rušenje zgrada....

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.858
na andrićevom vencu.... srušena je zgrada pored galerije ozon...preko puta pionirskog....znate već...ona lepa, predratna....srušena....gledam sinoć, cigani došli na stratište i sakupljaju neke metalne konstrukcije i ostatke.......da se ne baci........
.kojim povodom neko može tako da ruši................,da li neko od vas zna zbog čega...i koja će skalamerija tu da nikne........ bojim se da će početi da ruše zgrade pod zaštom države.... u samom centru grada.......imate nešto da napišete...da se ne slažete...mislite da su to stare zgrade i došlo novo doba......da sve novo treba da bude montažni objekat ...tipa zira....svejdno vam je.. jer vas lično to ništa ne dotiče.........šta se, u stvari, dešava...??
 
Poslednja izmena:
na andrićevom vencu.... srušena je zgrada pored galerije ozon...preko puta pionirskog....znate već...ona lepa, predratna....srušena....gledam sinoć, cigani došli na stratište i sakupljaju neke metalne konstrukcije i ostatke.......da se ne baci........
.kojim povodom neko može tako da ruši................,da li neko od vas zna zbog čega...i koja će skalamerija tu da nikne........ bojim se da će početi da ruše zgrade pod zaštom države.... u samom centru grada.......imate nešto da napišete...da se ne slažete...mislite da su to stare zgrade i došlo novo doba......da sve novo treba da bude montažni objekat ...tipa zira....svejdno vam je.. jer vas lično to ništa ne dotiče.........šta se, u stvari, dešava...??


Ma, kako da me ne dotiče, čoveče. Dotiče, i te kako. Al, ajd, šta sad da uradimo mi "dotaknuti" kad smo u manjini? Ništa, jel tako?
Beč, Budimpešta, Prag, .....da ne nabrajam više, ne bi bili to što jesu da su imali Srbe za političare. Zamisli samo Rim????...Da se nasmeje čovek od muke....
 
[/B]

Ma, kako da me ne dotiče, čoveče. Dotiče, i te kako. Al, ajd, šta sad da uradimo mi "dotaknuti" kad smo u manjini? Ništa, jel tako?
Beč, Budimpešta, Prag, .....da ne nabrajam više, ne bi bili to što jesu da su imali Srbe za političare. Zamisli samo Rim????...Da se nasmeje čovek od muke....

Ma nije ni na drugim mestima mnogo bolje... za Budimpestu ne znam, ali znam sta se desava po Pragu - isto grozno. Oni imaju vise love i naravno vode vise racuna nego mi, ali vreme alavih politicara i developera je svuda, ne samo kod nas... nedavno je u Pragu bas bila ogromna diskusija oko neke lepe biblioteke koju je trebalo da izgrade u parku blizu centra grada, a nakon sto se politicki vrh nije slozio sa projektom, resili su da biblioteku ipak ne grade, nego da prosire fudbalski stadion u komsiluku. Eto.
 
da..ali kad se uzme koliko poota je bombardovan u istoriji beograd...od tooraka na ovamo....te teške okolnosti i položaj objektivno je tako......sasvim je pristojno da čoovamo preostale građevine...koje vremenom...postaju koolt-istorisjki spomenici...ja pored parlamenta u boodimpešti...ili u pragu...teško mogu da zamislim da je nešto sroošeno.......mi imamo premalo toga da bismo dozvolili da nam neko rooši.......i to pojedinac rooši......u kopenhagenu u srcu grada ...postoji zgrada iz 13v.......zgrada ima nerešen problem sa vodom i ostalim instalacijama...al stoji....na ponos bwe grada.........i svi koji dođu .....stranci...znaju za tu zgradu.........mi više ni manastire ebote nemamo iz tog veka...a kamoli nešto u gradu......
 
da..ali kad se uzme koliko poota je bombardovan u istoriji beograd...od tooraka na ovamo....te teške okolnosti i položaj objektivno je tako......sasvim je pristojno da čoovamo preostale građevine...koje vremenom...postaju koolt-istorisjki spomenici...ja pored parlamenta u boodimpešti...ili u pragu...teško mogu da zamislim da je nešto sroošeno.......mi imamo premalo toga da bismo dozvolili da nam neko rooši.......i to pojedinac rooši......u kopenhagenu u srcu grada ...postoji zgrada iz 13v.......zgrada ima nerešen problem sa vodom i ostalim instalacijama...al stoji....na ponos bwe grada.........i svi koji dođu .....stranci...znaju za tu zgradu.........mi više ni manastire ebote nemamo iz tog veka...a kamoli nešto u gradu......

tuga.
 
da..ali kad se uzme koliko poota je bombardovan u istoriji beograd...od tooraka na ovamo....te teške okolnosti i položaj objektivno je tako......
6 puta. Za manje od 150 godina, to je stvarno mnogo.

