Могућ сценарио ??

Софија

Legenda
Poruka
52.897
Ево како мени делује да ће се расплести ситуација у нашој земљици, без илузија и предрасуда:

Садашња влада је прозападна.
Склапали су је Солана и екипа.
Па и Слоба је био западни човек, онда је постао беспотребан, па су га пустили низ воду и довели данашње, значи то и њима следује!
Ко мисли да ће бити другачије, вара се.
Само нек' баци поглед на то шта се дешава прозападним политичарима у свету- најбољи пример- Сакашвили- нестаће чим се ситуација смири, загинуће негде ''случајно''.
А у прилог томе говори и чињеница да му нису ни најмање помогли око разрачунавања с Русима.

Даље, Руси имају свој интерес.
Сетих се ових дана нацрта за гасовод: заобилази Космет и Македонију, из Србије иде у Бугарску и одатле се рачва на два крака: за Италију и Грчку!
Значи, Руси су , суптилно тиме ставили до знања да им Космет није потребан.
То што мало упућују оштрије протесте поводом једностраног проглашења независности Космета ( мош' мислити- протестне ноте!!), нама Србима баш и не помаже, сложићете се!

Е сад, Русима, у овом тренутку, крајње одговара садшња власт!!
Зашто?
Зато што ће исти као западни послушаници одрадити признање Космета и штошта још, а за узврат ће нас увести у ЕУ.
Русима је потребно да ми будемо у ЕУ!
Зашто?
Опет је једноставно!
Преко Србије, која је централна држава на Балкану, планирају своју робу даље да пласирају у Европу.

Расплет: кад Србије уђе у ЕУ, Руси упумпавају свој новац овде у неког новог лидера ( тешко старог!) и почињу да се боре за превласт у Србији.

А до тад, ми се глупирајмо и свађајмо се међусобно и мрзимо се...јер побогу, од нас зависи! ( читај: апсолутно ништа од нас не зависи!!)

Толико!
 
ima to smisla..i uklapa se sa mojiim procenama..nesto slicno sam vec i napisao..a i to da nama kosovo takodje predstavlja balast..imali bi milion neprijatelja u zemlji koji ne priznaju srbiju za svoju zemlju..steta sto je ova demokratska vlast propustila da napravi barem podelu kosova...i da ne ostavi taj nas narod dole na cedilu..
 
Тотално ми је смешно да се ми расправљамо о томе која је власт боља, а која би била лошија.
Марионетска смо држава и као у свим таквим, владе кроје велики.

А народ на Космету ће сигурно надрљати. Посебно са прозападном владом на челу...не мислим ни да би народљаци неке конкретније мере предузели, али би сигурно народ био заштићенији...бар се мени свиђа да верујем у то,
 
Тотално ми је смешно да се ми расправљамо о томе која је власт боља, а која би била лошија.
Марионетска смо држава и као у свим таквим, владе кроје велики.

А народ на Космету ће сигурно надрљати. Посебно са прозападном владом на челу...не мислим ни да би народљаци неке конкретније мере предузели, али би сигурно народ био заштићенији...бар се мени свиђа да верујем у то,

sloba nije bio strani covek :rtfm:

ali ovi sada jesu :rtfm:
 
Слоба је био западни човек до , отприлике, 96.године.
Тад је требао да сиђе с власти да да буде смењен ''демократским снагама'', али он је окренуо ћурак...прегазио договор, зато је и завршио у Шевенингену. Иначе да није, био би и сад жив и здрав.
 
pa cela kavurma u bisoj nam jugi je i nastala na podgrevanju nacionalizma..a sa ciljem da se pokazu snage ujedinjenih nacija kao nesposobne da adekvatno razresavaju sukobe..i da se u tu svrhu promovise NATO..

nego meni nije jasno sto su srbi za sve krivi?..

mozda za promovisanje..novih sredstava kreiranja javnog mnjenja..i mogucnosti da se svako napravi krivim u ocima svetske javnosti i tako stvori preduslov za akciju..koja se naravno zavrsava potpunim osvajanjem zemlje..uvodjenjem naravno marionetskog rezima..cime je postulat demokratije zadovoljen..
 
