Koji je najstarije tajno drustvo na svetu?

Ok ako ti tvrdis da Masonska loza nesto krije izmedju "nizih" i "visih cinovnika" ja tebi odgovorno tvrdim da to nije istina, i da svi "cinovnici" (mi ih inace zovemo oficiri) u Lozi znaju isto koliko i ostali clanovi Loze. Mi nemamo medjusobnih tajni. Smesno je kakve su sve gluposti o Masonima napisali Anti-Masoni i sad to predstavlja navodno neke "adute" u raspravama protiv Masona. Vidis ja od tebe netrazim materijalne dokaze da si u pravu u vezi icega sto si napisao o Masoneriji, ali trazim od tebe materijalne dokaze da sluzbena korespodencija izmedju Vladika medjusobno te sluzbena korespodencija na relaciji od Monaha do Patrijarha je dostupna javnosti i da nasa Srpska Pravoslavna Crkva nema tajni od svog srpskog naroda. Ako ja sutra zatrazim dozvolu od SPC da pregledam njihovu arhivu i administrativne dokumentaciju, sta mislis da li ce mi oni to kao svetovnom licu dozvoliti ? O bankovnim racunima da i nepricamo.
Necu traziti materijalne dokaze u vezi Srpske Vlade posto mi te dokaze i da mozes nesmijes dati.

Ajde poverovaćemo ti bez dokaza. Uostalom kome danas i trebaju dokazi. Mi u sve verujemo. Bacićemo sve doktorate iz Pariza u vezi masona i iluminata u periodu 1890-1930.

Srdačan pozdrav i puno sreće.
 
Ajde poverovaćemo ti bez dokaza. Uostalom kome danas i trebaju dokazi. Mi u sve verujemo. Bacićemo sve doktorate iz Pariza u vezi masona i iluminata u periodu 1890-1930.

Srdačan pozdrav i puno sreće.

Vidis taj detalj o Parizu je vrlo interesantan. Pretpostavljam da ti doktorati objasnjavaju da Masoni nemaju nikakve veze sa Iluminatima. Pretpostavljam da ti doktorati objasnjavaju da postoji samo jedna Masonska organizacija a da su ostale tipa Velikog Orijenta Francuske samo losi pokusaji plagiranja Masonske organizacije. Pretpostavljam da ti doktorati objasnjavaju pojavu od oko 60 velikih Loza u Italiji od cega je samo jedna istinska Masonska organizacija, slicno je i u Francuskoj.
Problem i nerazumevanje nastaje kad ja pisem o Masonskoj organizaciji a odgovara mi se o nemasonskim organizacijama koje sebe nazivaju Masonskim.

Hvala na pozdravima i lepim zeljama !
 
Pozdrav svim clanovim bicu nadsve kratak kako bih sa vama prodiskutovao o ovom jednostavnom pitanju(izvinite zbog greske u naslovu).U pocetku sam mislio da su to Masoni, medjutim sada sam cvrsto ubedjen da su to Pitagorejci, medjutim voleo bih da cujem i mislenje drugih ljudi o ovome.Dovoljno je samo reci da su i masoni krali njihovo znanje(sto i sada rade).Medjutim pretpostavljam da ce neko pokusati da demanuje ovo moje tvrdjenje jer na ovom forumu ima dosta i slobodnih zidara.Video sam cak da se i Templari stidljivo pominju kao prvi pa da ne bih vise duzio zamolio bih vas za misljenje.
Naravno ne treba zaboraviti da je prvo steciste znanja bio Egipat pa bi i ovo mogla biti znacajna cinjenica.
Zahvaljujem


Prvo tajno drustvo su osnovali Izida, Tot ( i jos neki), ali se kao osnivac tog drustva, zbog istorijskog znacaja, uzima Nimrod (takvim ga smatraju Masoni, Iluminati,...)
 
Kakvo pitanje,takav odgovor.Na osnovu čega i kojih dokumenata neko može da tvrdi da je njegovo mišljenje ili znanje ono pravo.Verodostojnost mnogih dokumenata je osporena,čak sedamdeset posto nadjenih i proučavanih i plasiranih dokumenta iz bilo kojih oblasti,dokazano je da su prevare u pitanju zarad sticanja materijalne koristi.
 