....mi više ni manastire ebote nemamo iz tog veka...a kamoli nešto u gradu......
E, sad ga pretera, nije baš tako, imamo manastire. A u Beogradu, stvarno, 99,9% zgrada su nam iz XX veka. Uz tolika bombardovanja a i razna mirnodopska rušenja, još je i dobro.
 
pa nije....nije baš da preteteroojem......iamo..žiču, đoorđeve stooppove..koje nikako da obnove il podignu......, sopoćane...stoodenicu....na prste da nabrojimo...misim, da ne pričamo sada o onima koji nisu sada više na našoj teritoriji.........mi nemamo taj looksooz, ko drooge zemlje......da dopooštamo da bilo šta više boode roošeno........misim, pola beča da srooše ili pešte...pa ostaće.....toliko toga.. a mi.....gde se rooši centar grada...stabilna gradnja.......i da nije, kažem...to se ne dira....ako ne dalje...onda se ode do atine...velike poslovna zgrada...a pored neka koliba....al to ima neko značenje...niko ne dira.....
 
Na žalost, Torente je u pravu. U Beogradu danas žive ljudi koji veze s njim nemaju, niti žele da imaju. Tu su samo radi love i posla, jer u ostalim gradovima Srbije - 'leba nema.
A ja ponavljam: - uprkos svemu, nije baš tako, ima nas još, i ne damo se. Nemojte generalizovati. Treba se boriti. Ovakvim rečenicama pokazujete da ste se predali. Ne budite malodušni. Sem toga, ne treba zaboraviti da stvar zapravo nije samo lokalna (iako ovde jeste izraženija), nego globalna. Kako god - naše je da se borimo i nikad ne odustajemo, ma kakav krajnji rezultat bio... i najmanji pomak u stvari je mnogo bitniji nego što se na prvi pogled čini. (Nadam se da razumete šta želim da kažem).
 
Meni nekako najteze pada sto bi da ruse i novije zgrade. Mis`im, ako vec nece da rade na odrzavanju starih zgrada, ako one postaju ruinirane nakon nekog vremena i predstavljaju ruglo grada, onda je bolje i rusiti ih nego da tako plase narod. Meni npr. nikad nece biti jasno zasto hoce da ruse staklenac.
 
radi se o zgradi pod zaštitom zakona........raspito se ja....i dobio odgovor ...na istom mestu gde je sroošena zgrada....investitor je preoozeo obavezu da izgradi identičnu fasadu sa vim lookovima, bareljefima, dva stooba sa strane....istu kao šo je bila.....a da u unootrašnjosti sagradi ono šo je hteo...hotel....tako ćemo dobiti hotel na 10 metara od hotela excelsior koji propada.....jedna od najlepših zgrada na tom potezu.........i 30m od splendida u dragoslava jovanovića................nelogično je šo je roošena fasada......taj spolnji deo zgrade je mogao da ostane netaknoot...kako se i radi u većim gradovi,a....i da unootra boode to šo jeste..ako već mora....a ne mora....jer je zgradu štitio zakon ...država....ne da ne mora...nego NE SME da se dira..!!!
 
Poslednja izmena:
Meni nekako najteze pada sto bi da ruse i novije zgrade. Mis`im, ako vec nece da rade na odrzavanju starih zgrada, ako one postaju ruinirane nakon nekog vremena i predstavljaju ruglo grada, onda je bolje i rusiti ih nego da tako plase narod. Meni npr. nikad nece biti jasno zasto hoce da ruse staklenac.

e mnogo manje ima potrebe za ulaganjem u staru..solidnu gradnju....nego u novogradnju koja je katastrofa........i ja sam da se na mlađim gradskim opštinama...radi na održavanju...a ne roošenju i pravljenju novotarija skalamerija....ovih novopečenih bogataša investitora krimosa....
 
na andrićevom vencu.... srušena je zgrada pored galerije ozon...preko puta pionirskog....znate već...ona lepa, predratna....srušena....gledam sinoć, cigani došli na stratište i sakupljaju neke metalne konstrukcije i ostatke.......da se ne baci........
.kojim povodom neko može tako da ruši................,da li neko od vas zna zbog čega...i koja će skalamerija tu da nikne........ bojim se da će početi da ruše zgrade pod zaštom države.... u samom centru grada.......imate nešto da napišete...da se ne slažete...mislite da su to stare zgrade i došlo novo doba......da sve novo treba da bude montažni objekat ...tipa zira....svejdno vam je.. jer vas lično to ništa ne dotiče.........šta se, u stvari, dešava...??

NE SLAZEM SE... u srce si me dirnuo ovom temom... ko sta radi ja setam po gradu i gledam divne stare prljave fasade i pitam se hoce li se one ikada oprati i obnoviti... kakvo crno rusenje i montazni objekti... meni beograd jako nedostaje poslednje dve decenije... vraca se komsijski duh i ono staro lepo i ljudsko, ali se vraca sporo i na sitno...
 
na andrićevom vencu.... srušena je zgrada pored galerije ozon...preko puta pionirskog....znate već...ona lepa, predratna....srušena....gledam sinoć, cigani došli na stratište i sakupljaju neke metalne konstrukcije i ostatke.......da se ne baci........
.kojim povodom neko može tako da ruši................,da li neko od vas zna zbog čega...i koja će skalamerija tu da nikne........ bojim se da će početi da ruše zgrade pod zaštom države.... u samom centru grada.......imate nešto da napišete...da se ne slažete...mislite da su to stare zgrade i došlo novo doba......da sve novo treba da bude montažni objekat ...tipa zira....svejdno vam je.. jer vas lično to ništa ne dotiče.........šta se, u stvari, dešava...??

Pa demonstracije i protestvovanje u j*benoj Srbiji:evil::cry:
 

Back
Top