Puzzle

SDK

Početnik
Poruka
27
Nedavno sam slozila slagalicu koju bih volela da zakacim na zid, pa me zanima da li neko zna kako mogu da je zalepim ili nesto slicno?
 
Jednostavno moj neki predlog ti je da odneses to kod nekog stakloresca nalepis trakom sastavis nekako i odneses kod njega i oni ti postave to izmedju dva stakla ili ti urame i to je to...

Za tako nesto sam cuo odnosno znam da su tako ljudi radili, cak sta vise i video sam jednom prilikom, odlicno izgleda
 
nabavi karton velicine slike namazi ga oho lepkom i zalepi na njega , i onda moze tako da ostane a moze i da tako odneses kod stakloresca i uramis!

Najbolji predlog.
Tako smo i mi svoje 3 uramili.

Ako su mnogo velike ( tipa mojih - oko 9000 komada )mozes zalepiti i na neku tanju sperplocu ( cula sam da neki lepe i na deblje platno), a za ove manje dovoljan je cvrsci karton.

Kasnije mozes da stavis izmedju dva stakla mada ce i jedno biti dosta:)
 
Ja imam na zidu pet uramljenih puzzle-a, zavisi kog su ti kvaliteta te puzzle... Ja sam uz svoje dobijao i neku smesu koju razmutiš sa vodom i njom premažeš kompletnu sliku, ona dobije određen sjaj, štiti je od prašine, a i zalepi je... Što se tiče ideje s kartonom, mislim da to nije baš najsjanija ideja, jer tako slagalica gubi na kvalitetu... Ako već nemaš tu smesu za premazivanje, mislim da je najbolje da selotejpom zalep se zadnje strane i odneseš na uramljivanje, a što se tiče stakla, ja mislim da lepše izgleda puzzla bez njega...
 
Nema razlike.
Koristi se tanak karton i ni na koji nacin to ne kvari celokupni izgled konacnog dela.

Imam 3 komada uramljeno i jos tri koja sam prodala...
Naravno izgledace lose ako se nestrucno uradi...
 
Ja sam uradio sliku svoje devojke i mene u jednoj stampariji u Pancevu. Supeeeer izgleda. Samo doneses sliku na cd-u ili flash-u i za jedan dan je gotova.
Ja sam uzeo A3 format od 120 delova. Nije mnogo velika ali moze bilo koja slika da se stavi. Imaju i manju od 60 delova.
Super je sto imaju ram u koji se slaze i lako moze da se urami. Bas je cool jer je tako reseno uramljivanje. :klap:
 

Back
Top