EU: Do statusa kandidata 2009.

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Beograd, Brisel -- U razgovoru sa državnim vrhom Srbije u Briselu, zvaničnici EU su ocenili da Srbija može da dostigne status kandidata tokom 2009.

Ukoliko sve bude išlo po planu i ako svi uslovi budu ispunjeni, Srbija bi 2009. godine mogla da dobije status kandidata za članstvo u EU, rekao je predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo posle sastanka sa delegacijom Srbije u Briselu.
Evropska komisija smatra da je potrebno dati "zeleno svetlo" primeni privremenog sporazuma, izjavio je predsednik EK Žoze Manuel Baroso.

Barozo je posle sastanka sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem rekao i da Srbija, ukoliko ispuni neophodne uslove, može da dobije status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji 2009. godine.

"Mi smatramo da bi EU trebalo da uvaži važnost koraka koji je Srbija preduzela hapšenjem Radovana Karadžića", rekao je Barozo posle sastanka s Tadićem.
:klap::klap:
 
2009 status kandidata-2012 ulazak u EU

cini mi se da si preoptimistican...
svaka od "novih " zemalja, koje su postale clanice EU trebala je oko 10ak godina da bi to i postala...iako pretpostavljam da ce Srbija imati nesto ubrzani proces, ipak ispod 8-godina neide ...to je ogroman drzavni posao, cak i da se ispune svi preduvjeti...a Srbija prica samo o Mladicu, a Hadzica su zaboravili ?:???:
 
Kol'ko ono godina bješe Turska zemlja kandidat?


Primice još ovu paščad katoličku i ostatku nek' je nazdravlje...

stidi se....
ti kao, najnovije crnogorac, a normalno srbin, koji neznas ni tko si, ni odakle si, sebi dozvoljavas katolike tako nazivati...
fuj...rijesi sam sa sobom tko si, prije nego dajes ovakve izjave,,,
p.s. ja se mogu sa svakim srbinom posvadati "na noz" ali svaki srbin, kao i ja, zna tko je...
a sto si , i tko si ti
potomak crvenih hrvata ili titova nagradena nacija...
i prije nego sto nekoga tituliras "katolickom pascadi" pogledaj se u ogledalo...bijednice
 
stidi se....
ti kao, najnovije crnogorac, a normalno srbin, koji neznas ni tko si, ni odakle si, sebi dozvoljavas katolike tako nazivati...
fuj...rijesi sam sa sobom tko si, prije nego dajes ovakve izjave,,,
p.s. ja se mogu sa svakim srbinom posvadati "na noz" ali svaki srbin, kao i ja, zna tko je...
a sto si , i tko si ti
potomak crvenih hrvata ili titova nagradena nacija...
i prije nego sto nekoga tituliras "katolickom pascadi" pogledaj se u ogledalo...bijednice

uf la nam se slavonka uzrujala:cool:

ma pusti 8itangu:roll: nek se raduje:roll:

ne valja vređat ni jednu religiju nit ideologoji dokle kof nisu u pitanju i0ioti. neznalice, patriJote...al čak ni njih...pre bi ih trebalo sažaljeati i naravno hospitalizirati :mrgreen:

PS
Crna Gora je bila isto bila republika u SFRJ i imala je pravo na suverenost kao i ostale bivše republike:!:... e sad što su oni najbolje prošli:idea::arrow:....bez rata, razaranja i gotovo bez žrtava (sem onih par cho8ana:evil::evil::evil: sa planine koji su rušili i palili Dubrovnik:() ...lepo su došlido svoje nezavisnosti ...lepo čekali povoljan trenutak i utekli...

šta drugo reč nego pametni ljudi:sad2:
 
uf la nam se slavonka uzrujala:cool:

ma pusti 8itangu:roll: nek se raduje:roll:

ne valja vređat ni jednu religiju nit ideologoji dokle kof nisu u pitanju i0ioti. neznalice, patriJote...al čak ni njih...pre bi ih trebalo sažaljeati i naravno hospitalizirati :mrgreen:

PS
Crna Gora je bila isto bila republika u SFRJ i imala je pravo na suverenost kao i ostale bivše republike:!:... e sad što su oni najbolje prošli:idea::arrow:....bez rata, razaranja i gotovo bez žrtava (sem onih par cho8ana:evil::evil::evil: sa planine koji su rušili i palili Dubrovnik:() ...lepo su došlido svoje nezavisnosti ...lepo čekali povoljan trenutak i utekli...

šta drugo reč nego pametni ljudi:sad2:

:ok::ok:
meni osobno manjkale su rijeci...
hvala..
mos misliti "katolicka pascad"
gamad koja je razarala Dubrovnik i pljackala Konavle, danas kazu nismo to mi, to su srbi cinili...
 
gamad koja je razarala Dubrovnik i pljackala Konavle, danas kazu nismo to mi, to su srbi cinili...
oni koji su razarali Dubrovnik UNSCOov spomenik kulture i istrijski grad te grad duge kulture i tradicije sa velikim brojem prekrasnih zdanja...kako drukčije nazvat nego @amad bezrepa:evil:
Katolicka pascad i crnogorska gamad?

Molim moderatore da reaguju na ovo sirenje medjunacionalne mrznje i narusavanje tekovina nase revolucije.

naravno pritom se ne misli na svih 400 000 Iljada Crnogoraca (jer nisu naravno svi ni @amad nit su svi razarali i palili Dubrovnik... već na par desetaka koji to počiniše:dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena:
Srbiji hitno dati status kandidata za Evropsku uniju
Srbiji bi status kandidata mogao da se da za nekoliko meseci, najkasnije tokom prve polovine 2008
http://www.glas-javnosti.co.yu/clan...hitno-dati-status-kandidata-za-evropsku-uniju

Prodi: Srbiji status kandidata
14. septembar 2007
http://b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=09&dd=14&nav_category=11&nav_id=263456&fs=1

EU će ponuditi Srbiji status kandidata
21.05.2008
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=42467

Srbija do kraja godine kandidat za EU?
Realno je da Srbija dobije status kandidata za EU do kraja 2008. godine, odnosno francuskog predsedavanja, izjavio je Miroslav Luci, ambasador Slovenije, koja od utorka predsedava Unijom.
http://www.naslovi.net/2008-01-01/mondo/srbija-do-kraja-godine-kandidat-za-eu/534924
 
Sta li cete pricati kada se to desi, zivo me interesuje?:think:

A šta planiraš ti da citiraš kada se to ne desi???

Uostalom, u najboljem slučaju:

2059. godine - Veliki jubilej - 50 godina kandidatskog statusa Srbije na putu u EU!!!
2059. godine - Sve članice EU = Hrvatska, Rumunija, Republika Kolkatolka Gruzija, Bugarska, Albanija, Tetovska Republika, Grmečka Korida, Federacija BIH, Republika Zečevići, Nezavisna republika Vasojevići, Sjedinjene Čokalijske Države.:dash::dash:
 

Back
Top