povezivanje 2 ili vise udaljenih racunara VPN-om preko IP adrese ADSL-a

unisoft

Zainteresovan član
Poruka
143
Pa ovako mene intresuje kako moze da se napravi VPN ( virtuelna privatna mreza ) preko IP adrese koje dobijamo od provajdera kada kupimo ADSL.Ja sam probao i nije mi uspelo.Probao sam jos i sa IP adresom od programa HAMACI i tada mi nije uspelo.

Ako je nekome ovo uspelo zamolio bih da mi objasni kako se ta vrsta povezivanja radi.Nadam se da ce i drugima ova tema biti zanimljiva.

Pozdrav.
 
Super,ja lepo rekoh da ima jos negoga koga ce ova tema sigurno zanimati.!!! NEMOJTE VISE NISTA DA PISETE U OVOJ TEMI TIPA I MENE OVO ZANIMA,E SUPER JE TEMA ...!!! vec samo ono sto odgovara ovoj temi.A to ne mora da bude komplet odgovor na ovu temu vec moze da bude samo deo odgovora na ovu temu.

Southwind - izvinjavam se ako se na neki nacin osecas uvredjenim zbog ovoga gore sto sam napisao ali AKO I DRUGI BUDU OVAKO PISALI STVARNO CE SE OTEZATI CITANJE OVE TEME AKO NEKO BUDE I ODGOVORIO NA OVU TEMU.

PA VAS ZATO MOLIM DA PISU ONI KOJIMA JE OVO USPELO DA URADE.A NE ONI KOJI SU POKUSAVALI PA SU IMALI NEKIH PROBLEMA ( sada opisuju taj problem i u ovoj temi pitaju sta bi to moglo da bude).

KO BUDE ZNAO KAKO SE OVO RADI ON CE I NAPISATI.
 
Poslednja izmena:
@unisoft
Za pocetak bi mogao prestati sa vikanjem (velika slova). ;) A zatim i smanjiti ta tvoja "uputstva" na svakoj temi koju otvoris.
Vise ona smetaju preglednosti teme nego neciji postovi kao sto je gore post od Southwind-a.

@tema
Hamachi simulira LAN preko neta. Dobijes staticku IP koju vide oni koji su isto kao i ti povezani preko Hamachija,a nalaze se u na istoj mrezi.
Dalje bi trebao i sam da znas kako...ako si nekada povezao makar dva racunara. ;)
 
@unisoft
Za pocetak bi mogao prestati sa vikanjem (velika slova). ;) A zatim i smanjiti ta tvoja "uputstva" na svakoj temi koju otvoris.
Vise ona smetaju preglednosti teme nego neciji postovi kao sto je gore post od Southwind-a.

@tema
Hamachi simulira LAN preko neta. Dobijes staticku IP koju vide oni koji su isto kao i ti povezani preko Hamachija,a nalaze se u na istoj mrezi.
Dalje bi trebao i sam da znas kako...ako si nekada povezao makar dva racunara. ;)

povezivao sam ih i zicanim i bezicnim putem.Kada se to odradi u My Network Palaces se pojave imena radnih stanica i to je to .

Ne znam sta si hteo da kazes sa ti i dalje bi trebao i sam da znas kako...ako si nekada povezao makar dva racunara

Znas sta mi je uspelo da uradim sa HIMACI-jem da napravim Remote Desktop Connection i radilo je 100% okali meni treba da se u My Network Places pojavi ime radne grupe racunara.A to se radi koliko ja znam sa IP adresama - VPN mreza.Sigurno znas na sta mislim.
 
