muskarac [ profil ]

za kraj moram da kazem ono sto se cesto provlaci u raznim zenskim postovima na temi/temama

davanje a ne trazenje iceg za uzvrat..to je SIGURAN put u ponizenje osobe koja daje..
XY puta oprobano u praxi i XYZ puta posmatrano i zapazeno u praxi sa drugim ucesnicima
ja nikakve teorije ne uzimam zdravo za gotovo vec ih .oprobam u praxi
to..davanje bi moglo da funkcionise u praxi SAMO AKO i druga strana isto tako se ponasa..sto u otprilike 99.9% slucajeva NIJE slucaj
 
za kraj moram da kazem ono sto se cesto provlaci u raznim zenskim postovima na temi/temama

davanje a ne trazenje iceg za uzvrat..to je SIGURAN put u ponizenje osobe koja daje..
XY puta oprobano u praxi i XYZ puta posmatrano i zapazeno u praxi sa drugim ucesnicima
ja nikakve teorije ne uzimam zdravo za gotovo vec ih .oprobam u praxi
to..davanje bi moglo da funkcionise u praxi SAMO AKO i druga strana isto tako se ponasa..sto u otprilike 99.9% slucajeva NIJE slucaj
Lepo primećeno,dobar zaključak za kraj:cool:
 
Meni se to desilo par puta u poslednje vreme.Nezahvalnost je široko rasprostranjena:mrgreen:
ma stvar je u pitanju..ako neko vec od tebe dobija sto bi taj neko se trudio? nema razloga da se trudi ..paznju vec dobija..za dzabaka..svoju paznju moze slobodno da poklanja drugima i tu nastaje svjevrsno "vrzino kolo"
zbog unutarnje emocionalne ravnoteze svakog coveka..ako covek da svoju pozitivu i ne dobije je natrag..taj isparzni pozitivu i poremeti svoju unutarnju ravnotezu..cime unutarnja negativa postaje jaca jer nema suprotstavljenu pozitivu i covek postaje..emocionalno NEURAVNOTEZEN
pogresno sam se izrazio ..negativa ne postaje jaca nego se vise vidi ..dodje do izrazaja..
emocije mozemo posmatrati i kao svojevrstan energetski naboj..i sad kad covek da svoj pozitivan naboj nekom ( dobro raspolozenje pozitivne emocije ) a taj neko to uzme i da nekom trecem..ispada da je pocetni pozitivac poklonio nekom kome nije hteo..trecem licu
 
veliki broj danasnjih muskaraca je mislim itekako izgubilo svoj identitet..mnogi se ponasaju kao zene..dosta ih je i postalo zenama...

ili drugim recima..biti musko..sta to zapravo tacno znaci?

pa postoje i GAY muskarci, nisu oni izgubili identitet nego je njihov identitet homoseksualni, ali se ne uklapa u heteroseksualni normativ. Oni su se takvi rodili.

biti muskog pola znaci imati muski polni organ

biti muskog roda znaci imati muski mozak
 
..mislim da bi bilo zanimljivo sloziti ovde jedan opis Muskarca..njegove osobine..crte..karakter..ponasanje..sta je to sto ga cini time sto jeste..

njegov nacin razmisljanja..pogled na svet..itd

veliki broj danasnjih muskaraca je mislim itekako izgubilo svoj identitet..mnogi se ponasaju kao zene..dosta ih je i postalo zenama...svakako da sunovrat muskog roda po difoltu prati i sunovrat zenskog...zahvaljujuci poremecenoj ravnotezi izmedju polova...

ili drugim recima..biti musko..sta to zapravo tacno znaci?

Ima q.... .
 
ma stvar je u pitanju..ako neko vec od tebe dobija sto bi taj neko se trudio? nema razloga da se trudi ..paznju vec dobija..za dzabaka..svoju paznju moze slobodno da poklanja drugima i tu nastaje svjevrsno "vrzino kolo"
zbog unutarnje emocionalne ravnoteze svakog coveka..ako covek da svoju pozitivu i ne dobije je natrag..taj isparzni pozitivu i poremeti svoju unutarnju ravnotezu..cime unutarnja negativa postaje jaca jer nema suprotstavljenu pozitivu i covek postaje..emocionalno NEURAVNOTEZEN
pogresno sam se izrazio ..negativa ne postaje jaca nego se vise vidi ..dodje do izrazaja..
emocije mozemo posmatrati i kao svojevrstan energetski naboj..i sad kad covek da svoj pozitivan naboj nekom ( dobro raspolozenje pozitivne emocije ) a taj neko to uzme i da nekom trecem..ispada da je pocetni pozitivac poklonio nekom kome nije hteo..trecem licu

Ma nije to bas tacno.
Covek nikada ne pruza nista ako nije na to inspirisan...I ako jeste,ali ne oseti zadovoljstvo/ispunjenje nakon pruzanja sam ce se tacno na vreme zaustaviti..mislim prosecno emotivno inteligentan covek ce uvek osetiti ako je davanje uzaludno..Ne mislim uzaludno u materijalnom smislu, vec u smislu da se ne prima natrag nesto sto je ekvivalentno pruzenom,ali to ne mora uvek biti ista stvar...

