Omiljene gradjevine i utvrdjenja u Beogradu:)

Dobro, pitam koja vam je omiljena gradjevina osim utvrdjenja:)Kad kazhem rech gradjevina, ne mislim samo na zgrade, već na muzeje, spomenike, zgrade gde se odrzhavaju kulturni dogadjaji i slichno;)

Meni je omiljena jedna zgrada u Zemunu , ne znas je. :D

A da tvoja tema je Omiljene gradjevine i utvrdjenja u Beogradu:)

Ti si stavila planinu Avalu??? To nije gradjevina.
Stvarno ti je tema pukla. Omiljena utvrdjenja u BG kao da ih ima ko zna koliko a ima samo jedno, omiljene gradjevine su ti planina Avala i beogradjanka najvisa zgrada u BG koja nije najvisa.
 
Poslednja izmena:
I, uz sve ovo, jedno (dobronamerno) objašnjenje, Kalemegdan je - park, a tvrđava je - Beogradska.
Inače, što se tiče omiljenih građevina, pa, ima ih dosta, u stvari - volim ceo Beograd, ali nekako m su mi baš onako, drage Skupština, Glavna pošta, Igumanova palata, zgrada na ćošku Vlajkovićeve i Dečanske, gde je sad Muzej, zgrada Stare centrale na uglu Kosovske i Palmotićeve, valjda i zato što sam u tom kraju odrasla.
 
Meni je omiljena jedna zgrada u Zemunu , ne znas je. :D

A da tvoja tema je Omiljene gradjevine i utvrdjenja u Beogradu:)

Ti si stavila planinu Avalu??? To nije gradjevina.
Stvarno ti je tema pukla. Omiljena utvrdjenja u BG kao da ih ima ko zna koliko a ima samo jedno, omiljene gradjevine su ti planina Avala i beogradjanka najvisa zgrada u BG koja nije najvisa.

Ja znam da je Avala planina, ali sam mislila na nju kao znamenitost, odnosno deo Beograda, a ne kao gradjevinu:)
 
beogradsanurx3.jpg

Зграда САНУ
 

Back
Top