SPORET SA RAVNOM PLOCOM

binoche

Početnik
Poruka
43
Uselila sam se u novi stan, i tu se nalazii sporet sa ravnom plocom zbog kojeg dobijem svakodnevnop frasove, jer zaista ne bih da ga ostetim ali koliko sam dosada videla i cula on je izuzetno osetliv. Stoga me zanima da li neko ima iskustvo sa ovakvim sporetima, kako se odrazavaju, sta raditi kad nesto pokipi i tome sl?
 
Svasta..prebrises kao i svaki drugi shporet..a ono sto se desava kod obicnih je da svako sipa vim i struze oshtrom stranom sundjera..to se kod ploce ne moze desiti..da se mleko zalepi na pr..posto je staklo-keramika koja se lakse cisti..jedino sto je problem postojao kad secer padne na plocu ona se rastvara na tom mestu..ali mislim da je to vec unapredjeno i reseno..treba pitati prlikom kupovine.
Takodje jacina ploca je veca i manje trosi el.energiju.
 
Odrzavanje je jednostavnije nego kod obicnog.Najcesce je dovoljno prebrisati ga kad se ohladi sundjerom natopljenim u toplu vodu,posusiti papirnim salvetama.Ako je nesto pokipilo sundjer i tecnost za sudje i kasnije isprati truleksom s cistom vodom.Odmah posusiti papirnom salvetom ili obicnom cistom krpom.Ako je slucajno nije sve sislo postoji da se kupi za tu namenu nesto kao spatnica sa nekakvim ziletom na kraju i sa tim se sastruze a ne ostecuje povrsinu i lakse sidje ako se to mesto nakvasi pri tom.
 
Uselila sam se u novi stan, i tu se nalazii sporet sa ravnom plocom zbog kojeg dobijem svakodnevnop frasove, jer zaista ne bih da ga ostetim ali koliko sam dosada videla i cula on je izuzetno osetliv. Stoga me zanima da li neko ima iskustvo sa ovakvim sporetima, kako se odrazavaju, sta raditi kad nesto pokipi i tome sl?

Ma uzivaj bre, kakvi frasovi;)
ja takav sporet imam vec 5 godina, zbog nedostatka radnog prostora u kuhinji vrlo cesto koristim sporet kao radni deo (naravno kad nije ukljucen)]
par puta mi se desilo da nesto kuvam i na 3 ringle...
to sto pricaju oko pucanja stakla su gluposti ili bar ja jos nigde i ni od koga to nisam culas s te strane je skroz ok
ono sto mene nervira je sto je ovaj moj od rosfraja tako da se svaka kap vode vidi ako se osusi na njemu, mislim da je cisto beli laksi za odrzavanje
nemoj biti rob sporeta kakav god da je, i ne sekiraj se nista mu se nece dogoditi u smislu ostecenja naravno ako ne bacas sekire po kuhinji;);
 
Uselila sam se u novi stan, i tu se nalazii sporet sa ravnom plocom zbog kojeg dobijem svakodnevnop frasove, jer zaista ne bih da ga ostetim ali koliko sam dosada videla i cula on je izuzetno osetliv. Stoga me zanima da li neko ima iskustvo sa ovakvim sporetima, kako se odrazavaju, sta raditi kad nesto pokipi i tome sl?

el dimi mlogo...cujem mlogo archi drva
 
Ja sam jedan uništila totalno.
Srećom pa nije bio moj nego tamo u onom drugoms tanu, ja taj nemam i neću ga.
Jesu osetljivi - ne znam kako da ga ne uništiš...

Pa sta si mu radila?
Ja sam odusevljena ravnom plocom, i lako se odrzava.
Doduse jesu me naplasili kad sam ga kupila pa sam sva strepela, posle sam se opustila.
Normalno ga koristim, lakse se cisti...
 
Šporet kao šporet - istina malo bolje "utegnut", brže zagreva, mnogo lakše se čisti, puno lepše izgleda...
Ja svoj baš arčim i ništa mu se (loše) ne dešava.
Istina, površina iznad jedne ringle je poprilično oštećena, jer je moj dragi stavio alu foliju, pa na to neki metalni deo od ne-znam-cega da se zagreje, ukljucio na najjače i zaboravio! Filija se zalepila, tačnije sjedinila sa pločom, ribanje nije pomoglo - htela sam da ga ubijem! Vremenom je folija otpala, ali sa njom i komadići ploče (dubine oko pola milimetra, sad je rapavo), a sve je i dalje u funkciji.
 
I ja sam bila istraumirana kada smo ga kupili.
Svasta su mi napricali.
Nije toliko osetljiv. Naravno ne treba lupati serpama po staklu.
Lako se cisti. Ja koristim tecnost za sudove i obican sundjer. Mozes i onu hrapavu stranu bez problema. Kada se nesto uhvati skines sa onim ziletom. Ima da se kupi u hipermarketima. Da bi ti se bas sijao, ko iz radnje, imas i onu belu tecnost, specijalno za keramicke ploce, brise se papirnatim ubrusima.
I moze hladna serpa iz frizidera.
I da i velika serpa. Kuvala sam paradajz:mrgreen:
 
aha... pojavile se neke mrljice na ploči i nisam znala kako da ih se otarasim... I svaki dan sam mu radila po nešto ne bi li te male fleke nestale. Najmanji problem je bila ta žica od čega je ploča postala bezsjajna. Mrlje su rasle i rasle i ja sam ga na kraju ubila kiselinom od koje su se po njemu rupice neke pojavile, a jedna ,,ringla" je prestala da radi...
I uopšte mi ga nije bilo žao - glupa ploča kad ne može da blista :lol:
 
aha... pojavile se neke mrljice na ploči i nisam znala kako da ih se otarasim... I svaki dan sam mu radila po nešto ne bi li te male fleke nestale. Najmanji problem je bila ta žica od čega je ploča postala bezsjajna. Mrlje su rasle i rasle i ja sam ga na kraju ubila kiselinom od koje su se po njemu rupice neke pojavile, a jedna ,,ringla" je prestala da radi...
I uopšte mi ga nije bilo žao - glupa ploča kad ne može da blista :lol:

:rotf:
Slatka si!
Sledeci put zapamti Mr Musculo ima malu bocicu za pranje ravne ploce, divno sjaji nakon pranja.
 
ja imam meko... nemam pojma kako se zove ... navodno biorazgradiivo sredstvo za pranje kuhinjskih površina. Ploču poprskam sa tim i obrišem sunđerom, zatim (po navici) suvom krpom. Ako baš nešto ostane (desilo mi se da se komadić luka zalepio za dno šerpe, pa nisam videla, a šerpu stavila na vrelu ringlu), upotrebim žicu za ribanje i nema nikakvih problema.
 

Back
Top