SPAVANJE

Ako ima obavezu da ustane u 7h, dokle bi otprilike smeo da ostane uvece?
Nismo saglasni po tom pitanju pa mi treba strucno misljenje.
Koliki je otprilike minimum da bi se to smatralo prikladnim za uzrast od 14 godina?
Molim za konkretan odgovor.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sa 14 godina imaju malo povećanu potrebu za snom, jer mnogo energije troše na rast i formiranje polnih organa, što je u tim godinama malo naglije nego pre i posle toga. Ako uzmemo da im je u proseku potrebno 9 sati sna, trebalo bi da su u krevetu u 22. Ali i tu ima individualnih razlika. Za dete koje raste, nikako ne bi moglo biti dovoljno manje od 8 sati. Kasnije, kada se rast završi, pokaže se već koliko je kome potrebno sna, i tu ima ptiličnih razlika, ali manje od 6 ili više od 12 sati traži da se obrati pažnja na moguće uzroke.
Nije svejedno ni da li je jutarnji ili večernji tip, ali i to na ovom uzrastu još nije jasno.
Meni je optimalan broj sati 8-9, a mogu da spavam i duže ako me ništa ne probudi (pošto sam večernji tip), samo se onda osećam tromo i dremljivo celog dana, tako da ne znam da li stoji "pustiti ih da spavaju koliko im treba", nije loše da ipak imaju neko određeno vreme u koje ustaju, jer ako se drastično menja ritam spavanja i budnog stanja, ne vodi zdravlju, i ne stiče se navika, koja kasnije, kad počnu da rade, jako nedostaje.
 
Poslednja izmena:
Vec odavno klinci (da li su klinci ?!?) izlaze posle 22 h. Slusam ih kako dolaze kuci sledeceg dana oko 14 h (jedan od slucajeva) i tu se ostali slusaoci male koja prica - nacisto zadive.
 
Ako ima obavezu da ustane u 7h, dokle bi otprilike smeo da ostane uvece?
Nismo saglasni po tom pitanju pa mi treba strucno misljenje.
Koliki je otprilike minimum da bi se to smatralo prikladnim za uzrast od 14 godina?
Molim za konkretan odgovor.



Pretpostavljam da se radi o osnovnoskolcu (7-8 razred?). Do ponoci bi trebalo da bude u krevetu uveliko. POzdrav
 
Ako uspem spavati ukupno 10 sati car sam... Sa 20 godina skoro ni to mi nije dovoljno ! Katastrofa !

Nije strašno, kažu da muškarci rastu do 25-te. Ako je to tačno, posle tog perioda, sve će se srediti, nećeš ni primetiti. Uostalom, 10 sati jeste mnogo, ali nije nešto baš nenormalno. Nismo svi isti. A možda bi ti, kad bi spavao "u komadu", bilo dosta i manje? :bye:
 

Back
Top