Pravo davanje/pruzanje je uvek pustanje niz vodu...bez ikakvih ocekivanja. Ispunjenje za onog koji tako daje je u samom ispunjenju potrebe da se nesto "ucini", kada se ta potreba vec javi...odn. kada nas neko inspirise na neznost, da ga nasmejemo, da mu nesto pruzimo u bilo kom smislu...

Davanje zato sto tako treba, zbog duznosti ili zelje da se "ispravno" postupi (da ne spominjem zelje da se na neki nacin navede osoba da isto i pruzi)ili iz bilo kog razloga koji nije licna potreba, uvek ce dovesti do neravnoteze, jer to je pokusaj emotivne trampe....

Mislim, u nama samima je ta vaga koja nas podstice na davanje,ili nam ugusi zelju za istim, u zavisnosti od okolnosti....
 
Covek pruza (ili bi bar trebao da pruza) samo kada je inspirisan, kada oseti potrebu da nesto pruzi
U tom slucaju, vec je stvoren preduslov da ce naici na adekvatan prijem....
ili ne?
ne..

ceo taj proces zavisi od nase sposobnosti da procenimo ljude..mislim ta polovina procesa..davanje ili pruzanje..posto je druga polovina dobijanje ili primanje..
mi takve odluke ili kako ti kazes imamo inspiraciju..donosimo na osnovu nase predstave o nekom..a ne na osnovu onoga sto taj neko jeste ...nase misljenje i nase uverenje o nekom nas nagna na delovanje ..i delujemo uvek u skladu s tim..a to sto mi mislimo o nekom moze da bude..a najcesce to i jeste..najobicnija iluzija..projekcija..
 
ne..

ceo taj proces zavisi od nase sposobnosti da procenimo ljude..mislim ta polovina procesa..davanje ili pruzanje..posto je druga polovina dobijanje ili primanje..
mi takve odluke ili kako ti kazes imamo inspiraciju..donosimo na osnovu nase predstave o nekom..a ne na osnovu onoga sto taj neko jeste ...nase misljenje i nase uverenje o nekom nas nagna na delovanje ..i delujemo uvek u skladu s tim..a to sto mi mislimo o nekom moze da bude..a najcesce to i jeste..najobicnija iluzija..projekcija..

Ja mislim da su to samo trenuci, koji se zavrsavaju...Ne bi to trebalo posmatrati kao neprekidan proces. Moze da bude, kada se osobe pronadju, u kontinuitetu pozitivno da reaguju jedno na drugo
Ali u odredjenom trenutku neko probudi u tebi emociju, i ti pruzis zauzvrat, recimo osmeh, i to je to...Pozitivna energija je razmenjena...
Bez dugorocnih planova o isplativosti tog postupka, jer to vec ukljucuje predumisljaj...
U tom smislu, nije bitno da li je ispravna ili neispravna procena druge osobe, vec zajednicki trenutak koji su osobe podelile.... Ako su kompatibilne,taj proces ce se nastaviti..

Slazem se, ljudi stvaraj predstave u glavi, pa to neizostavno vuce ocekivanja, sto nosi rizik od razocarenja...
Ali nista nije staticno...kako vreme prolazi menjaju se okolnosti, i ljudi, i sama veza medju njima...A ona se sastoji od trenutaka..koji su jako bitni..
Svaka procena ce pre ili kasnije postati pogresna, ako pokusamo da jednu sliku zamrznemo u vremenu...cak i kada bi subjekti na slici bili staticni (sto se nikada ne desava), smena dana i noci bi bacala razlicitu svetlost..i odavala razlicit dojam (hocu reci da nase vidjenje mnogo zavisi i od naseg unutrasnjeg sveta u tom momentu, raspolozenja i stava)
Uff, skroz sam ovo izfilozofirala:D, i dosta od mene...
 
