da li je brak konacno utociste?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Zanima me sta mislite o braku kao konacnom kraju jednog perioda zivota,a pocetka drugog?
Da li je to kraj flerta,zaljubljivanja,onako,tajnog,limitiranog...
Da li vas to plasi,bez obzira na to sto vam je brak cvrst,pun ljubavi,da li negde u dubini duse ceznete da se povremeno desavaju one lepe sitnice,koje ulepsavaju dan i cine da se osecate kao privlacna osoba,ne samo majka,zena,domacica,kuvarica,cistacica...do kraja zivota?
Ne pricam o prevari,mada ako neko ima nesto da kaze,neka bude i toga,vec o nekom ventilu,bezazlenim dopadanjima.
Ja sam nekih 70% zadovoljna svojim zivotom,ali me plasi da se probudim sa 50god i ukapiram da sam sa 30,trebala nesto da menjam u svom zivotu.
 
Zanima me sta mislite o braku kao konacnom kraju jednog perioda zivota,a pocetka drugog?
Da li je to kraj flerta,zaljubljivanja,onako,tajnog,limitiranog...
Da li vas to plasi,bez obzira na to sto vam je brak cvrst,pun ljubavi,da li negde u dubini duse ceznete da se povremeno desavaju one lepe sitnice,koje ulepsavaju dan i cine da se osecate kao privlacna osoba,ne samo majka,zena,domacica,kuvarica,cistacica...do kraja zivota?
Ne pricam o prevari,mada ako neko ima nesto da kaze,neka bude i toga,vec o nekom ventilu,bezazlenim dopadanjima.
Ja sam nekih 70% zadovoljna svojim zivotom,ali me plasi da se probudim sa 50god i ukapiram da sam sa 30,trebala nesto da menjam u svom zivotu.

Наравно да јесте велика промена у животу, али не бих то карактерисала као престанак једног и почетак другог живота.
Нити бих рекла да је брак ''коначно уточиште'', пошто не мислим да је то нешто коначно (у смислу - удала се и сад готово!), мислим да је брак тек почетак, а не крај.
А не бих га назвала ни уточиштем (мада је понекад потребно да буде и то).

Лепе ситнице које се дешавају да би нам улепшале дан никако не доводим у било какву везу са браком - оне су управо само то: лепе ситнице које нам улепшавају дан, и немају никаве последице по брак.

Што се последње реченице тиче - за мене је касно да бринем о таквим стварима.:mrgreen::lol:
 
meni je brak sooper stvar...jer nisam u braku..pa ga verovatno idealizoojem...za mene znači....potpoonu posvećenost porodici..........

Brak i jeste dobra stvar,nemam lose iskustvo,nesto sam u bedaku,pa razmisljam ,sto se ljubavi tice da li ce uvek biti ovako,obostrano,volim i sada da bacim pogled,da mi se uzvrati sa strane,a zadovoljna sam svojim brakom.
Da li je to normalno?
 
Želim da se udam da bi sa tim čovekom provela život u uzajamnoj podršci koju se nadam da ćemo pružati jedno drugom kao i do sada...
Meni on leči sve i kad imam neki problem ili sam tužna, ne želim da budem sama, uvek želim samo njega... da bude tu, da me zagrli, podrži, razume...
A kad stavim na papir šta sve imam pored njega, i šta bi imala bez njega, to ne može da se meri, uvek će on prevagnuti...
Tako da me ništa od tih stvari ne plaši... za sada...
Dobro razmisli da li su tih 30 posto vredni nekog menjanja...
 
jelena, šo mene pitaš... ?? ( : ..... misim da je to u redu, ako umeš da se kontrolišeš...i ako se to ne dešava prečesto...misim, da o takvim stvarima razmišljaš.... da li to šo sam imala grešne misli prema miki znači da bih prevarila..dovela brak u pitanje........i dosada je vrlo opasna stvar...čoek iz čiste dosade može da prevari..... kad sam rekao....potpoona posvećenost porodici...za mene...ne znači..neam pametnija posla u životu...porodica il nema smisla ništa....brak jer nemam šta droogo da radim...misim, ja cenim svakog čoeka...pa i uvrnoote ideje...samo da boode posvećenosti.........ali to sa porodicom mi je baš ceo kroog........možda o tome pametniji i iskoosniji mogu mnogo bolje da ti odgovore na temu....al meni je brak....misim, ako se čoek reši...mora da boode odgovoran prema ljoodima koji su u njegovom životu... inače, neka boode sam...van braka i obaveza... i onda je takav čoek zadovoljan....ne pravi štetu nikome....brak je obaveza da se boode posvećen....sad možda kenyam...al to je to....
 
