ATI-VIDIA

anon1mus

Zainteresovan član
Poruka
217
Najnovija vest!Upravo mi je jedan ortak javio da on
ima radeon karticu koju je napravila nvidia.Ja sam mu lepo rekao da su to 2 razlicite companije,ali covek se pravio pametan i poceo da me ubedjuje kako
nvidia pravi geFORCE i ATI,tako da se slucajno ne slogirate ako kod vaseg dobavljaca vidte u cenovniku
"RadeForce" kartice "powered by nVIDIA". :)
 
A sto je to tesko poverovati? Pa svi znamo za slucaj kad je Intel 'pozajmio' Motoroli svoje proizvodne pogone za proizvodnju PowerPC procesora...

Kad su pare u pitanju, konkurencija je nebitna ;)
 
Incognito:
A sto je to tesko poverovati? Pa svi znamo za slucaj kad je Intel 'pozajmio' Motoroli svoje proizvodne pogone za proizvodnju PowerPC procesora...

Kad su pare u pitanju, konkurencija je nebitna ;)

Ma to je drugo oni nikada nisu bili konkurentni kao ATI i nVidia kod kojih radnici pri zaposljavanju polazu zakletvu da nikada nece imati nikakve veze sa konkutencijom. proizvodni pogoni su jedno a ovo sasvim drugo IBM koji ima najvece pogone za proizvodnju procesora ce ih ustupiti svakome ko plati (a cena je ista za sve) iako su mu to direktni konkurenti)
 
Ako je tako otkud onda kod nas u kucistima ima komponenata napravljenih u svim delovima sveta?
ATI nije mala firma koja napravi 100-200 kartica godisnje i prodaje u okrugu, vec gigant koji ima svoja predstavnista svugde u svetu i kao takav nista ga ne sprecava da sklapa internacionalne ugovore.
Zatim Velika vecina ATI-ijevih kartica (kod nas) proizvedena je u Kini, Koreji, Singapuru, Tajvanu koji su mnogo daleko od Kanade.
 

Back
Top