Ne razumem sta je problem sa Hamachijem:think:. On lako pravi VPN, ne moras nista da setujes dodatno, samo uneses ime mreze i password.
Ja sam uspeo ovo da napravim ali nisam uspeo da igram igre preko Hamachija, jer pukne veza u VPN mrezi iako se drugari vide izlistani kao klijenti:dash:. Od tada vise ne koristim VPN, to i tebi savetujem, pogotovu za ADSL jer je mali Upload jos ako koristis 5122/64 :sad2:
 
Ne razumem sta je problem sa Hamachijem:think:. On lako pravi VPN, ne moras nista da setujes dodatno, samo uneses ime mreze i password.
Ja sam uspeo ovo da napravim ali nisam uspeo da igram igre preko Hamachija, jer pukne veza u VPN mrezi iako se drugari vide izlistani kao klijenti:dash:. Od tada vise ne koristim VPN, to i tebi savetujem, pogotovu za ADSL jer je mali Upload jos ako koristis 5122/64 :sad2:

Pazi ovako sve to meni sa HIMACI-jem lepo radi.Meni cet radi 100% ok .Probao sam i Remote Desktop Connection preko IP adrese koja se dobije kada se pokrene HIMACI i to mi je radilo 100%.Sve ovo gore sto sam naveo je radilo 100% sto znaci da sam testirao ovo gore navedeno.

Problem je sledeci kada ja u HIMACI-ju kliknem na nekoga desnim klikom misa pojavi se padajuci meni i ja tu izaberem Browse.Posto ovo izaberem valjda bi i trebao da prikaze tada Shared Documents-Shared Files toga korisnika.Ja se izvinjavam ako gresim.

Posto mi ovako nije uspelo ja sam zbog toga postavio temu VPN preko IP adsl-a,posto mi ovo sa Browse na HIMACU-ju nije uspelo.

Ako postoji neki drugi nacin da ja vidim nekog korisnika fajlove u My Network Places kao kada se na primer povezu 2 racunara zicanim putem u My Network Places se pokazu imena tih racunara ( radne stanice ).To ako postoji drugi nacin mislim na povezivanje preko NETA .E sada ne mora po mome VPN - mozda postoji neki drugi nacin povezivanja za koji ja ne znam.U svakom slucaju svako resenje je dobrodoslo.

Molim vas ako neko zna kako se ovo radi,kome je uspelo - PODELITE SA NAMA ZNANJE plizzz
 
Poslednja izmena:
Probaj da umesto browseovanja ukucas adresu koju si koristio za RDC. My Computer ili MNP pa \\ pa adresa.

Izvini ali nije mi malo jasno ovo gore sto si napisao.Sta RDC ( nikada nisam za to cuo - gde se to nalazi ). i MPN ( takodje ) -> ???

U HIMACU-ju kada kliknes desni klikom misa pojavi se padajuci meni sa sledecim : chat ,browse ...
 
RDC - Remote Desktop Connection, MNP - My Network Places...

Napisao si u jednom od svojih prethodnih postova da ti radi RDC. Startujes RDC ukucas adresu i to radi. Ako to radi ovako kako sam te razumeo onda probaj da otvoris My Computer i ukucas \\ pa tu adresu i vidi sta se desava.

A ok.Nego sto lepo ne napisa.Remote Desktop Connection pokrenem ja na mom racunaru i tu ukucam IP -koji je tom korisnuku dodalio HIMACI a ne IP od ADSL-a i radi ali problem je u tome sto ja tada vidim njegov desktop ali kod njega se desktop tada zakljuca i on ne moze da radi na racunaru sve dok ja koristim Remote Desktop Connection.

Posto sam dobro protumacio ovo gore sto si napisao dosao sam do zakljucka da ti nisi nikada radio Remote Desktop Connection.E kada to budes radio -> RAZUMECES ovo gore sto sam napisao.

Sta radi Remote Desktop Connection - ti tu kucas IP racunara kome zelis da pristupis.Ako je sve lepo podeseno onda se preko tvoga desktopa pojavi DESKTOP RACUNARA KOME ZELIS DA PRISTUPIS.Ti svom racunaru ne mozes da pristupis sve dok ne iskljucis njegov a samim tim tebi je onemoguceno kopiranje fajlova,podataka sa njego na tvoj racunar.
 
