Da li će pasti rejting SRS posle ostavke Nikolića?

Da li ce pasti rejting SRS posle ostavke Nikolica?

  • pasce i to dosta!

  • nece pasti!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
@sax83 jeste dao je malopre:

http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=108750

Nikolić: Podneo sam ostavku zbog SSP Subota, 6. septembar 2008. 18:20



Tomislav Nikolić, koji je u sinoć podneo ostavku na mesto zamenika predsednika SRS i šefa poslaničke grupe radikala izjavio je agenciji Tanjug da se na ostavku odlučio pošto je u četvrtak uveče "dobio nalog" da radikali ne glasaju za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju.

"Tačno je da sam podneo ostavku zato što sam se rukovodio principom - jedan je moral, a drugo poštovanje reči", izjavio je Nikolić nacionalnoj agenciji.

On je objasnio da je na stranačkim organima bilo dogovoreno da poslanici SRS glasaju za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju ukoliko Vlada Srbije usvoji amandman radikala na predlog Zakona o ratifikacij tog sporazuma.

"Taj stav sam neprekidno iznosio za skupštinskom govornicom i uspeo sam da se izborim da Vlada Srbije prihvati amandman SRS podsetio je Nikolić.

Prema njegovim rečima, u četvrtak je, za vreme skupštinskog zasedanja, "dao obećanje da će poslanici SRS glasati za SSP". "Uveče sam, međutim, dobio nalog da ne glasaju za taj sporazum, što je bila potpuna promena politike", rekao je Nikolić Tanjugu.

"Dao sam ostavku ukazujući time da ja mogu sve da izdržim, ali ne mogu i ovo", rekao je Nikolić.

On je naveo da će ostati član SRS, "ukoliko stranka ne odluči drugačije". Na pitanje ko će u budućnosti voditi stranku Nikolić je kratko odgovorio da ne zna.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ovi rezimski jevda sastavise vladu i to sa zakletim neprijateljima sps sa tesnom vecinom, koja lako moze da pukne po savovima,
pa su se sprdali sa tomom - koliko puta ce da gubi izbore a da ne odustane, danas se raduju tominoj principijelnoj ostavci, a covek rekao da ostaje u srs, i spekulisu o buducem politickom zdravlju srs

da ponovim jedva su sastavili vladu i to sa sps, smilovao se koferce, nisu tako jaki kao sto se predstavljaju, samo su neprijatna faza u razvoju srbije
 
ovi rezimski jevda sastavise vladu i to sa zakletim neprijateljima sps sa tesnom vecinom, koja lako moze da pukne po savovima,
pa su se sprdali sa tomom - koliko puta ce da gubi izbore a da ne odustane, danas se raduju tominoj principijelnoj ostavci, a covek rekao da ostaje u srs, i spekulisu o buducem politickom zdravlju srs

da ponovim jedva su sastavili vladu i to sa sps, smilovao se koferce, nisu tako jaki kao sto se predstavljaju, samo su neprijatna faza u razvoju srbije

Bitno da su radikali jaki, sa Tomom ili bez njega.:mrgreen::lol:
 
ovi rezimski jevda sastavise vladu i to sa zakletim neprijateljima sps sa tesnom vecinom, koja lako moze da pukne po savovima,
pa su se sprdali sa tomom - koliko puta ce da gubi izbore a da ne odustane, danas se raduju tominoj principijelnoj ostavci, a covek rekao da ostaje u srs, i spekulisu o buducem politickom zdravlju srs

da ponovim jedva su sastavili vladu i to sa sps, smilovao se koferce, nisu tako jaki kao sto se predstavljaju, samo su neprijatna faza u razvoju srbije

Poslije ovoga dolazim do zaključka da je Toma u stvari bio zamjenik predsjenika kućnog savjeta zgrade magistrata i da se praktično ništa bitno nije desilo.
 
ilić:unutarpartijska kriza u srs slabi opoziciju
Politika - Pre 14 minuta
BEOGRAD - Predsednik Nove Srbije Velimir Ilić izjavio je večeras da je ostavka Tomislava Nikolića na sve političko stranačke funkcije u Srpskoj radikalnoj stranci (SRS) dovela do unutarpartijske krize koja šteti srpskoj opoziciji.

Lider NS izjavio je u Drugom dnevniku RTS-a da mu je žao što je došlo do ovih problema u SRS i da je srpska opozicija u ovom momentu slabija zbog nesuglasica i podela u SRS.

"To je sigurno poboljšalo poziciju vladajuće koalicije u odnosu na opoziciju u ovom momentu", kazao je Ilić.


http://vesti.krstarica.com/?rubrika...243a346c1423186b7&dan=06&mesec=09&godina=2008
 

Back
Top