Ali u odredjenom trenutku neko probudi u tebi emociju, i ti pruzis zauzvrat, recimo osmeh, i to je to...Pozitivna energija je razmenjena...

poenta je da niko tebi ne budi emociju..vec je ti sama stvaras..i to bas onim predstavama koje imas stices..dojmova i utisaka..imaginacijom..\problem je u tome sto je masa ljudi nesvesna svog unutarnjeg tzv zivota..a zene iako su sposobne sasvim..gotovo nikad se ne upitaju..koja je to emocija koju osecam u ovom trenutku..i zasto je ona tu..sta ju je ZAISTA stvorilo..onaj momak pera ? ..svojom pojavom ili ko zna cim..nije..

emocija jeste osnovni ljudski pokretac..set osnovnih genetskih progarmiranih reakcija..
al pazi ako se neko ponasa u skladu..e evo je emocija..nije bitno otkud ona tu..bitno je da je tu i ja cu je ispratiti..sta to znaci? to znaci da nemas nikakvu kontrolu nad vlastitim zivotom..vec je ima neko drugi ko ispritiska te emocionalne tastere na osnovu kojih ti proizvedes emociju koju on poveze sa sobom..
a istina je da si samu sebe svela na ..stvar
 
poenta je da niko tebi ne budi emociju..vec je ti sama stvaras..i to bas onim predstavama koje imas stices..dojmova i utisaka..imaginacijom..\problem je u tome sto je masa ljudi nesvesna svog unutarnjeg tzv zivota..a zene iako su sposobne sasvim..gotovo nikad se ne upitaju..koja je to emocija koju osecam u ovom trenutku..i zasto je ona tu..sta ju je ZAISTA stvorilo..onaj momak pera ? ..svojom pojavom ili ko zna cim..nije..

emocija jeste osnovni ljudski pokretac..set osnovnih genetskih progarmiranih reakcija..
al pazi ako se neko ponasa u skladu..e evo je emocija..nije bitno otkud ona tu..bitno je da je tu i ja cu je ispratiti..sta to znaci? to znaci da nemas nikakvu kontrolu nad vlastitim zivotom..vec je ima neko drugi ko ispritiska te emocionalne tastere na osnovu kojih ti proizvedes emociju koju on poveze sa sobom..
a istina je da si samu sebe svela na ..stvar

ovo:think:
 
Hmm...Ok, shvatam da postoji uzrocno-posledicna veza izmedju nasih emocija i pokretaca istih emocija,
but those are still real
Ako racionalizujes svoja osecanja to nece promeniti cinjenicu da su ona i dalje tu, ona su jednako realna.
Slazem se da bi ljudi trebalo da se cuvaju od iluzija, ali preterana kontrola u zvotu, i preterano upravljanje svojim zivotom davajuci prednost uvek razumu, moze dovesti do, kako je spomenuto pre
"razlike izmedju stvarnih potreba i zelja,htenja". Lako se izgubi kontakt sa samim sobom.

Ne treba umanjivati znacaj emocija. Bez obzira na osnovu cega su stvorene,mislim da su one nesto najrealnije sto nam se desava. Najjasniji putokaz, ko smo sta smo, i sta nas ispunjava.
Mislim da su one jedino sto se na kraju vazi.

"a istina je da si samu sebe svela na ..stvar"
i mene ovo malo zbunjuje:huh:
 
ja ne umanjujem znacaj emocija niti uvecavam znacaj razuma..niti se pa moze razdovijiti razum i emocije ili svest i podsvest jer granica nema..svi mi imamo jedan celi um..koji obavlja dosta funkcija..koje su medjusobno vrlo prepletene..ne samo da se moze uticati na podsvest vec i na neurovegetativni takozvani deo uma..poznato je da kroz mentalnu disciplinu indijski fakiri i jogini mogu da uticu na rad srca i disanje..
emocija je zapravo produkt nase predstave /interpretacije stvarnosti..cesto se zaboravlja da ljudska cula prikupljaju daleko vise podataka nego sto dopiru do prosecne svesti ..otprilike po istrazivanjima..svaka pedeseta informacija koja dopre do cula dopre i do svesti..i tu glavni uticaj ima obuka .uslovljavanje..jer do svesti ce dopreti samo one informacije koje prodju izgradjene filtere,,
neko je ovde na forumu kacio divnu pricu o indijancu koji je dosao iz divljine kod rodjaka u grad..i cuo negde zrikavca u nekom zbunu pa ga gradski rodjak pitao kako je uspeo da u ovoj masi i buci cuje zrikavca u zbunu..na sta mu je ovaj trazio novcic..i kad je ispustio novic na torotar on je zavzecao i masa ljudi se okrenula da vid sta je..
naravoucenije ,,divljak je u divljini naucio da cuje zrikavaca a gradjani zveketanje novca
( se izvinjavam postavljacu ako sam malo lose prepricao pricicu onako po secanju )
 
na nase emocije tj njihovo kreiranje najvise utice nas nacin interpretacije stvarnosti..
jedan te isti dogadjaj dve osobe mogu interpretirati na dva razlicita nacina te proizvesti dve razlicite emocije..
 

Back
Top