korupcija-klanovi

S

spolal

Gost
Treba "malo" razmisljati. Ovde u ovoj zemlji, postenim radom niko se ne moze obogatiti. Ako si na funkciji, pri vlasti, na odgovarajućem mestu u državnoj administraciji, zdravstvu, prosveti, sudstvu, policiji (pa to nam jedino i radi u ovoj banana drzavi) onda možeš i da se obogatiš. Provizijica i ovde i onde,projekat - projektić, korupcija - da zažmuriš, dete da poporavi slabu ocenu, .... lekaru, medicinskoj sestri - plavi koverat...službeniku - za dozvolu za uvoz,za izvoz,rešenje, pasoš....tarife se znaju. Narod (marva i stoka) ćuti, grca, trpi - plaća i kuka. Vlast - bivša, nova i najnovija - stalno preduzima mere i žestoko će se boriti protiv svega ovoga. Uništena privreda, pokradeni stanovi, vile, štednja - a vlast bivša, nova i najnovija se žestoko bori protiv svih zala u ovoj zemlji. Nije im lako boriti se za bolje sutra "malo sutra". Svi su budni 24 sata - ne spavaju - cilj je da pokupuju sve - zemlju, fabrike, kuće stanove, vodu, vazduh, a na kraju i nas kao robove u robovlasničkom sistemu.
 
Dobar Pledujer,
slazem se sa vasim misljenjem, ali ako tako razmisljamo to je bilo i za vreme "TITA" samo nije tako brzo na javnost dolazilo! Uvek je bilo korupcija i mucke, samo Danas se o tome sve zna pa niko nista ne preuzima.
I u drugim Zemljama ima slicno toga ali razlika je " Sistem je izraden"
Kod nas nema Sistema" samo za neke pojedince"
Kako da se izmeni sve to?
Izmenimo "Sta"? Kako?
Ima jedna stranka koja sve te informacije daje javnosti " pa nikom nista" svi okrenu glavu, a mnogi se okrecu kako vetar duva.
Ako ima mogucnosti nesto promenuti " MORA SE SVE PROMENUTI"
A ovi sto su sada gore na Vlasti imaju " Zapadno podrzavanje" i finansiranje.
Samo su zaboravili(Vlast), da omoguce i ljudima koji zive u takvoj zemlji neki zivot omoguciti.
Sta bi morali da uradimo,da promenimo, takvu Drzavu ?

Firme se prodaju, Inostranim investitorima!
Primer:
Firma koja je dobro bila organizovana i imala dosta posla proda se stranim kupcima!
A Firme koje nikakav profit nemaju ostaju na mestu gde su bili.

Merima " Henkel"
Zementara Beocin " La fra"...

Sta da se radi da budu neke promene ?
Da se bega iz " SRBIJE" nije ni to odgovor.

Dajte svoje misljenje ( Ozbiljna misljenja bez nekih gluposti)

Spostovanjem
 
... ali ako tako razmisljamo to je bilo i za vreme "TITA" samo nije tako brzo na javnost dolazilo! Uvek je bilo korupcija i mucke, samo Danas se o tome sve zna pa niko nista ne preuzima.
...
Dajte svoje misljenje ( Ozbiljna misljenja bez nekih gluposti)

Sto bi narod rekao SJASE KURTA DA UZJASE I KURTA I MURTA :twisted:
Nema ozbiljnih misljenja ukoliko ste gladni. Jedina nada mi je reinkarnacija i zelja da se u sledecem zivotu rodim kao pudlica. Njihove gazde su po pravilu bogati.Maze vas, paze vas, dobro sisaju i oblace, jedete najbolju hranu. 8)
 