Nemam ni nameru da menjam,daleko od toga,mislim da je onih 70% dosta dobro.
Samo me zanima da li postoji nesto idealno,100%.
Ja se osecam kao slepa kod ociju,nema osobe koja bi mogla da me zainteresuje,ali npr. cesto sa drugaricama komentarisem "ponekoga" ,onako bezazleno.
Da li je to lose?
Ne mozes posle 10god.braka da osecas ono sto si osecao prve godine,npr.,posle postaje ono pravo,ima tu i navike,ali je ljubav sigurno jaca,vremenom.
Ali mi se povremeno cini kao da prolazim kroz neke emotivne faze,onako ,sama sa sobom.
 
Ja bih se za ovog Munju udala da vec nisam. :D

I mene iste misli muce u poslednje vreme i ima dana kad mi se ne svidja sto sam udata. Jer sam trenutno u fazi da vise volim da budem posmatrana kao ljubavnica nego kao zena (od strane muza, ne ljubavnika :D). Znaci, necu da budem ta s kojom se bira novi frizider nego ona za kojom bu se moj muz okrenuo i pomislio da je sexy.
Mozda su to uvrnute ideje ali tako se osecam.
Udata sam godinu dana i malo mi nedostaje sloboda u smislu - samo moje misli, vreme, planovi. U braku se misli u dvoje a ja sam se uvek ponasala kao samotnjak (bez obzira ko je pored mene).
Ne vidim sebe kao domacu zivotinju, ja sam neka druga vrsta zivotinje (party animal :D). I mrzim ideju da ja muzu treba da budem "mirna luka" a kad izadje iz kuce, da tad pocne zabava (flertovanje, zaj.ebancija, varanje...ok, varanje - tu bi bio kraj).
Mislim da se za ove stvari treba boriti u braku. Ne svidja mi se ideja da su muskarci za nesto uskraceni a svaka zena treba da bude srecna sto je udata. I ja sam uskracena za iste stvari za koje je i on i mrzim tu postavku zivota. Ja ne volim da biram frizidere i da se radujem novom sporetu vise nego sto volim da zaglavim u bar i napijem se.
A i 100x vise volim da citam ili radim istrazivanja nego da se bavim kucom i donosim mu pivo.
Samo sto u ovo vecina muskaraca tesko poveruje i smatraju da smo mi svoje udajom zavrsile.
E pa nismo. :D
 
Ja bih se za ovog Munju udala da vec nisam. :D

I mene iste misli muce u poslednje vreme i ima dana kad mi se ne svidja sto sam udata. Jer sam trenutno u fazi da vise volim da budem posmatrana kao ljubavnica nego kao zena (od strane muza, ne ljubavnika :D). Znaci, necu da budem ta s kojom se bira novi frizider nego ona za kojom bu se moj muz okrenuo i pomislio da je sexy.
Mozda su to uvrnute ideje ali tako se osecam.
Udata sam godinu dana i malo mi nedostaje sloboda u smislu - samo moje misli, vreme, planovi. U braku se misli u dvoje a ja sam se uvek ponasala kao samotnjak (bez obzira ko je pored mene).
Ne vidim sebe kao domacu zivotinju, ja sam neka druga vrsta zivotinje (party animal :D). I mrzim ideju da ja muzu treba da budem "mirna luka" a kad izadje iz kuce, da tad pocne zabava (flertovanje, zaj.ebancija, varanje...ok, varanje - tu bi bio kraj).
Mislim da se za ove stvari treba boriti u braku. Ne svidja mi se ideja da su muskarci za nesto uskraceni a svaka zena treba da bude srecna sto je udata. I ja sam uskracena za iste stvari za koje je i on i mrzim tu postavku zivota. Ja ne volim da biram frizidere i da se radujem novom sporetu vise nego sto volim da zaglavim u bar i napijem se.
A i 100x vise volim da citam ili radim istrazivanja nego da se bavim kucom i donosim mu pivo.
Samo sto u ovo vecina muskaraca tesko poveruje i smatraju da smo mi svoje udajom zavrsile.
E pa nismo. :D

sve si lepo napisala, mogu samo da dodam svoj glas :)
 
. Znaci, necu da budem ta s kojom se bira novi frizider nego ona za kojom bu se moj muz okrenuo i pomislio da je sexy.
a zasto ne i jedno i drugo :D
. I ja sam uskracena za iste stvari za koje je i on i mrzim tu postavku zivota.
zasto mislis uskracena? ja da tako dozivljavam brak, ne bih pristala na isti...
jelena: iskrena tema, dobro preispitavanje :thumb up:

niko ko je iskren prema sebi nije "slep kod ociju" narocito nakon 10 godina braka i donekle navike, znas sta imas i da je tvoje...

ne brini, ja tu ne vidim nista strasno...
 
