosna, kad nesto uspem da uradim ili kada neko koga volim napravi nesto valjano... eto recimo, danas mi ortak polozio neko cudo od ispita... to je radost... sutra pijemo :D
 
(shta je sad ovaj karfiolcic:confused:)

Ae ovako : razmishljam o bivshoj "ljbavi",i neko je rekao jednom "svako iskustva ,dobro iskustvo" ; al hajd iz drugog ugla - to iskustvo mozete definisati kao nuzno zlo - drugim recima -mora postojati covek koji ima tako visoku svest il nesht' da ne pravi mnogo "greshaka" tj .tih nuznih zala-i sad se postavlja pitanje - Da li on iako nije u depresiji/nije razocaran zbog tih greshaka ,ipak trpi neku posedicu -dakle na nekom emotivnom planu ?:???:
 
..ne znam shta da vam kazem:confused: :)..kombinacija iluzija+ depresija :

kazu covek mora da nosi neki teret da bi "plovio".Da li previshe tezimo lakoci (postojanja,jel:)) , pa onda lakoca neke iluzije ,neminovno povuce za sobom razocarenje i depresiju ,koja pak povlaci za sobom obicnu tugu -kao otreznjenje u smislu stvara se ipak neki teret-neshto s cim se mora ziveti -a cujem savete tipa "Zivi dalje ,zaboravi"- Kako-pa nije se to sve desilo zato da bi bilo tek tako ,odmah,zaboravljeno.(trazimo nevolju s dobrim razlogom?)Treba ziveti s necim zar ne?Treba osecati taj opori ukus poraza sve dok ne pocnesh ponovo da postizesh nesho realno?(postizesh-u smislu bilo cega lepog shto ti de desi,a shto zasluzish)-E onda tek "smesh" ponovo da budesh srecan .Pre toga (postizanja neceg realnog)sreca bi opet bila samo neka nova iluzija .

... "treba osecati sve dok..."-znaci ispada da relativno dug period treba da budesh nesrecan jer je to realno osecanje(realno ,jer nisi josh uspeo da dodjesh do toga shto te cini srecnim);a to bi mozda ubilo neshto u coveku-neku sposobnost osecanja lepih osecanja,a mozda i ne bi...znaci ,ako zelish da ipak osetish malo radosti ,barem,osudjen si na neku novu iluziju-to je "legitimna shtaka" ...evo kad pijesh ,zar nije to neurofizioloshki osecaj radosti-treba nam to ...nije sve tako sivo ,kad imash s nekim otic' na pivo ..
...ja ne mogu da- kad me neko vishe ne yebe (znaci u smislu -ni 2%)- to ne dozivim kao poraz ....eto i to je jedan neuspeh ,dakle neuspeh u smislu razocarenja ..

kazite kako ide taj proces padanja u depresiju kod vas ,malo introspekcije...
koji je smisao slushanja tuznih pesama ?..izlecenje od tuge ,dok se ne ogugla na tugu ?

Pokušavah da pročitam tvoj pažljivo napisani tekst u par navrata - ne ide mi...
Onda mi nešto sinu, k'o profesoru Baltazaru, glavnom liku crtanog filma iz nekad nam bratske Hrvatske!
Pa iznosim svoje mišljenje, kao što tražiš u potpisu,
A mislim da bi mogla o ovoj temi da s Tužnim Patkom na pp razviješ diskusiju
Ne može da škodi ("a što ne škodi, znači da koristi" reče jedan mudar čovek)
I verujem (ili se bar nadam) da ta diskusija može biti početak jednog divnog prijateljastva.
A ti sad vidi, razmisli, pa kako 'oćeš...
 

Back
Top