Čovek je sam, pa i kada je sa nekim.

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
Da li mislite da je tačno da smo uvek sami? Koliko su ljudi koji su sa nama uključeni u naše živote, odnosno, koliko se unose u njih? Ne mislim koliko vi pričate ili oni pričaju, već da li samo slušaju, a u stvari ih je baš briga, ili su zbilja sa vama? I u vezi sa tim, koliko mislite da je potrebno da se govori drugima? Da li je pristojno tražiti nekome da vam nešto priča, ako niste zainteresovani da učestvujete u njegovom životu? Čovek može da priča sam šta hoće. Njegovo pravo. Ali da li imate vi pravo da ispitujete, ako je veza tek na početku ili nemate nikakvih želja da je razvijate?

Ja ne ispitujem. Mislim da nije u redu. Ako želi taj nešto da kaže, kazaće. Ako ja shvatim da ga želim, pitam. Ali moje ponašanje se shvata, često, kao neprijateljsko. Koliko je prijateljski tražiti intimne detalje o nekome ko vas ne zanima, a njemu je to život? Zar je pristojno i prijateljski ćaskati sa nekim o njemu važnim pitanjima? Mislim da takve razgovore treba potezati kada se stvari prenesu na viši nivo.
 
Ne mislim na fizičko prisustvo ljudi. Već na njihovo iskreno učestvovanje u tvom životu. Da li je moguće da smo svi samo na sebe skoncentrisani, a ostali su tu da bi nam popunili vreme? Prijatelji šalom i razbribrigom, saradnici poslovnom saradnjom, rodbina i porodica nekim prijatnostima i životnim stvarima, koje su navika i nužnost. A u stvari samo mislimo kako nam sve to treba da bismo se osećali bolje, mislili bolje o sebi, nego što bismo da smo zbilja sami (fizički).
 
covek je socijalno bice...bar tako naucnici kazu:mrgreen:
a mi iz dana u dan dokazujemo suprotno....da smo teski individualci.......kroz primere koje sam navela......

niko ne zna sta ti je u glavi osim tebe same......

pokusavm sto krace da kazem ono sto mislim jer me mrzi sad da pisem 5 strana.....spava mi se....mozda se sutra raspisem i nasiroko objasnim sta sam ovim htela da kazem......


sve u svemu svaka cast na ovakvom razmisljanju i ideji za temu u 4 ujutru......:D
 
bas zbog toga sto nije svima stalo do onog sto se desava u mom zivotu nemam potrebu ni da im pricam, pricam samo uzasno malom broju ljudi, za koje znam da me nece saslusati samo da bi saslusali, da ceucestvovati u prici... imam jednu drugaricu, i nikada je nisam shvatila, ali ona bukvalno prica samo da bi ispricala, nije joj uopste bitno kome prica, njoj je vazno da isprica, nije joj vazna ni povratna reakcija ni ucestvovanje u prici ni u njenom zovotu...
sto se pitanja tica, uzasno sam radoznala i postavljam pitanja,ali kada vidim da se radi o necemu sto coveka boli ili necemu sto mu je uzasno intimno ne pitam...ali desi mi se npr da pitam, sasvim spontano,jer me stvarno sve i svasta zanima i onda se izvinim sto sam uopste pitala, i okrenem na salu...
 
Ali da li imate vi pravo da ispitujete, ako je veza tek na početku ili nemate nikakvih želja da je razvijate?

Mene kod ljudi koji me zainteresuju najvise interesuje sta ih odvaja od drugih ljudi i sta je bas za njih karakteristicno. A to ne mogu da budu opsta mesta, tu se podrazumeva "povredjivanje" intime.
Mada mi se ne svidja tvoja postavka. Svako pravo upoznavanje je vrlo intimno i zahteva otvaranje, to nema veze sa pristojnoscu koju si pomenula. I sigurna sam da ljudi koji nece da se bave tudjom intimom zapravo ne zele da se zadire u njhovu i "pristojnost" im zapravo sluzi da drze ljude na distanci.

Naslov teme mi je nejasan.
?
 
hm.
to o čemu se ovde govori je više usamljenost nego samoća... i to je strašno... kad si u društvu, i to još nekoga ko bi trebao da ti je blizak, a usamljen.. ne znam.. dno dna..

a što se samoće kad si u društvu tiče.. pa meni je to ok.
bitno mi je da znam da imam to mesto unutar mene u kome mogu da budem sama do mile volje.. ne umem baš da objasnim.. hoću da kažem, meni je ok saznanje da funcionišem kao zasebna jedinka a ne polovina celine, da sam ja-ja, sama i gotovo =)
 
Ne mislim na fizičko prisustvo ljudi. Već na njihovo iskreno učestvovanje u tvom životu. Da li je moguće da smo svi samo na sebe skoncentrisani, a ostali su tu da bi nam popunili vreme? Prijatelji šalom i razbribrigom, saradnici poslovnom saradnjom, rodbina i porodica nekim prijatnostima i životnim stvarima, koje su navika i nužnost. A u stvari samo mislimo kako nam sve to treba da bismo se osećali bolje, mislili bolje o sebi, nego što bismo da smo zbilja sami (fizički).

