Vampiri

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
Evo jedne interesantne teme za diskusiju: Nekada se verovalo da su vampiri strašne nakaze koje noću ljudima piju krv. Predstavljani su kao sluge samog đavola i kada bi oni nekome griznuli vrat i inficirali ga, taj bi bio "zapujapačen" da služi doveka zlome. Međutim, ispostavilo se da je to glupost, jer je dokazano da niko nikada nikome nije na silu uspeo da nametne da bude zao (ili dobar sve jedno). Za to je potrebna volja i svesnost da je učinjeno delo dobro ili zlo. Elem, ako pođemo od te pretpostavke, možemo da dođemo do zaključka da vampiri zaista i postoje, ali nisu ni nalik onima koji se opisuju u filmovima i knjigama. Savremeni vampiri su svuda među nama i ne ispijaju ljudsku krv, nego ENERGIJU! Koliko puta vam se desilo da iz razgovora sa nekim izađete potpuno slomljeni, iscrpljeni i bezvoljni, pokvari vam se čitav dan, unervozite se i onda se istresate na onima koji to nisu zaslužili, a taj neko sa kim ste razgovarali odlazi nasmejan, pun sebe i zadovoljan? Razmislite, ako vam se to nikada nije desilo - možda ste Vi vampir? :wink: 8)
 
Nadji bilo kog prodavca knjiga i pitaj ga za tu knjigu. Krajnje je vreme da je procitas jer je tvoja dusa sprena za takav vid uoblicavanja istine. Na dobrom si putu.
 
Ma znam ja svoj put, prijatelju 8) :) , nego sam hteo da postavim ovakvu temu da se malo naslušam kvazifilozofiranja posetilaca ovog foruma. A knjigu ću svakako potražiti, odavno nisam pročitao nešto :shock: ... Ako je to to? 8)
 
Energetski vampiri-to je izmisljotina.Meni ne odgovara da pricam sa jednom osobom jer se posle toga recimo osecam lose,ali sa druge strane ta osoba ima prijatelje koji vole da pricaju sa njom.Mozda mozemo da kazemo da svako ima nekog licnog "energetskog vampira" ali to je sasvim normalno i tu nema niceg misticnog.
 
Margott:
energetski vampiri...ma jok,odakle ti to...
8)

Ne znam da li se mogu nazvati vampiri ali takvi ljudi postoje.
Jednostavno kad vidis takve (tj. upoznas) cini ti se da imaju veliki krug prijatelja, veoma lako se zblizis s njima....
Budete kao braca jedno vreme dok vas oni psiholoski (a nekad i materijalno) uniste. Ovakva prijateljstva se cesto zavrsavaju tako sto osoba psiholoski pukne i zavrsi u ludnici ili nekoj slicnoj ustanovi.
Uglavnom se zrtva ovih "vampira" nikad ne vraca u normalno (prethodno) stanje.

Ovakve osobe su uglavnom neki genijalci (cini mi se da je Pikaso bio jedan od njih), tj. umetnici, "pravi" naucnici...za ovakve ljude vazi i da su osobenjaci.....
Znaci veoma cesto su nadprosecno inteligenti i sto je najgore oni nisu svesni toga sto rade drugim osobama, pa se posle cude posledicama
 
"Energetski vampiri" ne postoje, ali postoje osobe koje su manje ili više prijatne u društvu. Razlozi za ovo su mnogobrojni, ali uglavnom sve otpada na genetiku, karakter, šarm, itd. - ništa natprirodno i neobjašnjivo.
 
Vampirizam je zakon... u knjizevnim (i drugim umetnickim delima) je vise predstavljen kao vrsta erotskog prikaza nego kao nesto gadno i odvratno (naravno, ima horora, ali mislim generalno)...

Zar ima ljudi koje ne uzbudjuje naboj erotike u samom vampirizmu? Raskosna gotika, sa elementima mitoloskog, uvijena u praznoverja ljudi iz srednjeg veka (cast izrodima, tipa Erzebit Batori ;) )... Ma zakon, bre!

A ispijanje krvi... to je samo horor deo cele price ;)

Ima jos mnogo slicnih 'poduhvata' (eroticnost i romanticnost unutar horora... kombinovanje ljubavi i dobrote sa zlom i podloscu itd.)... Recimo Adams Family... Cela prica je oko ljubavi i erotike, a ne raznim 'perverzijama' doticne porodice ;)
 
Sizif:
"Energetski vampiri" ne postoje, ali postoje osobe koje su manje ili više prijatne u društvu. Razlozi za ovo su mnogobrojni, ali uglavnom sve otpada na genetiku, karakter, šarm, itd. - ništa natprirodno i neobjašnjivo.

Pa naravno, da nije nista nadprirodno, bioenergija je prirodna energija, ne nadprirdna. Samo je Bog nadprirodan. A enegrgetski vampiri i te kako postoje. To su osobe koje imaju energetske blokade u svojim aurama. U nemogucnosti da sami sebi nakdoknade potrebnu energiju za optimalno funkcionisanje, oni cine odredjena dela koja bude razlecite vidove emocija u ljudima i time privlace paznju na sebe, a sa paznjom putuje i energija. Svaki nacin isticanja sebe odnosno svojih misli, pa cak i ovo moje isticanje dok pisem ovo, jeste usmeravanje energije u jednom pravcu i sa nekom svrhom.
 
ooo:
Sizif:
"Energetski vampiri" ne postoje, ali postoje osobe koje su manje ili više prijatne u društvu. Razlozi za ovo su mnogobrojni, ali uglavnom sve otpada na genetiku, karakter, šarm, itd. - ništa natprirodno i neobjašnjivo.