Poslednja izmena:
VPN je skoro nemoguće koristiti na ADSL-u jer svaki put kada restartujete ADSL ruter dobijate drugu IP adresu zato što je u pitanju dinamičko dodeljivanje IP adresa. Možete koristiti VPN ako imate statičku adresu ali postoji i još jedna mogućnost:
U pitanju je praćenje promena adrese , sve šta vam je potrebno za to : se nalazi na http://freedns.afraid.org/ . U pitanju je dodeljivanje subdomena dinamičkoj adresi vašeg kompjutera i njeno praćenje i konstantno ažuriranje uz pomoć programa koji redovno ažurira svakih pet minuta vašu ip adresu sa subdomenom koji odaberete za taj računar. Kao što znate u VPN konekciji ne morate unosivati IP adresu već možete i domen tj. subdomen određenog računara.
Primer postavite program za Dinamic DNS na oba računara i odete i postavite za oba računara subdomene na http://freedns.afraid.org/ , na VPN konekciji unosite subdomene umesto IP adresa i rešen problem.
A da da dodam Dinamic DNS se plaća!

Inače se ovaj program koristti i za hostovanje sajtova sa računara koji imaju dinamičku adresu.
 
Poslednja izmena:
VPN je skoro nemoguće koristiti na ADSL-u jer svaki put kada restartujete ADSL ruter dobijate drugu IP adresu zato što je u pitanju dinamičko dodeljivanje IP adresa. Možete koristiti VPN ako imate statičku adresu ali postoji i još jedna mogućnost:
U pitanju je praćenje promena adrese , sve šta vam je potrebno za to : se nalazi na http://freedns.afraid.org/ . U pitanju je dodeljivanje subdomena dinamičkoj adresi vašeg kompjutera i njeno praćenje i konstantno ažuriranje uz pomoć programa koji redovno ažurira svakih pet minuta vašu ip adresu sa subdomenom koji odaberete za taj računar. Kao što znate u VPN konekciji ne morate unosivati IP adresu već možete i domen tj. subdomen određenog računara.
Primer postavite program za Dinamic DNS na oba računara i odete i postavite za oba računara subdomene na http://freedns.afraid.org/ , na VPN konekciji unosite subdomene umesto IP adresa i rešen problem.
A da da dodam Dinamic DNS se plaća!

Inače se ovaj program koristti i za hostovanje sajtova sa računara koji imaju dinamičku adresu.

E najzad pravi covek i pravi odgovor napostavljenu temu.Samo mene zanima ako mozes da kazes kako se postavlja taj DNS.I ne bi bilo lose da moderatori obrisu sve do sada i ostave samo ovaj tvoj odgovor.

2.Bilo bi veoma lepo od tebe kada bi moga postupno da objasnis i prikazes kako se to radi
 
1. odeš na http://freedns.afraid.org/ i registruješ se pa se uloguješ sa kompa sa koga želiš da praviš VPN
2. klikneš sa strane na stavku koja se nalazi po "members" "Subdomain" pa zatim na sredini ekrana na "Add a subdomain"
3. Odabereš tip subdomena , upišeš kako bi ti želeo da se zove subdomen a dole ispod ti se nalazi tvoja IP adresa upisana primer gore upišeš racunar1 i dole ispod odabereš recimo mooo.com (ima nekih 40000 dostupnih domena) znaci da ce kada sacuvas ta podesavanja upit na tvoju IP adresu sa celoga neta će biti "racunar1.mooo.com" koja će menjati tvoju IP adresu računara
4 To isto uradiš i sa drugim kompom
5 Postoji mogućnost korišćenja i IPv6 preko IPv4 protokola a i postoji mogućnost da skineš program koji se plaća i koji ažurira tvoju ip adresu sa subdomenom.
U krajnjem slučaju možeš i ručno pre ostvarivanja konekcije sa udaljenim računarom da ažuriraš tvoju ip adresu sa upisanim subdomenom.
 
Poslednja izmena:
ima samo jedan problem ja kada sam se bakćao sa tim to znam da se taj program plaćao međutim sada ga i nisam video na sajtu ali sam u međuvremenu našao nešto što će zadovoljiti takođe tvoje potrebe http://www.no-ip.com/
sem toga ako pročitaš moj prethodni post lepo sam napisao da možeš i sam da užuriraš subdomain sa novom IP adresom pre konektovanja sa VPN
 
Poslednja izmena:

Back
Top