Ево како мени делује да ће се расплести ситуација у нашој земљици, без илузија и предрасуда:

Садашња влада је прозападна.
Склапали су је Солана и екипа.
Па и Слоба је био западни човек, онда је постао беспотребан, па су га пустили низ воду и довели данашње, значи то и њима следује!
Ко мисли да ће бити другачије, вара се.
Само нек' баци поглед на то шта се дешава прозападним политичарима у свету- најбољи пример- Сакашвили- нестаће чим се ситуација смири, загинуће негде ''случајно''.
А у прилог томе говори и чињеница да му нису ни најмање помогли око разрачунавања с Русима.

Даље, Руси имају свој интерес.
Сетих се ових дана нацрта за гасовод: заобилази Космет и Македонију, из Србије иде у Бугарску и одатле се рачва на два крака: за Италију и Грчку!Значи, Руси су , суптилно тиме ставили до знања да им Космет није потребан.
То што мало упућују оштрије протесте поводом једностраног проглашења независности Космета ( мош' мислити- протестне ноте!!), нама Србима баш и не помаже, сложићете се!

Е сад, Русима, у овом тренутку, крајње одговара садшња власт!!
Зашто?
Зато што ће исти као западни послушаници одрадити признање Космета и штошта још, а за узврат ће нас увести у ЕУ.
Русима је потребно да ми будемо у ЕУ!
Зашто?
Опет је једноставно!
Преко Србије, која је централна држава на Балкану, планирају своју робу даље да пласирају у Европу.

Расплет: кад Србије уђе у ЕУ, Руси упумпавају свој новац овде у неког новог лидера ( тешко старог!) и почињу да се боре за превласт у Србији.

А до тад, ми се глупирајмо и свађајмо се међусобно и мрзимо се...јер побогу, од нас зависи! ( читај: апсолутно ништа од нас не зависи!!)

Толико!

Sve je moguce! A i ovo ima logike...
P.S. Ne ide gasovod od Srbije ka Bugarskoj, vec obrnuto...;):)
 
Слоба је био западни човек до , отприлике, 96.године.
Тад је требао да сиђе с власти да да буде смењен ''демократским снагама'', али он је окренуо ћурак...прегазио договор, зато је и завршио у Шевенингену. Иначе да није, био би и сад жив и здрав.

nije......sloba je bio najmoderniji komunista na svetu....uostalom on je neka mesavina social-deomokrate-komuniste..........on jeste bio dobar sa amerima,ali zbog licne sposobnosti tj. pokusao je sa stokom dobro ali ne ide..........za amere smo mi uvek bili rusi i tako ce i ostati.....
 
pa cela kavurma u bisoj nam jugi je i nastala na podgrevanju nacionalizma..a sa ciljem da se pokazu snage ujedinjenih nacija kao nesposobne da adekvatno razresavaju sukobe..i da se u tu svrhu promovise NATO..

nego meni nije jasno sto su srbi za sve krivi?..

mozda za promovisanje..novih sredstava kreiranja javnog mnjenja..i mogucnosti da se svako napravi krivim u ocima svetske javnosti i tako stvori preduslov za akciju..koja se naravno zavrsava potpunim osvajanjem zemlje..uvodjenjem naravno marionetskog rezima..cime je postulat demokratije zadovoljen..

:ok::ok:
 
Reci mi samo jesi to sama smislila ili ti je pomagao neko?

Ja mislim da ti treba da radis u DB-u jer imas smisla za otkrivanje tih misterija i zavera koje su svuda oko nas... I koje nas toliko pogadjaju i guse da ne mozemo vise ziveti... Sve je protiv nas Srba, kako ne vidite to?! Ljudi se svaki dan bude sa novom idejom kako da napakoste Srbiji [cim je nadju na karti] a vi u to ne verujete!!!