Poslednja izmena:
e ja stvarno ne mogu frizidere i to... nije u pitanju princip, nego pocne celo telo da me svrbi kad treba nesto tako da se resava... zato je moja svekrva zakon, dodje u posetu, zgrozi se kad vidi da je otpala kvaka/da je led u frizideru/da masina za ves ne radi vec dva meseca (a meni lakse da perem kod prijatelja nego da zovem majstora), i sve sredi :) nadje majstora i tako to...
 
e ja stvarno ne mogu frizidere i to... nije u pitanju princip, nego pocne celo telo da me svrbi kad treba nesto tako da se resava... zato je moja svekrva zakon, dodje u posetu, zgrozi se kad vidi da je otpala kvaka/da je led u frizideru/da masina za ves ne radi vec dva meseca (a meni lakse da perem kod prijatelja nego da zovem majstora), i sve sredi :) nadje majstora i tako to...

ma mi smo pacijenti, ako se ne posvadjamo u ikei, na sred eltima, u eurosalonu-kupovina nije shvacena ozbiljno:lol: nista lepse nego malo pustene krvi da "brak" ostane svez:mrgreen:
 
ma kakvi figurativno... brak je ubica kad su u pitanju takve prakticne stvari... kada covek zivi sam, rokenrol je u redu (mislim, ako neko voli), a kad si u braku onda si odjednom neka ozbiljna osoba, umislis da sad odjednom sve treba da bude u redu, cist frizider, zasrafljene kvake... i mic po mic, resavas na kraju gomilu nekih prakticnih pitanja... ja sam se trudila na pocetku da budem dobra domacica, ali vise ne mogu.
 
ma kakvi figurativno... brak je ubica kad su u pitanju takve prakticne stvari... kada covek zivi sam, rokenrol je u redu (mislim, ako neko voli), a kad si u braku onda si odjednom neka ozbiljna osoba, umislis da sad odjednom sve treba da bude u redu, cist frizider, zasrafljene kvake... i mic po mic, resavas na kraju gomilu nekih prakticnih pitanja... ja sam se trudila na pocetku da budem dobra domacica, ali vise ne mogu.

Aaaaaaaa!! A kad to prestaje posto ja to upravo radim? A ne mogu, kosa mi se dize na glavi. Mislim, daj. Provedemo 3 sata raspravljajuci o "prakticnim" stvarima, racunima, koliko sta kosta, koja boja da se kupi za zidove, koja vrsta duseka...itd.
Gde se delo ono lepo vreme kad se bez reci i naduvan bacis na nekog? Nemam vremena ni da se naduvam od je.banog frizidera!

I, sta se onda desilo? Kako je on reagovao na tu promenu kod tebe?
 
ma kakvi figurativno... brak je ubica kad su u pitanju takve prakticne stvari... kada covek zivi sam, rokenrol je u redu (mislim, ako neko voli), a kad si u braku onda si odjednom neka ozbiljna osoba, umislis da sad odjednom sve treba da bude u redu, cist frizider, zasrafljene kvake... i mic po mic, resavas na kraju gomilu nekih prakticnih pitanja... ja sam se trudila na pocetku da budem dobra domacica, ali vise ne mogu.

ja na zalost zivim sa pedanterijom teskom :( a ja sam tip osobe koja skoro nikada ne brise prasinu i haos is my middle name... pa ti sad vidi kako nam je zabavno... :otkacio:
 
sta ne zavisi od braka?

ovo napisano ispod --->

Zanima me sta mislite o braku kao konacnom kraju jednog perioda zivota,a pocetka drugog?
Da li je to kraj flerta,zaljubljivanja,onako,tajnog,limitiranog...
Da li vas to plasi,bez obzira na to sto vam je brak cvrst,pun ljubavi,da li negde u dubini duse ceznete da se povremeno desavaju one lepe sitnice,koje ulepsavaju dan i cine da se osecate kao privlacna osoba,ne samo majka,zena,domacica,kuvarica,cistacica...do kraja zivota?
Ne pricam o prevari,mada ako neko ima nesto da kaze,neka bude i toga,vec o nekom ventilu,bezazlenim dopadanjima.
Ja sam nekih 70% zadovoljna svojim zivotom,ali me plasi da se probudim sa 50god i ukapiram da sam sa 30,trebala nesto da menjam u svom zivotu.

brak nije zivo bice, nego ljudi u njemu
therefore
tema koja govori "sta mislite o braku" a ne o konkretnim ljudima nema smisla
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top