Najbolja petorka sastavljena od igraca koji igraju u Evropi.....

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
dakle pitanje je jasno, evo posto vec imamo temu u NBA petorkama kako bi izgledala vasa najbolja petorka sastavljena od igraca koji igraju u Evropi.

Po nekim mojim kriterijumima to bi bilo odprilike ovako :

Igor Rakocevic
J.R. Holden
Carlos Delfino
Felipe Reyes
Robertas Javtokas

il evo recimo jos 1 kombinacija :

Juan Carlos Navarro
Theo Papalukas
Alex Mumbru
Ksistof Lavrinovic
Nikola Pekovic
 
haha da se kladimo da ne bi , nema sanse, pogotovo ne ovu prvu koju sam nabrojao

od te tvoje petorke jedino su mi 4-orka i 5-ica Ok, inace od tog Mekintajera ima sigurno bar jos nekoliko boljih plejeva (izuzev ovih koje sam nabrojao), eto recimo : Jasikevicijus il Spanilus.......a Josh Childress nije odigrao jos ni 1 jedini minut od kako je dosao u Olimpijakos.

evo moja jos jedna kombinacija :

Sarunas Jasikevicijus il Spanulis
Ramunas Siskauskas
Milan Gurovic
Horhe Garbahosa
Lazaros Papadopulos
..
 
Decko,pa bas Mekintajer je ove sezone bio ubedljivo najbolji pjejmejker u evroligi,ne znam da li imas tv kuci pa mozda nisi imao priliku da vidis,ali on je od ekipe koja osim Torntona,Lavrinovica i Ilijevskog i njega nije imala bas nijedno poznato ime (znam da nikad ranije nisi cuo za ostale iz Sijene) napravio tim koji se ravnopravno nosi sa svima na final fouru...A dao si bas jedan odvratan primer,posto su Spanulis i Jasikevicius ove sezone kada su igrali zajedno izgledali kao prosecni igraci,i 80% napada Panatanaikosa su se zavrsavala pikom sa vrha kapice,zar ne?Plejmejkeri su ti Rakocevic i Navaro,prvi od kada je dosao iz Reala nije igrao pleja(pridjioni) a drugi jos od 2001...Mumbru i Javtokas su odlicni igraci,ali sa klupe,ako mislis da su jedni od najboljih u Evropi onda strasno...Ali dobro,svako ima pravo na svoje misljenje...
 
Mekintajer (Jasekivicijus i Spanulis su razocarali, za dve sezone na pleju ce Rubio biti neprikosnoven) Lengdon (stavio bi Fernandeza al on ide u NBA, pa ne znam jel po pravilima :lol:), Siskauskas, Novica Ubica :lol: (moze i Rejes, mada ja gotivim Focisa, al ove godine nije bas bio na nivou prosle kad je igrao u evroligi), Papadopulos (jedini koji je ove godine u potpunosti nadigrao Pekovica, Spliteru su pomogle sudije)
 
e da da ima jos kvalitetnih plejeva, zaboravio sam da pomenem Buloka iz Reala, ili recimo Jaku Lakovica (za koga bi rekao da je dosta ovako podcenjen)
E da cujem i Ben Gordon iz Chicaga mozda dolazi u CSKA ove sezone.
E da sem Mekintajera.Torntona,Lavrinovica i Ilijevskog (pa sta bi ti to je vec pola ekipe) e da zaboravio si da pomenes u Kaukenasa,

E da kad su u pitanju igraci koji su ove sezone dosli iz NBA u Evropi, idealna petorka bi bila :

Arroyo
Navarro
Giricek
Garbahosa
Krstic
 

Back
Top