Da li ideja braka jos uvek moze biti odrziva?

Brak je:


  • Ukupno glasova
    23
  • Anketa je zatvorena .
Баш ме провоцираш данас.
Ја се удала из љубави. Било је проблема али се ниједном нисам покајала или желела да се разведем. Није брак круна љубави већ дете.
А брак? Па није довољно само волети некога већ бити спреман за живот.
Ако двоје желе да проведу живот заједно, да имају децу, да деле све, зашто то да не потпишу? Чега да се плаше?
Ми нисмо имали пара али смо рекли – ј.... паре, зарадићемо. И тако је и било. У почетку мало теже али после дође све на своје место.
Кад се две особе нађу, ништа није проблем. Бориће се за своју породицу.
По мени, боље је кад пар прође и добро и зло, створи се још јача веза. Ту онда нема пребацивања и увреда већ само уважавање.

Naravno. Tako i treba da bude. Eh da je vise ovakvih zena, ponavljam se, ali sta mogu kad si tako divna.:heart:
 
Meni se chini da devojke imaju panichan strah, da ako se ne udaju na vreme da ce ostati zauvek same.
ima i tu istine,ali bolje ostati baba devojka/deda decko ( :lol: ) nego biti nesrecan sa nekim do kraja zivota/ili do kad god.

nego sta bi sa tobom,pao trajni na prvi nalog?
ja mislim da vishe muskarci paniche
treba prati vesh i peglati
pegla je u komodi kod ulaznih vrata,ves je u kofi u malom hodniku!
 
Kazui da svaki 5 -ti brak zavrsi razvodom, mada mislim da se stanje i pogorsalo.
Da li je u 21.veku ideja braka odrziva, zasto brak postoji, je li to samo tradicija ili nesto vise?

Могуће да се сваки 5-и брак завршава разводом, али исто тако, ти који се разведу, најчешће се поново удају
и ожене, за друге, или чак исте партнере, након неког времена. :cool:

Какве везе има 21. век са идејом, односно институцијом брака?

Нормална људска потреба је да има партнера и без обзира на све потешкоће и проблеме, увек се све лакше
подноси у браку, породици, него као солер, а деца су додатни разлог за брак, као и регулисање имовинско
правних односа. ;)

Својевремено сам налетела на податак, о већем броју самоубистава, међу усамљеницима, него међу ожењеним
људима.
 
Da, o tome i pricham i pitam.
Da li je to mrtvo slovo na papiru bash tako bitno, ili se to radi iz nepoverenja i osiguranja?

dodushe to je rijetkost
...narocito u beogradu
tu od malih nogu djeca uche neke vrijednosti koje se meni ne svidjaju
nikad nebi dozvolio da mi dijete raste u beogradu
negdje vani moze
tamo da bude oplodnja i sve
zakleo sam se da cu obezbijediti svom djetetu(ako ga budem imao) neki normalan pasosh
 

padni mi na grudi junachke!
princesa3dr.jpg
 
ja i moj ex i dalje smo uzajamni korisnici premije zivotnog osiguranja onog drugog.

nameravam na svoje ime da mu podignem veci kredit, na duze vreme, jer on ne moze zbog svojih godina zivota.

oboje smo impulsivni i istrosili smo se za petnaestak godina - skroz.

naravno da ideja moze biti odrziva, samo nisam sigurna da ce forma braka biti odrziva jos dugo.
 

Back
Top