Problem sa Operom!?

Feniks M

Početnik
Poruka
21
Zdravo, evo mog problema, ja sam sada stavio za prelistac Operu i vidim da mi brze otvara od mozilu, pa hteo sam da stavim za domacu stranicu google na makedonski, sve ono po proceduru tools-preferences-general-home page- i napisem www.google.com-onda OK. Ali kad iskljucim komp. i kasnije kad ga ukljucim startujem operu ali ne da je mi moju home page google-na makedonski, nego je nekako prazna stranica.
Ako moze neko da mi pomogne javite se, Pozdrav!
 
NOZZLEZATOR-ovo ja njegovo resenje, i pomoglo mi je da resim problem:
,,E ovako,ides u Tools->Preferences i onda tamo gde ti pise Startup izaberes -Start with home page,ispod Startup-a imas opcije Home page,u to polje pored uneses ovu adresu http://www.google.com/intl/mk/ (to je makedonski googl) i ides OK.I onda bi trebalo da ti startuje sa makedonskim googlom.
Takodje kada dodas novi tab,unutar samog tab-a imas 9 polja koja se zovu speed-dial,u njih mozes da uneses stranice koje najvise koristis."
Hvala puno!
 
Lepo. Kao sto ni "fico" nije brzi od Mercedesa SL Klase.

Ajde nelupaj tu ,,nemoguce'' i nenavodi glupe primere, ima mnogo ljudi kojima je brza opera, a nekima mozila, meni licno opera je brza znaci znatno brze otvara stranice i trosi mnogo manje resursa. Sto se tice mozile ona ima ekstra zastitu jer je prvobitno pravljena za Linux ako nisi znao i mnogo bolju podrsku za Javu ima nego Opera, ja bih licno nju koristio, ali otvara mi stranice 5 - 10 sekundi sporije od Opere, jedino da sam ja lud i nevidim svojim ocima i da mi ti kazes da je nemoguce. Zato nemoj samo misliti ako je tebi tako da je svima isto. Pozz
 
Neznam kako ja kod vas, ali ja kad sam instalirao OPERU, brze mi ja otvarala na internetu to sam uocio defakto.
Ali sada su mi izasli neki problemi sa E-mailom. E-mail mi je na yahoo i kad ga otvorim preko opere koci mi se i blokira i pokazuje mi neki prozorac na kome su ispisani funkcii (kopi,paste ili nesto drugo), neznam kako da popravim ovaj problem drugo do sada je sve u redu.
Javite se ako mozete pomoci. Pozdrav.
 
Da, privremeno opet sam se vratio na FF-3, sada novu verziju. Nemogu sa Operom, stvarno mi brze radi, ali imam problem oko otvaranja emejla koi mi je na yahoo, jednostavno blokira mi se ceo prozor i moram rucno da iskljucujem kompjutera. Imam (slab) kompjuter: Pentium-3, Hard disk-18 GB, Memorija-255 MB.
Radi dobro i sa FF-3, nemam problema sa emajlom, samo sto mi malo po sporije otvara. Opera mi je brza, no kao sto sam rekao nemogu da resim problem sa emajlom koj mi sekoci kad ga otvaram preko Opere. To je samo u situaciju kada dobijam poruku i hocu da je otvorim, onda se izblokira sve.
Reinstalirao sam je ponovo ali isti problem opet. Neznam, ako neko moze da mi pomogne vraticu se opet na Operu. Javite se
 
Ako hoces ozbiljnije da se bavis Operom, idi na http://my.opera.com/Tamil/blog/opera-faq#87
i tu ces da postanes expert
Ajd` idemo ponovo.
Treba da ukucas adresu kao na slici, i pritisnes "u redu", "ok"...sta god.
Sto se tice vise prozora za speeddial, pa sve pise u mom citatu u gornjem postu, znaci ona 3 poslednja reda

[Size]
Rows=4
Columns=4

...se sa copy/paste stavi na kraj speeddial.ini fajla (jedan red razmaka posle onog sta vec imate na kraju doticnog fajla), koji se nalazi u C:\Documents and Settings\User\Application Data\Opera\Opera\profile\
Fajl se otvori sa F4 u total commanderu i posle editovanja ide naravno "save".
Naravno, da bi ovo sve video, omoguci da se vide skriveni/sistemski fajlovi.
Ako neko zna bolje ovo da objasni, ima pivo.:dash:
 

Prilozi

  • Clipboard01.png
    Clipboard01.png
    22,1 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
Pozdrav Svima!! Dobro bi mi dosla pomoc od nekog ko zna!! Koristim Operu 7.5!! Sve je u redu,ali kad mi stigne E-mail, u njemu samom ima prvo brdo podataka , brojeva i slova, pa tek u toj masi znakova mi pise poruka koja mi je poslata!! Zna li neko kako da podesim da mi u posti pise samo ono sto mi je poslato???? Unapred Hvala
 

Back
Top