klimaks vs.klimakterijum

ljubimica

Obećava
Poruka
61
Drage moje da li znate razliku izmedju klim aksa i klimakterijuma?Elem shvatila sam da su kvazi lekari i ``naucne i diplomirane `` novinarke uvele pojam klimaks neznajuci sta on znaci pa sada pitam vas da li viz nate sta je klimaks a sta klimakterijum?:D:D:D:D:D:D:D:D:D;);););););););):ok::ok::ok::ok::ok::super::super::super::super::super::klap::klap::klap::klap::klap:
 
pa iskreno smatram da bi trebalo svako to da zna a srecna sam jer sam nasla konacno pojmove za koje ljude mislse da su isti ali ustvari predstavljaju dve rzlicite stvari...a zar nije bolje smjeti se u odnosu da placem ????:thumbdown::thumbdown::thumbdown: vise mi se svidja ovako :D:D:D:D:D:D:D:super::super::super::super::super::super::ok::ok::ok::ok::ok::ok:
tuturututututuuuuuuuu
 
Ајде да консултујемо речник па да наставимо да се смејемо:

Килимакс (лат.)
1. стилска фигура која се састоји у градирању све изражајнијих сегмената
2. врхунац драмске радње
3. врхунац неког догађаја
4. завршни и оптимални стадијум природног развоја биљног света
5. климактеријум
6. појачање, постепени пораст, градација

А сад ајмо сви весело: :D:D:lol::lol::super::super::super::klap::klap::klap::klap::klap:
 
Ајде да консултујемо речник па да наставимо да се смејемо:

Килимакс (лат.)
1. стилска фигура која се састоји у градирању све изражајнијих сегмената
2. врхунац драмске радње
3. врхунац неког догађаја
4. завршни и оптимални стадијум природног развоја биљног света
5. климактеријум
6. појачање, постепени пораст, градација

А сад ајмо сви весело: :D:D:lol::lol::super::super::super::klap::klap::klap::klap::klap:

Ja ne mogu.
Odjednom sam se sneveselila. :(
Jer, došla sam do jednog tužnog zaključka: klimaks (kao vrhunac nekog događaja) traje prekratko, za razliku od klimakterijuma, koji traje predugo.
 
Ja ne mogu.
Odjednom sam se sneveselila. :(
Jer, došla sam do jednog tužnog zaključka: klimaks (kao vrhunac nekog događaja) traje prekratko, za razliku od klimakterijuma, koji traje predugo.

Tuzna sam kao i ti zbog istog razloga,ali me tesi sto jos nisam u klimakterijumu,a uzivam u klimaksima i misli da cu to umeti i kada budem bila u klimakterijumu.Klimaksi traju prekratko,ali nam niko ne brani da ih imamo cesto:whistling::)
 

Back
Top