Istina je da Rusiju boli uvo za Kosovo, ali i sve ostale, Kosovo je tu dzoker u rukavu kada se bude pregovaralo o Osetiji...
 
pa cela kavurma u bisoj nam jugi je i nastala na podgrevanju nacionalizma..a sa ciljem da se pokazu snage ujedinjenih nacija kao nesposobne da adekvatno razresavaju sukobe..i da se u tu svrhu promovise NATO..

nego meni nije jasno sto su srbi za sve krivi?..

mozda za promovisanje..novih sredstava kreiranja javnog mnjenja..i mogucnosti da se svako napravi krivim u ocima svetske javnosti i tako stvori preduslov za akciju..koja se naravno zavrsava potpunim osvajanjem zemlje..uvodjenjem naravno marionetskog rezima..cime je postulat demokratije zadovoljen..
Ми смо незгодан народ.

Увек направим поређење са народима из региона. Наравно, не поредим нас са онима које штити Католичка црква. Сви знамо да иста функционише као фирма и да преко верника остварује, буквално, профит.

Елем , што се тиче поређењљ, погледајмо Румуне и Бугаре.
Њих су западњаци самлели за 20-ак година.
А нас нису успели да разоружају ни Комунизмом, ни затирањем вере, ни покушајима скривања културе овог поднебља од нас који ту живимо...чудан смо народ, заиста, жилав, срчан, храбар.
Уосталом, Србија ни један рат са великима није изгубила ( не рачунам оно иживљавање '99. године).
Кад су Аустро-Угари кренули на Србију, нису ни сањали да ће исход бити пад управо њиховог царства...а тад паде и Руско.

Трн у оку јер смо мали, пргави, а на битној позицији на планети.
Није њима лако с нама.:lol:
 
Ево како мени делује да ће се расплести ситуација у нашој земљици, без илузија и предрасуда:

Садашња влада је прозападна.
Склапали су је Солана и екипа.
Па и Слоба је био западни човек, онда је постао беспотребан, па су га пустили низ воду и довели данашње, значи то и њима следује!
Ко мисли да ће бити другачије, вара се.
Само нек' баци поглед на то шта се дешава прозападним политичарима у свету- најбољи пример- Сакашвили- нестаће чим се ситуација смири, загинуће негде ''случајно''.
А у прилог томе говори и чињеница да му нису ни најмање помогли око разрачунавања с Русима.

Даље, Руси имају свој интерес.
Сетих се ових дана нацрта за гасовод: заобилази Космет и Македонију, из Србије иде у Бугарску и одатле се рачва на два крака: за Италију и Грчку!
Значи, Руси су , суптилно тиме ставили до знања да им Космет није потребан.
То што мало упућују оштрије протесте поводом једностраног проглашења независности Космета ( мош' мислити- протестне ноте!!), нама Србима баш и не помаже, сложићете се!

Е сад, Русима, у овом тренутку, крајње одговара садшња власт!!
Зашто?
Зато што ће исти као западни послушаници одрадити признање Космета и штошта још, а за узврат ће нас увести у ЕУ.
Русима је потребно да ми будемо у ЕУ!
Зашто?
Опет је једноставно!
Преко Србије, која је централна држава на Балкану, планирају своју робу даље да пласирају у Европу.

Расплет: кад Србије уђе у ЕУ, Руси упумпавају свој новац овде у неког новог лидера ( тешко старог!) и почињу да се боре за превласт у Србији.

А до тад, ми се глупирајмо и свађајмо се међусобно и мрзимо се...јер побогу, од нас зависи! ( читај: апсолутно ништа од нас не зависи!!)

Толико!
pa sta da ti kazem Ako je neko tokom istorije i svih ratova bio neutralan to su Rusi i ne razumem zasto bi oni preko Srbije morali da ulaze u EU.To sto njima odgovara da je Srbija u Eu ne znaci da oni nisu odavno na Eu trzistu i polako Eu postaje zavisna od Ruskih energenata sto se videlo tokom intervencije u Juznoj Osetiji
 
Reci mi samo jesi to sama smislila ili ti je pomagao neko?

Ja mislim da ti treba da radis u DB-u jer imas smisla za otkrivanje tih misterija i zavera koje su svuda oko nas... I koje nas toliko pogadjaju i guse da ne mozemo vise ziveti... Sve je protiv nas Srba, kako ne vidite to?! Ljudi se svaki dan bude sa novom idejom kako da napakoste Srbiji [cim je nadju na karti] a vi u to ne verujete!!!