Pa naravno, da nije nista nadprirodno, bioenergija je prirodna energija, ne nadprirdna. Samo je Bog nadprirodan. A enegrgetski vampiri i te kako postoje. To su osobe koje imaju energetske blokade u svojim aurama. U nemogucnosti da sami sebi nakdoknade potrebnu energiju za optimalno funkcionisanje, oni cine odredjena dela koja bude razlecite vidove emocija u ljudima i time privlace paznju na sebe, a sa paznjom putuje i energija. Svaki nacin isticanja sebe odnosno svojih misli, pa cak i ovo moje isticanje dok pisem ovo, jeste usmeravanje energije u jednom pravcu i sa nekom svrhom.
...naročito volim one unjkave lepljive osobe... sa kojima stojiš i pričaš...a ne znaš zašto pričaš...i šta bi dalje pričao...i prosto ne možeš da ih odlepiš od sebe... jer ti je neprijatno... jer su dobri ... i eto tako... malo ništa ... :( :lol: :lol: :lol:
 
Incognito:
Zar ima ljudi koje ne uzbudjuje naboj erotike u samom vampirizmu? Raskosna gotika, sa elementima mitoloskog, uvijena u praznoverja ljudi iz srednjeg veka (cast izrodima, tipa Erzebit Batori ;) )... Ma zakon, bre!

Joj imam isti trip!Skoro sam ponovo gledala Coppolinog Drakulu,i ona scena Drakule i Vinone!UFFF!
Nisam videla ljubavniju scenu bez seksa!On je toliko voli da se bori sa sobom da li da je ugrize i da joj vecnost,ali i prokletstvo!A ona mu kaze,parafraziram-"TAKE ME AWAY FROM ALL THESE DEATHS!"
 
ooo:
Sizif:
Pa naravno, da nije nista nadprirodno, bioenergija je prirodna energija, ne nadprirdna. Samo je Bog nadprirodan. A enegrgetski vampiri i te kako postoje. To su osobe koje imaju energetske blokade u svojim aurama. U nemogucnosti da sami sebi nakdoknade potrebnu energiju za optimalno funkcionisanje, oni cine odredjena dela koja bude razlecite vidove emocija u ljudima i time privlace paznju na sebe, a sa paznjom putuje i energija. Svaki nacin isticanja sebe odnosno svojih misli, pa cak i ovo moje isticanje dok pisem ovo, jeste usmeravanje energije u jednom pravcu i sa nekom svrhom.

Ja se sa ovim slazem!
 
Interesantno tumačenje imaš Sizife po ovom pitanju, ali meni izgleda kao da se nikada nisi ni potrudio da razumeš drugu stranu. Stvarno. Ti uvek i za sve imaš neko materijalno objašnjenje ili tražiš materijalni dokaz. Pa, ni radio talase ne vidiš ali slušaš muziku sa tranzistora. Razlika između radio talasa i energetskih talasa je jedino u tome što ove prve proizvodi mašina a druge čovek. Mašinu vidiš, ali ne vidiš to što ona proizvodi. Isto tako i čoveka vidiš ali energetsko polje oko njega ne vidiš. Ili se ti možda nisi nikada susreo sa takvim tipovima ljudi, ili imaš prirodno dobar sistem odbrane, ili si sam vampir! :shock:
 
Zex:
Interesantno tumačenje imaš Sizife po ovom pitanju, ali meni izgleda kao da se nikada nisi ni potrudio da razumeš drugu stranu.
Zex, oduvek sam se trudio da stvarno razumem, da logično objasnim. Posle toliko godina sam shvatio sa koliko samo zabluda živi čovek i koliko duhovova još postoji koje treba pobediti. U istoriji je bilo još gore, sve je objašnjavano "natprirodnim silama", ali danas stvar su bolje, mada ni blizu onome šta treba da budu.
Zex:
Ti uvek i za sve imaš neko materijalno objašnjenje ili tražiš materijalni dokaz.
Pre bih rekao samo "dokaz". Ne mora da bude materijalni ako je sasvim logičan.
Zex:
Pa, ni radio talase ne vidiš ali slušaš muziku sa tranzistora.
To je tačno, ali radio talasi imaju svoje objašnjenje, i na osnovu cele priče o njima na kraju je napravljen taj isti tranzistor. Dakle, pretpostavka o postojanju radio talasa se pokazala sasvim tačnom. Naravno, ovde nema ničeg mističnog, sve je lako proverljivo u teoriji i u praksi.
Zex:
Razlika između radio talasa i energetskih talasa je jedino u tome što ove prve proizvodi mašina a druge čovek.
Ako te dobro razumem, "energetski talasi" su dakle radio talasi, tj. elektromagnetni talasi i kao takvi podležu standardnim zakonima fizike talasa? Znači ako čovek, kao izvor ET trči oko električnog provodnika on u njemu generiše električnu struju, po svim zakonima? Da li misliš da bi taj eksperiment uspeo?
Zex:
Isto tako i čoveka vidiš ali energetsko polje oko njega ne vidiš.
ET postoje, i ne vide se očima, jer čovek nema organ za prijem ovih talasa, ali se veoooooma lako registruju uređajima naročito konstruisanim za tu svrhu. Mašine nisu jedini izvor ET, oni između ostalog pristižu neprestano iz dubina kosmosa. No magick required! :D
 

Back
Top