OD MRTVE DAFINE TRAŽILI PARE!

Karamazov

Ističe se
Poruka
2.450
Vesti: http://www.vesti.rs/Hronika/OD-MRTVE-DAFINE-TRAZILI-PARE.html

Skandal na Lescu

Dafina Milanović (60), nekadašnja vlasnica piramidalne Dafiment banke i „srpska majka", kako su je nazivali u vreme režima Slobodana Miloševića, sahranjena je juče na groblju Lešće u Beogradu

Od Dafine su se oprostili familija i oko stotinak prijatelja i poznanika, među kojima je bio i njen advokat Dragoslav Ognjanović. Sahranu je obeležio manji incident, kada je povorku sačekala grupa nezadovoljnih građana i ispratila je uz povike: „Uzela si nam sve pare", „Što nam sada ne daš kamatu". Srećom, izbegnut je veći skandal, jer niko iz povorke koja je pratila Dafinu do porodične grobnice nije odgovarao na optužbe i prozivke.
Dafina je umrla 3. septembra, posle duge i teške bolesti, u porodičnoj kući u Borči u Bosanskoj ulici broj 18. Bivša vlasnica Dafiment banke prevarila je stotine hiljada štediša za više od 450 miliona maraka. Prema optužnici, ona je proneverila 19,5 miliona maraka od štediša Dafiment banke. Istraga je utvrdila da je ukupan dug koji je njena banka imala prema ljudima koji su joj poverili novac oko 450 miliona maraka! Dafina se poslednji put pojavila na sudu u oktobru 2007, kada je proces odložen na neodređeno vreme.
Dafinini prijatelji kažu da se posle njene smrti nikad neće saznati istina ko je sve dobio novac iz Dafiment banke. Suđenje je u oktobru 2007. godine bilo prekinuto, jer je odbrana tražila da se pribavi sva neophodna dokumentacija o Dafiment banci iz NBS, koja je bila garant svih njenih poslova. Međutim, tražena dokumentacija nije dostavljena sudu, a odbrana je istakla da iza toga stoje pojedinci iz državnog vrha koji su sklonili tu dokumentaciju, jer im ne odgovara da se obelodani istina.
 
ko je bio dovoljno glup da poveruje u kamate od 10 - 15 % mesecno, zasluzio je da ostane bez para..........stoka se polakomila na laku lovu, i stoku treba oshisati.........

btw.....i moja draga supruga je jedna od " namazanih" stedisa Jugoskandika.....naravno, bez moga znanja........:evil:

nepravda je , da danas meni odbijaju od poreza da vrate pare kockarima i lenstinama koji su hteli bez motike da se najedu i kupe novi mercedes...........sa prikljuchcima za oranje ....:roll:
 
ko je bio dovoljno glup da poveruje u kamate od 10 - 15 % mesecno, zasluzio je da ostane bez para..........stoka se polakomila na laku lovu, i stoku treba oshisati.........

btw.....i moja draga supruga je jedna od " namazanih" stedisa Jugoskandika.....naravno, bez moga znanja........:evil:

nepravda je , da danas meni odbijaju od poreza da vrate pare kockarima i lenstinama koji su hteli bez motike da se najedu i kupe novi mercedes...........sa prikljuchcima za oranje ....:roll:

:hahaha::hahaha::hahaha:

nemoj da mislis da ti se podsmevam, samo ne mogu da se uzdrzim :cool:
 
ko je bio dovoljno glup da poveruje u kamate od 10 - 15 % mesecno, zasluzio je da ostane bez para..........stoka se polakomila na laku lovu, i stoku treba oshisati.........

btw.....i moja draga supruga je jedna od " namazanih" stedisa Jugoskandika.....naravno, bez moga znanja........:evil:

nepravda je , da danas meni odbijaju od poreza da vrate pare kockarima i lenstinama koji su hteli bez motike da se najedu i kupe novi mercedes...........sa prikljuchcima za oranje ....:roll:

Sad su sad moji deka i baka glupavi jer su ostali bez para. Oni nikad u zivotu nisu bili alavi za pare, vec su posteno zaradjivali svoj hleb. Nisu mislili da ce se obogatiti ako ostave nesto od ustedjevine. Nemoj da generalizujes. Posle bitke svi su generali.
 
Sad su sad moji deka i baka glupavi jer su ostali bez para. Oni nikad u zivotu nisu bili alavi za pare, vec su posteno zaradjivali svoj hleb. Nisu mislili da ce se obogatiti ako ostave nesto od ustedjevine. Nemoj da generalizujes. Posle bitke svi su generali.

Izvini ali, kada neko moze da se nalozi na kamate od po ne 10-15 mesecno nego i do 30 mesecno, taj JESTE alav.
 
koliko me sećanje drži, "srpska majka" nije obrćavala 10-15-30% na mesečnom nivou, već 160%
To sam čak čuo i na RTS-u povodom njene smrti.
Meni je i sada ostala karakteristična slika gde ona u temelj neke zgrade ubacuje novčanice od 1000 DM

Naravno da se masa polakomila, ali je to sve urađeno uz državni blagoslov, trebalo je plaćati ratove u kojima nismo učestvovali. I Jezdas i Dafina i zajam za preporod i sve te državne pljačke je ovaj lopovski režim posle 2000 počeo da vraća, Mlađu u dupe da ljube, ja bi im vratio u limburgu mesecu, hebo ih Sloba.:dash:
 
..zato shto su to sredjene zemlje sa tadicijom i sistemom koji je stabilan vekovima, a ova se pojavila u trenutku kada se chitavo uredjenje zemlje menjalo, tj. u trenutku kada se zemlja raspadala i prelazila iz samoupravnog socijalizma i jednopartijskog sistema u vishestranachki..normalno tada su nam pod time uvalili liberalni kapitalizam..u prirodi ljudi je da veruju drzhavi-(autoritetima), a ova bolesnica se reklamirala u dnevniku 2 na rts-u..dakle to je bio projekt iza koga je stajala drzhava i ekipa koja je bila na vlasti..ona je tu bila samo izvrshilac..svi koji su pratili to znaju da su pare makli oni koji su tada bili na vlasti..
 
Pa što su joj davali pare? Nije im ona otela nego su prosto trčali da ulože ...
Daleko od toga da opravdavam krađu ali koliko je ona bila prevejana toliko su oni bili glupi i naivni ;)

..znas kako se kazhe..niko se nauchen nije rodio..jednostavno ljudi su zhiveli u stabilnom sistemu i nisu mogli da predpostave da ce neko da ih pokrade..pogotovo ne preko banke iza koje stoji drzhava..shto se sada ne pojavi neka nova Dafina, ili zajam za preporod? skupa shkola..
 
Ma daj. Živeli smo svi u istom sistemu pa nismo svi pojurili da dobijemo kamate od 293929292% na mesečnom nivou. Bili su mnogo naivni ali ako ništa barem je izvučena neka pouka za ubuduće.

To se zove PLJACKA.
Cinjenica jeste da je narod BUDALA.
Cinjenica je da je narod isao u RATOVE po bivsoj Jugoslaviji iz interesa a ne zbog patriotizma. Novce su ulagali u Banku iz INTERESA a ne PATRIOTIZMA.
Tu je kraj price o ljubvi prema Otadzbini, Domovini ... kako hocete.
 

Back
Top