Pa, evo 'nekih' podataka sa kojina znam da se mnogi nece sloziti...MAHU-PIKCU iliti drevni grad INKA poznat kao-SKROVISTE-KCERI-SUNCA, a u kojem su 'nadjeni crtezi NLO u kontaktu sa domorocima,(temu obradio-HENRI FON DENIKEN) govori da su kotakti zemljana sa visim civilizacijama-PRVA TAJNA DRUSTVA....Od tih 'kontakata' razvijaju se SVA tajna 'drustva' sve do AMERICKE ZONE 51- KONTAKT NJIHOVE VLADE I VANZEMALJACA...Kako neb 'izgledalo' da skrecem sa 'teme' u korenu svih TAJNIH-DRUSTAVA jesu ZNANJA koja su im od 'NJIH' PRENETA....Pogledajte 'dolar' sa SVEVIDECIM OKOM i kockice je lako sloziti o MASONIMA,ILUMINATIMA,TAGORI-KOJI TA 'ZNANJA' donosi iz egipta i ;tajnama'-PIRAMIDA...a sad obaraoci ove 'teorije' izvolite...
 
Ne bih želeo nikoga da uvredim ovim. Ovo samo tako izgleda i zvuči pomalo smešno ali je istinito. Prvo tajno društvo i najstarije društvo tajno jesu Afrički Crveni Mravi. Možda su pre njih tu bile tzv. Pčele iz oblasti Zakavkazja ali se ne može tvrditi sa sigurnošću zato što je mnogo tragova nestalo u velikim zemljotresima početkom 2000. pre nove ere. Deo određenih tragova nalazi se u dubinama pećinskih voda u višim predelima planine Rasq'hair. U prevodu to znači "Krećem se putevima dubokim". Smatra se i da su tragovi zataškani i uništeni namerno. Tako su ta društva opstala. Što manje tragova je bilo to su se bolje razvijala.
Toliko od mene drugari. Hvala na strpljenju.:bye:
 
Materijalni dokazi se nemogu staviti na sto. Masonske biblioteke su otvorene samo za clanove, kao sto su i gradske biblioteke otvorene samo za clanove. Pojedine masonske knjige so objavljene javno, a poneke su inkognito pustene u javnost, no to nije dovoljno da bi javnost mogla imati materijalne dokaze.
No kad bi Masonerija ucinila po vasoj volji i dozvolila da svatko moze pregledati i vrsljati po Lozama kad god mu se prohte, onda bi to bio kraj postojanja masonerije.
Analogno tome ja bih mogao nazvati Katolicku Crkvu tajnom organizacijom, SPC isto tako. NPR. kad zaseda Sveti Sinod onda javnost nema pristup i Vladike ne polazu racune svojim vernicima.
Treba razlikovati Tajnu organizaciju od Organizacije koja ima svoje tajne

Hrišćansko učenje je svima dostupno i tu nema tajni ja mogu da odem kad hoću u crkvu i da pitam popa šta god me zanima vezano za veru dok kod masonerije to nije slučaj.
 
Na pitanje se i ne moze odgovoriti jer uslovno receno tajna drustva su stara koliko i religija, ako vec pitagorejce ubrajamo u tajna drustva to dakle znaci da pod time podrazumevamo zatvoren krug ljudi s tajnim ucenjima.
U prakticno svakoj religiji postoji egzotericno (spoljno ucenje za mase) i ezotericno (unutrasnje, tajno ucenje za posvecenike) kome se pristupa inicijacijom.
Religija je stara koliko i svet, tako da otada i datiraju tajna drustva.
 
Na pitanje se i ne moze odgovoriti jer uslovno receno tajna drustva su stara koliko i religija, ako vec pitagorejce ubrajamo u tajna drustva to dakle znaci da pod time podrazumevamo zatvoren krug ljudi s tajnim ucenjima.
U prakticno svakoj religiji postoji egzotericno (spoljno ucenje za mase) i ezotericno (unutrasnje, tajno ucenje za posvecenike) kome se pristupa inicijacijom.
Religija je stara koliko i svet, tako da otada i datiraju tajna drustva.



Netacno.
Dok su Bogovi ziveli medju njima, ljudi su imali odnos postovanja prema moci kojom raspolazu, ali su ih predstavljali kao bica od krvi i mesa.
Mnogo kasnije, kada bogova vise nema, daju im neke netprirodne moci i izjednacavaju sa onim sto je stvorilo ceo Svemir.
Dakle, religija je nastala kada Bogova vise nije bilo medju ljudima.
 
Na pitanje se i ne moze odgovoriti jer uslovno receno tajna drustva su stara koliko i religija, ako vec pitagorejce ubrajamo u tajna drustva to dakle znaci da pod time podrazumevamo zatvoren krug ljudi s tajnim ucenjima.
U prakticno svakoj religiji postoji egzotericno (spoljno ucenje za mase) i ezotericno (unutrasnje, tajno ucenje za posvecenike) kome se pristupa inicijacijom.
Religija je stara koliko i svet, tako da otada i datiraju tajna drustva.

Apsolutno tačno.

Ne znam zašto se mnogi ovde ograničavaju na zapadnu civilizaciju kad je reč o tajnim društvima. Afrička su mnogo starija, na primer Bizango i Nganga.
 

Back
Top