Bol u petama

Gost 131338

Domaćin
Poruka
4.399
Da li neko od doktora ima ideju sta ovo moze da bude?

Pojavio mi se pre mesec dana jako neprijatan bol u petama (unutra i okolo, od nazad) i pojavi se posle stajanja ili hodanja od 2-3 sata. Primecujem da je danima sve gore tj. boli posle kraceg stajanja i na kraju tesko mogu i da stojim od bola.
Zdravlje mi je odlicno, inace.
Da li ovo treba da se snima i sta to moze da bude?
Isto mi je i kad sam u cipelama i kad sam bosa, ne nosim stikle, stalno sam u ravnoj obuci.
Imala sam ravne tabane kao mala, mada kad sam bila kod ortopeda pre par godina rekao mi je da mi je poremecena statika stopala i da mi se spusta ris (i da tome nema leka).
(Tad sam bila kod ortopeda jer su mi pala vrata od ormana na stopalo pa sam mislila da sam nesto slomila, znaci, isla sam zbog povrede ne zbog neceg drugog).

Hvala!
 
Je l treniras nesto? Moze da bude upala tetiva, moze da bude i veoma neprijatna promena na petnoj kosti kada tu nadrasta kostano tkivo koje u principu tu ne treba da bude (nista opasno) pa pritiskom na petu dolazi do pritiska na isto i do bola. Trebalo bi d aodes kod lekara da, ali posto ti je taj debil rekao da za spustanje risova i poremecaj statike nema spasa (?!) sto nije tacno, ne znam sta ce ti i za ovo reci?
Kad dodjes u Beograd javi smi se, postoje posebni ortopedski ulosci za popravljanje statike kicme i kostanog sistema tj podizanje risa, imaju mehanizam preko koga svakih mesec dana podizes ulozak i time i stopalo za mislim 1 mm, tako 6 meseci, dolazi do potpunog popravljanja statike stopala, nosenjem se oslobadjas bolova u kicmi itd, ali u medjuvremenu mozes nositi bilo koje sportske uloske za cipele i tako podici sebi stopalo i olaksati eventualne pritiske na kolena ikicmu, a sto se peta tice, ako imas tu neku radnju tipa "Dr Sholl" (znas one sto prodaju sve za stopala?), postoje posebni umetci za cipele za pete, kao uloscici, imaju rupu tacno na sredini izrezanu, tako da ako imas osteome na petama oni prakticno 'gaze' preko te rupe umesto d audaraju na tvrdu podlogu. Ti ulosci su dobri i za ahilove tetime ako imas upalu, a postoji i doktor specijalno za stopala (ne znam sad kako se bese zove ta specijalnost ali raspitaj se, pa mozda upravo kod njega da odes, a ako je t o taj sto ti je reko da ris ne moze da se podigne, onda gledaj da odes kod ortopeda.
NAdam se da ce ti nesto piti od pomoci. Javi se. Cao
 
Kao mala imala sam bolove u desnoj peti i ispostavilo se da je od krive kicme, pa sam isla na vezbe i proslo je. Tako da ti savetujem da odes kod lekara da ti pogleda kicmu.
WW, ja imam ravne tabane i davno sam cula za te uloske koji se podizu ali nista vise od toga. U principu nemam nikakve probleme vise ali bih volela da ispravim stopala. Jel mozete da napisete ovde ili na pp gde mogu da se nadju ti ulosci i da li treba ici na neki pregled pre toga? I koja je cena otprilike? Hvala:)
 
Postoji mogucnost da si bukvalno "nabila" petu i da te sad to boli. Izbegavaj neudobne i cipele sa visokom petom bar izvesno vreme dok ti se bol u peti ne smiri.
Ako su bolovi jaki najbolje je skratiti nekoliko odlazenja kod lekara pa prvo lepo odes i uradis RTG snimak stopala i pravac kod ortopeda ili fizijatra.
Kad uradis snimak tamo ti na licu mesta kazu sta je i da se javis svom lekaru za terapiju,tako da ces odmah biti na cistac sa svojim problemom.
Puno srece
 
Hvala na odgovorima!
Pogotovo da ima leka za spustanje risa. Ne mogu da verujem sta mi je taj ortoped rekao jer, posto, je l da, nema spasa, ja se time nisam ni bavila i verovatno pogorsala stanje. :evil:

Nego, setila sam se sta sam radila - selila sam se i nosila teske stvari pa je to verovatno od opterecenja na kicmu i stopala.

Koje cipele su zapravo najzdravije za nosenje? Skroz ravno ili mala stikla?
 
i ja imam urodjene ravne tabane.
a visoka sam prilicno, sto je valjda dodatno opterecenje za kicmu (i svod stopala?)...
jako cesto me nakon dugog stajanja ili hodanja bole stopala i prevoj kolena, a narocito kad nosim potpuno ravnu obucu. mnogo vise mi prija mala, stabilna peta (manja od 4-5 cm). one skroz ravne, samo par milimetara odignute od zemlje, koje su sada in su mi nazalost nepodnosljive.

p.s. ja tome nisam do sada pridavala znacaj. sad si me inspirisala da proguglam po netu i prvi put sam se zabrinula...
 
Poslednja izmena:
Kao mala imala sam bolove u desnoj peti i ispostavilo se da je od krive kicme, pa sam isla na vezbe i proslo je. Tako da ti savetujem da odes kod lekara da ti pogleda kicmu.
WW, ja imam ravne tabane i davno sam cula za te uloske koji se podizu ali nista vise od toga. U principu nemam nikakve probleme vise ali bih volela da ispravim stopala. Jel mozete da napisete ovde ili na pp gde mogu da se nadju ti ulosci i da li treba ici na neki pregled pre toga? I koja je cena otprilike? Hvala:)

Guglaj 'ekovel ulosci za cipele' pa ces sve naci. Atestirani su od ortopedske klinike mislim, ili zavoda za ortopedska pomagala ili vec neke tako zvanicne kuce.
 
Postoji ordinacija valjda u Jovanovoj ili tu negde oko Narodnog pozorista koja pravi ortopedske uloske po meri. Odlicni su i stalno je velika guzva kod njih pa bi trebalo da se zakaze.Ako ti bude trebalo (ako si u Beogradu pitacu drugaricu za br pa cu ti ostaviti na pp)
Inace bol u peti moze da bude i .... mislim neki nije bas naivan pa bih ti preporucila da ipak odes lekaru da nebi iskomplikovala situaciju
I nemoj da nosis potpuno ravne cipele jer nisu dobre,nego sa malom potplatom ispod stopala.
 
Poslednja izmena:
Moze li ikada nestati trn u peti,moja mama ga ima i ide na elektro forezu i posto je u zapaljenju pije i tri leka,Ipored uloska i svega ostalog bol je prisutan i dalje,problemi kad hoda i stoji?
 

Back
Top