Istina je da Rusiju boli uvo za Kosovo, ali i sve ostale, Kosovo je tu dzoker u rukavu kada se bude pregovaralo o Osetiji...

aha kako da ne,a jeli koja ti je prica bila za rusiju i kosovo pre nego sto si nasao osetiju na karti..........bas me zanima.......

nego to se zna,rusima nije to dzoker oni se ubise pomagajuci nam za kosovo,ali ja mislim da mi to nismo zasluzili,neka se manu pomoci.
a mi ovde da lepo narodno sudimo celoj demokratskoj garnituri sto su minirali pomoc rusa u svakom pogledu i tako radili protiv interesa drzave.
 
Reci mi samo jesi to sama smislila ili ti je pomagao neko?

Ja mislim da ti treba da radis u DB-u jer imas smisla za otkrivanje tih misterija i zavera koje su svuda oko nas... I koje nas toliko pogadjaju i guse da ne mozemo vise ziveti... Sve je protiv nas Srba, kako ne vidite to?! Ljudi se svaki dan bude sa novom idejom kako da napakoste Srbiji [cim je nadju na karti] a vi u to ne verujete!!!

Istina je da Rusiju boli uvo za Kosovo, ali i sve ostale, Kosovo je tu dzoker u rukavu kada se bude pregovaralo o Osetiji...

ma sve to stoji ili ne stoji..i na kraju nije ni bitno..ono sto jeste bitno je kakvu mi korist izvlacimo iz svega toga?

ja otkako imam pravo glasa..upotrebio sam ga samo jednom..na izborima koji su prethodili 5om oktobru..i tada sam glasao za slobu...tada sam smatrao a to i dan danas smatram da je bilo neophodno da sloba ostane na vlasti jos dve godine..

ni pre toga ni posle..nemam opciju na sceni koju bih podrzao svojim glasom..
 
ma sve to stoji ili ne stoji..i na kraju nije ni bitno..ono sto jeste bitno je kakvu mi korist izvlacimo iz svega toga?

ja otkako imam pravo glasa..upotrebio sam ga samo jednom..na izborima koji su prethodili 5om oktobru..i tada sam glasao za slobu...tada sam smatrao a to i dan danas smatram da je bilo neophodno da sloba ostane na vlasti jos dve godine..

ni pre toga ni posle..nemam opciju na sceni koju bih podrzao svojim glasom..
Да будем искрена, кад посматрам те изборе из ове перспективе, и ја бих гласала за Слобу.
 
pa sta da ti kazem Ako je neko tokom istorije i svih ratova bio neutralan to su Rusi i ne razumem zasto bi oni preko Srbije morali da ulaze u EU.To sto njima odgovara da je Srbija u Eu ne znaci da oni nisu odavno na Eu trzistu i polako Eu postaje zavisna od Ruskih energenata sto se videlo tokom intervencije u Juznoj Osetiji

energenata da..ali roba siroke potrosnje ne..

uostalom..rusija nas bar nikad do sad nije bombardovala ..a zapad u svakom ratu..nikad nisu ubijali nasu decu..nikad nam nisu uvodili sankcije..itd itd..sta vise..secam se naseg giganta prve petoletke iz trstenika..koja je gro proizvodnje izvozila na rusko trziste..ljudi su radili u tri smene i primali debele plate..zapad nam nikad nije davao bilo kakve povoljne aranzmane..sem stapa i sargarepe..kao i ovaj kes koji bi trebalo da dobijemo kao zemlja kandidat..a u svoj EUforiji niko nije izasao na tv i da kaze a kako se upotrebljavaju te pare..kroz projekte..naravno..pazi statistike koje kazu da su npr poslovicno dobro organizovani slovenci..uspeli da realizuju 19% od njima dodeljenih para..sve ostale zemlje daleko manje..meni cela prica itekako lici na sargarepu na stapu kojom se mazu oci u predizbornim kampanjama..prica se o otvaranju evropskog trzista bice novih radnih mesta..samo se ne prica o tome koje robe mi to proizvodimo da bi ih prodali na trzistu EUforije..maline i kupine..to je bedak..zdravu hranu? a gde to ima zemlja u svetu koja lepo zivi od poljoprivrede? a da ta jaka poljoprivredno zemlja nije istovremeno i industrijski jaka zemlja..uostalom u USA samo 5% radno aktivnog stanovnista se bavi poljoprivredom..uz ogomne subvencije drzave..sto se nigde kod nas ne pominje..u sveopstoj EUforiji..a da je ta ista USA najveci svetski izvoznik poljoprivrednih proizvoda..nije li ta ista USA i najrazvijenija industrijska zemlja?

