Modem i telefon

Poruka
6.130
Trenutno imam Agere 56K modem (ne hvalim se) :wink:
Kad se kacim na NET, prvih 5-6minuta imam osecaj kao da sam na analognoj centrali.
Naime, stranice otvara po pola sata i onda nekad bude normalno, a nekad se diskonektujem, pa opet konektujem i sve proradi.

Danas nesto sredjivah po kucistu i kad sam ubacio kabl u Line, a nisam ubacio kabl od telefona (aparata) u Phone veza je bila normalna, cak je i brzina kad se nakacim bil veca (do sad 40, sad 50.6KB/s).
Nakon toga normalno je da sam jos par puta isprobao da se konektujem sa i bez tel. prikljucka u u modemu.
Moje pitanje je da li je moguce da tel. moze toliko da usporava vezu ili sam ja negde pogresio, jer kod mnogih koji imaju tel. u modemu sve radi OK i kad je te. ukljucen i kad nije
 
Кулиража:
Sizif:
Ne bi trebalo da ima nikakve veze, jer switch svjedno isključuje line out (phone jack) kad se konektuješ.

Mada... Marfi je čudo! :lol:

Pa i ja mislim da ne treba da ima nikakve veze ali telefon mi bar 2X usporava vezu kad je ubacen u modem.
Da Marfi je definitivno cudo

Jedino cudo ovde je tvoj modem! I ja sam u svojoj istoriji modema imo takav pa te razumem. Taj modem ti nece praviti problem samo kada ne moze a to je nazalost jako retko. Ja sam se na srecu izlecio sa jednim US-Robotics eksternim modemom i od tada nemam nikakvih problema koji su me mucili jos otkako sam prestao da koristim Rockwel-ov modem (zbog nedostatka drajvera za XP). Tako da ti predlazem da tvoja sledeca investicija bude upravo neki eksterni modem verujmi to je ulaganje u tvoje zdravlje (vise se neces nervirati).
 
DIOGEN 1:
sonne:
DIOGEN1:
Koliko kosta taj ekstsrni robotik?

Od 48-70 Evra :lol:
Koliko pomaze na analognoj centrali kao sto je kod mene?

Pa analogna centrala je analogna i tu joj nema pomoci!!!
Ali znam jednog tipa kome je on zaista vise nego poboljsao protok na analognoj (zapravo duplo) tako da se nista generalno ne moze reci! Najbolje bi bilo kada bi mogao negde da pozajmis pa da probas!!!
U svakom slucaju imaces neko poboljsanje a kakvo i koliko :( to ne znam.
 
postoji resenje koje je daleko jeftinije od 40e i to upola a radice ti posao.
zbog par evra jeftinijeg modela ti si dobio minu da se zezas sa njom. inace problem su ti refleksije koje se javljaju jer impedansa nije podesena na izlazu a imas neko curenje struje koje se cesto javlja kod tih modela , pa ti signal leluja zavisno od podataka.....i onda kiks...
 

Back
Top