nazalost, tesko je reci i priznati, ali nema ovde boljitka dokle god ne dodje do promene generacija. mi svi jos uvek zivimo u titinoj proslosti, razmisljamo na nacin koji je suprotan vremenu u kome zivimo. Eh samo da mi je naci neki dobar posao pa da vise nemoram da razmisljam. Kao moj starac, vecito kuka za proslim vremenima, kad je samo bilo dovoljno prebaciti normu za masinom i eto ti ihaha para. A posle lepo kuci, pa na ladno pivo i milina o nicemu ne moras brinuti. Bio sam ne nekoj prezentaciji, gde su spomenuli da je dzordz bush stariji vlasnik najvece prodajne mreze u americi od koje ima ogromne prihode, i covek se bavi politikom cisto da bi se zanimao necim u zivotu ( tesko mi je priznati ali po tome bi trebao da na predsednickim izborima glasam za jednog biznismena). Nema covek potrebe za parama, obezbedio se, i sad se bavi politikom. Ali posto mi jos uvek pucamo na nacionalnu kartu, ostaje nam jedino da sacekamo nekih tridesetak godina, da nam na vlast dodju kadrovi koji nemaju veze sa proslim vremenima, pa da konacno pocnemo tada da zivimo bolje. Do tada - kom opanci, kom obojci
 
ja samo kazem-p%biti sve iznad 18.i dovesti nekog da disciplinuje decu do 18.pa kad su sa tim gotovi poslati ih odakle su dosli i onda da ta deca nesto naprave.jer kod nas deca gledaju roditelje,ovi svoje roditelje i tako u krug.sve lopovi do lopova i mislim da je vreme da deca nemaju vise uzora u roditeljima.bas me interesuje da li ovi sta su unistili zemlju imaju grizu savest???i jos nesto-da li su razmisljali da ce mozda njihova deca biti isto zrtve sistema jer nisu sva deca sposobna u lopovluku kao roditelji??da li razmisljaju da su ukrali mozda i buducnost dece i unucadi????
 
Jedno je obogatiti se, a drugo je živeti od svoga rada. Bogaćenje je relativna kategorija, u Srbiji svi bogataši sigurno imaju noćne more. Evo naprimer, Danilović Predrag, sjajan košarkaš, obogatio se svojim sposobnostima i slažete se pošteno. Zašto njega prati 6 telohratnitelja? Breni i Bobi oteše sina. Kakve li brige tek muče naftaše, heroince, strujaše, kafedžije, cigaretaše....
Ali običan narod, pekar, lekar ..., zašto ne može na miru da radi, da zaradi tek da se proživi (ne preživi). Zašto nema otkaza po zakonu?
Zato što smo u.... država koja se bazira na principima svog nastanka, kum ubio kuma. Zato što su pismeni ljudi smetnja vladarima kao što je Vuk smetao Obrenoviću.
 
u Srbiji svi bogataši sigurno imaju noćne more :twisted:

Pa svi imaju neke nocne more... Neko dali ce sutra imati sta da jede,neko dali ce imati da plati vestacki kuk...
ali ako vec moram da imam neku moru ja bih izabrala njihove :wink:
i snasla bih se :wink: :wink: :wink:
to sa morama i nije neka uteha
 
Luca Torreli:
Jedno je obogatiti se, a drugo je živeti od svoga rada. Bogaćenje je relativna kategorija, u Srbiji svi bogataši sigurno imaju noćne more. Evo naprimer, Danilović Predrag, sjajan košarkaš, obogatio se svojim sposobnostima i slažete se pošteno. Zašto njega prati 6 telohratnitelja? Breni i Bobi oteše sina. Kakve li brige tek muče naftaše, heroince, strujaše, kafedžije, cigaretaše....
Ali običan narod, pekar, lekar ..., zašto ne može na miru da radi, da zaradi tek da se proživi (ne preživi). Zašto nema otkaza po zakonu?
Zato što smo u.... država koja se bazira na principima svog nastanka, kum ubio kuma. Zato što su pismeni ljudi smetnja vladarima kao što je Vuk smetao Obrenoviću.
MA IMA NEKI GENETSKI PROMASAJ U NASEM NARODU.ALI UGASISE MI TEMU SRBI SPASITE PLANETU I ZABRANISE DA GOVORIM OTOME.ETO DOKLE JE STIGLO...
 

Back
Top