Prosidba

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Da li bi ste dame ikada zaprosile svog dragog?
Znate ono - izlazite 5 god. ali on nikako da nadje m*da da vas zaprosi.

Momci kako bi vi reagovali?
 
e ozbiljno, zar se ljudi još uvek tako prose?
ono, kleknu i te fore?
ženska čeka i strepi kada će joj on konačno postaviti veliko pitanje, a kada on to učini niz porcelansko lice joj poteku suze radosnice i ona od srca uzvikne: "DA!!! DA!!!!!"
ili kaže "ne mogu dragi" i odjuri u noć
????
ozbiljno?
nema ono, dogovore se i sve?
 
e ozbiljno, zar se ljudi još uvek tako prose?
ono, kleknu i te fore?
ženska čeka i strepi kada će joj on konačno postaviti veliko pitanje, a kada on to učini niz porcelansko lice joj poteku suze radosnice i ona od srca uzvikne: "DA!!! DA!!!!!"ili kaže "ne mogu dragi" i odjuri u noć
????
ozbiljno?
nema ono, dogovore se i sve?

patetika :lol::lol: ali malo samo... :lol:
 
e ozbiljno, zar se ljudi još uvek tako prose?
ono, kleknu i te fore?
ženska čeka i strepi kada će joj on konačno postaviti veliko pitanje, a kada on to učini niz porcelansko lice joj poteku suze radosnice i ona od srca uzvikne: "DA!!! DA!!!!!"
ili kaže "ne mogu dragi" i odjuri u noć
????
ozbiljno?
nema ono, dogovore se i sve?

Уствари, никад се нису тако ни просили, него можда само неки који су превише гледали филмове. Углавном је увек било и јесте оно што кажеш, договоре се и то је то.

ТВ је чудо.
 
nisam negativna..
ali mi to "zaprošavanje" ne ide u glavu,
valjda se ljudi venčavaju kad je oboma jasno da je došlo vreme za to, ne vidim nikakvu svrhu u pompi, naročito oko predloga
a pre toga obično još i žive zajedno po par godinica..
 
Ebem li ga jos se nisam vencavao pa ne znam kako to ide :)
Valjda je to samo na filmovima a u stvarnosti izgleda ovako :
Zenska osoba - "dragi trudna sam"
Muska osoba - " krkljanje,kasljuc,davljenje... tisina"
Zenska osoba - "jel ti dobro"
Muska osoba sa suzama u okicama (od davljenja) "udaj se za mene"
:)
 
mene moja bivsa jednog dana rekla ...ja sam dogovorila termin...a ti ako neces idi pa ga odjavi...
bio sam odusevljen ...reko ova zna sta hoce ...
i bi tako ...samo je isuvise dobro...znala sta hoce... ja nikako da dodjem na red .. da kazem koju...
Naravno sve od slucaja do slucaja ...ali sam sve vise siguran da bi to trebalo...da urade ..muski...ako bi uopete trebalo..da bude tako...mislim da mu nije vreme vise (mislim na prosidbe)
 
Iz mog skromnog iskustva, jednom sam bio prosen, tri puta sam zaprosio devojku (jednu cak dva puta)!
Pa da rezimiramo reakcije:
Kada je cura mene prosila, bese neka romanticna atmosfera pod sjajem zvezda i to, sve je ona fino njoj organizovala jedno pola sata uvodila u pricu dok nije dosla do sustine, a ja, ja sam se suzdrzavo da se ne nasmejem! Nicam uspeo, nakon 40 minuta njenog izlaganja sam se zacenio od smeha na dobrih 10 minuta, jednostavno nisam mogao da prestanem da se smejem! Naravno raskinuli smo sledece nedelje! Sta znam da budem iskren bio sam mlad tada imao 23 godine sada, skoro sam siguran da se ne bi tako poneo!

Prva prosidba s moje strane bila je potpuni promasaj (neki bi rekli vratilo mi se milo za drago), sve sam ja pokusao fino da se dogovorim sa devojicom, na sta sam dobio odgovor da je to malo iznenada i da cemo jos razgovarati o tome! Od narednog dana mi se nije vise javila i zamolila roditelje da mi prenesu da je vise ne zovem nita da je trazim! (tada sam imao 26 godina)

Druga se zavrsila slavno po mene, ne kasnije i po nju! Pristala ko iz topa, samo sam se ja predomislio dve nedelje kasnije, naravno da smo se razisli ko ljudi! (a ovde 28 godina)

Treca je opet bila neslavna, da je citiram "pijan si stoko ne znas sta bulaznis, vidimo se sutra kad se otreznis"! (30 godina)

Dodjosmo i do cetvrte i poslednje (ovo je bilo prosle godine). Inace ovo je bilo prosenje devojke koju sam vec prosio u trecoj prosidbi! Ova prosidba je vec gore negde navedena, suze radosnice i tako to, onda smo se lepo dogovorili oko svadbe, termina, gostiju, restorana, muzike, bas ono sve... pozvali goste sve organizovali, a mene uvatile lude bubice tako da sam utekao 3 dana pred vencanje i naravno sve otkazao! Par meseci me je jurila njena rodbina da se fizicki razracunamo, a ona da se pomirimo ... nista se od toga nije desilo!

Trenutno trazim sledecu zrtvu ... :lol:
 

Back
Top