uostalom..pominje se to trziste zdrave hrane..puna usta svega toga..a nikog nema da zasuce rukave i obradi silne hektare u npr toplickom okrugu..koji zvrje neobradjeni..

lepa je i udobna cinovnicka fotelja..a plata sigurica..jasla drzavna..hrana zdrava za izvoz ..samo sto na selima vise nema radne snage da je proizvede..sto svi ti silini pametni i prepametni intelektualci ne pljunu u sake i uzmu malo budak ..

kao sto rekoh nisam rusofil..
 
Ми смо незгодан народ.

Увек направим поређење са народима из региона. Наравно, не поредим нас са онима које штити Католичка црква. Сви знамо да иста функционише као фирма и да преко верника остварује, буквално, профит.

Елем , што се тиче поређењљ, погледајмо Румуне и Бугаре.
Њих су западњаци самлели за 20-ак година.
А нас нису успели да разоружају ни Комунизмом, ни затирањем вере, ни покушајима скривања културе овог поднебља од нас који ту живимо...чудан смо народ, заиста, жилав, срчан, храбар.
Уосталом, Србија ни један рат са великима није изгубила ( не рачунам оно иживљавање '99. године).
Кад су Аустро-Угари кренули на Србију, нису ни сањали да ће исход бити пад управо њиховог царства...а тад паде и Руско.

Трн у оку јер смо мали, пргави, а на битној позицији на планети.
Није њима лако с нама.:lol:

uostalom i rumuni i bugari se sada dice clanstvom u EUforiji..no niko od nasih tzv experata ne uradi nikakvu studiju o tome koliki dobitak tih zemalja u odnosu na pred EUforicni status..koliko je novih radnih mesta..koliko je prosek plata..btw u rumuniji je 270eura
 
aha kako da ne,a jeli koja ti je prica bila za rusiju i kosovo pre nego sto si nasao osetiju na karti..........bas me zanima.......

nego to se zna,rusima nije to dzoker oni se ubise pomagajuci nam za kosovo,ali ja mislim da mi to nismo zasluzili,neka se manu pomoci.
a mi ovde da lepo narodno sudimo celoj demokratskoj garnituri sto su minirali pomoc rusa u svakom pogledu i tako radili protiv interesa drzave.

Problem Rusije i Osetije je malo stariji od mene tako da nisam morao traziti "izgovor"... Zar mislis da rusija nema viziju par meseci unapred o spoljasnjoj politici...Veruj mi ako je tako to me zabrinjava... Odaje osecaj neozbiljnosti...

Ako kostunica kaze da je Kosovo Srbija kakva nama onda pomoc treba oko toga? Po njemu kosovo jeste srbija sta tu treba da se pomaze i intervenise... objasni mi molim te :bye:
 
ma sve to stoji ili ne stoji..i na kraju nije ni bitno..ono sto jeste bitno je kakvu mi korist izvlacimo iz svega toga?

ja otkako imam pravo glasa..upotrebio sam ga samo jednom..na izborima koji su prethodili 5om oktobru..i tada sam glasao za slobu...tada sam smatrao a to i dan danas smatram da je bilo neophodno da sloba ostane na vlasti jos dve godine..

ni pre toga ni posle..nemam opciju na sceni koju bih podrzao svojim glasom..

Nije bitno da li glasas ili ne. bitno je kako razmisljas :bye:
 

Back
Top