Ovo je tacno osim da svako misli bolje o sebi..to jes svako normalan se nece osecati samo zbog necijeg prisustva bolje..to je primer nekih ljudi koji su razliciti u raznim situacijama i sa svakim se ponasaju drugacije..slabici..nervcici
 
Ne mislim na fizičko prisustvo ljudi. Već na njihovo iskreno učestvovanje u tvom životu. Da li je moguće da smo svi samo na sebe skoncentrisani, a ostali su tu da bi nam popunili vreme? Prijatelji šalom i razbribrigom, saradnici poslovnom saradnjom, rodbina i porodica nekim prijatnostima i životnim stvarima, koje su navika i nužnost. A u stvari samo mislimo kako nam sve to treba da bismo se osećali bolje, mislili bolje o sebi, nego što bismo da smo zbilja sami (fizički).

Veoma je moguce.
I to je realnost.
Ljudi se sami radjaju i sami umiru.
Ko drugachije misli je u grdnoj zabludi.
 
Neko je rekao čovek se rađa sam. Ali mislim da nije istina. Tu je majka u kojoj se razvijamo dok se ne rodimo. Jednako učestvuje u rađanju i kasnije životu deteta, dok se ono ne odvoji jaslicama, vrtićima, školom, društvom. Može i da se umre uz nekoga ko se voli i ko nas voli, pa ne budemo sami, ali ne mislim fizički, već je sa nama u celini , mislima, tu. To što fizički jesmo sami, uvek, sem žene u trudnoći, nije moje pitanje niti se na to odnosi naslov.
Inače naslov sam preuzela iz filma Kako je propao rokenrol. Upamtila sam je. Ne znam da li sam je baš citirala, ali je to suština rečenice. Nisam je razumela onda, kada sam se davila filmom. Mada, tada sam bila klinka, pa ni nisam razmišljla o ovome. Sada razumem i slažem se sa naslovom. Na žalost.
Ne govorim o površnim odnosima. Mada onaj deo sa pristojnostima može da se odnosi na njih i uglavnom se i odnosi. Svakodnevno se susrećem sa ljudima koji mi postavljaju prilično lična pitanja. Ali isto važi i za tzv. bliske.
Ipak, površni odnosi bi trebalo da su površni i tu se niti osećam usamljeno niti mislim o njima. Kažem šta želim i na način na koji želim i to je sve.
Ovde mislim na one tzv. bliske ljude. Roditelje, sestre, braću, "najbolje" prijatelje, ljubav (pravu, a ne onu za par dana ili meseci).
 
Ja ne ispitujem. Mislim da nije u redu. Ako želi taj nešto da kaže, kazaće. Ako ja shvatim da ga želim, pitam. Ali moje ponašanje se shvata, često, kao neprijateljsko. Koliko je prijateljski tražiti intimne detalje o nekome ko vas ne zanima, a njemu je to život? Zar je pristojno i prijateljski ćaskati sa nekim o njemu važnim pitanjima? Mislim da takve razgovore treba potezati kada se stvari prenesu na viši nivo.[/QUOTE]

1. a te pitam a sta trazis sa ljudima koji te ne interesuju ?
2. ne ispitujes - znak neiteresovanja s jedne a s druge strane bezobrazno je nekog za kog te boli ona stvar da ga sad tu nesto zapitkujes pusti ga neka nadje svoju srecu, ako vec gubis vreme bar ga gubi kvalitetno ili da nekog ko ti se dopada odmah pocnes bombardovati svojim npr problemima
3. razgovori za pocetni nivo, razgovori za srednji korisnicki nivo, za visi, za visoki korisnicki nivo - to su bre gluposti - nije covek masina pa da mozes da se sluzis njime kao kompijuterskim programom, - - - jednostavno je nema pravila i opusteno, sa nekim se skontas odmah s nekim nikad i to ti je zivot, sta se sad tu treba nervirati oko stvari na koje ne utices,nego vidi ti lepo prvog ko ti se dopada pridji i nemoj da pricas nista napravi lepo foru kao mutava si i te fore ( ponesi papir i neko blokce) ej mozes da se provedes super a jos povedes ortaka ili ortakinju koji ce biti tvoji tumaci , napravices , ma bice ti mnogo super, opusti se, ........... i sto rece ovde negde gore Marko Watz da umiremo sami - evo a sta ako mi se desi autobuska nesreca , tad necu biti sam nikako, :rtfm:
 

Back
Top