Peticija za prestanak ubijanja pasa u Srbiji

Nevenaa

Aktivan član
Poruka
1.119
Drustvo za zastitu zivotinja ,, Nojeva barka " organizuje protest i raspisalo je peticiju za prestanak ubijanja lutalica i izgradnji no-kill azila...da ne duzim ja pricu, sve o tome mozete procitati ovde http://www.nojevabarka.com/
A, peticiju mozete potpisati ovde http://www.thepetitionsite.com/9/peticija-za-srbiju/
Verujem da ovde ima najvise ljudi koji vole pse...
VREME ZA POTPISIVANJE PETICIJE ISTICE 5. SEPTEMBRA !!!!
 
Postoji i grupa na face-u https://www.facebook.com/group.php?gid=68114005704&ref=mf
A evo i kako glasi peticija u celini:
Azil Karantin i Animal Control u Novom Sadu i svim gradovima Srbije/Let's build Humane dogs shelter and organise Animal Control


Mi građani Srbije, nećemo više da trpimo laži dosadašnjih predstavnika Vlasti i nećemo više da dozvolimo da se životinje u Srbiji zlostavljaju!

Zahtevamo:
1. Da prestane ubijanje pasa i mačaka.
2. Da se zatvore sve šinternice u Srbiji.
3. Da Gradovi od novca odvojenog za zaštitu prava životinja i tzv. Info centre i Strategije koje nisu uspele, počnu da grade Gradske no kill Azile.
4. Da počnu da pomažu postojeće no kill Azile, a naročito ako ne zadovoljavaju ni jedan drugi uslov osim LJUBAVI.
5. Da OVČA u Beogradu bude zatvorena i sravnjena sa zemljom, jer na tom mestu punom krika i očaja, surovo ubijanih pasa i mačaka NIKADA NEĆE MOĆI DA NIKNE NEŠTO PLEMENITO.
6. Da sinternica na đubrištu Novog Sada, sagrađena bez građevinske dozvole, bude sravnjena sa zemljom, jer na đubristu NIKADA NE MOŽE DA SE GRADI ČAK NI HILTON.
7. Da se ispita da li je pansion za pse Sveti Georgije u Begecu kupila gradonačelnica Maja Gojković, za potrebe ubijanja pasa nakon 30 dana, za 16.900 000 dinara građanskog novca, raspisavši lažni Tender, na kome je jedini učesnik i bio spomenuti pansion, a nije imao čak n i potrebnu dokumentaciju. Ukoliko je tako da pansion bude preinačen u no kill AZIL. A ako nije da se ispita gde je taj novac?
8. Da u Zakonu o Dobrobiti životinja, koji čeka da bude prihvaćen nakon izbora, bude izbrisan predlog, da se psi i mačke moraju ubiti nakon 30 dana!
9. Da jedini psi i mačke i ostale životinje, koje će se smeti eutanazirati, budu one, koje su na smrt bolesne i nema im leka, a pate u bolovima.
10. Da se u svim gradovima Srbije osnuje Animal control i Animal police.
11. Da svi vlasnički psi budu cipovani i vakcinisani .
12. Da se ustanove velike novčane kazne za svakog čoveka koji svog psa ili mačku, pusti na ulicu.
13. Da se ustanove velike novčane kazne za svako lice koje bude uhvaćeno kako zlostavlja i muči bilo koju životinju.
14. Da ova pravila budu prihvaćena bez izuzetka u celoj Srbiji i svim Gradovima.
 
Ne mogu da verujem da ovakve stvari mogu da "prođu" ali je očigledno tako!
Gospođica JT- Jelena Tinska je osnovala novo udruženje u čijem opisu delatnosti već kao druga tačka stoji prikupljanje novčanih sredstava!? Nema ni "zaštite" , ni "brige" već bi se novac prikupljao za koje svrhe? Organizaciju protesta i pisanje pisama ( što JT smatra svojim oooogromnim uspehom)? Edukaciju? Lepo smišljeno, ali svako od nas je napisao bar 3 puta više pisama nego JT koja je manje od godinu dana u priči o psima i mačkama! Naročito jer su bila bez odgovora! Koga bi JT mogla da edukuje kad ni sama baš najbolje ne poznaje materiju, svaki drugi na forumima ima više znanja nego ona!
Zapravo, ona svaki svoj negativni potez smatra "uspehom" kao što navodi dovođenje Zorane Pavić na prošlogodišnji protest u Novom Sadu (koji je takođe doživeo fijasko), dok je bar petoro "poznatih" pozvano, a da se nisu pojavili! Uostalom, ceo protest su joj odradili ljudi koje je kasnije popljuvala!
JT se zalaže za otvaranje No kill azila, a izričito je protiv strategije CRN i vraćanja pasa na ulicu, što je daleko od rešenja pitanja lutalica!
 
Ja od skora pratim ovaj vas forum o kucnim ljubimcima...dakle - noviji sam tu pa ne bih da mnogo pametujem pred vama koji ste tu odavno ali...

- Ova jadna zemlja u kojoj zivimo jos nije zbrinula ljude iz onog potopljenog sela od pre nekoliko godina....ne mogu se setiti imena tog sela...
- Pod kasikama bagera pohlepnih investitora stradaju mnoga arheoloska nalazista velike kulturuoloske vrednosti...
- "Nije u stanju" da resi ubistva velikih politickih licnosti u zadnjih desetak godina....

Pa zar da ocekujemo da pocne da se bavi zbrinjavanjem pasa lutalica i ostalih zivuljki...:( :( :(

Mogu ja i svi vi potpisati milione peticija...Il je potpisao ja il moj macak - isto je....
Proci ce jos dugo dugo godina dok se ta svest u ovom vecinom maloumnom narodu ne probudi - NAZALOST
 
K-enjas ko foka sada. Nista ti ne verujem.
Garant si danas smazala peceno pile a ovde nesto drobis o peticiji za ubijanje pasa.
Zasto psa ne bi trebali da ubijamo a nije frka ako se ubija krava,pile,ovca......ili recimo pacov. Pas lutalica i pacov ista korist od njih tj nema je.

vazi...dodji kod mene i zaviri u frizider da vidis dal ima neki lesh unutra...NEMA
lesheve krava,svinja i ostalih sisara,kao ni ptica,ne jedem.

A sto se tiche lutalica i toga da od njih nema nikakve koristi....ti si psihopata.
Pacov ima svrhu na ovom svetu inache ne bi ni postojao.
Pas ima svrhu i pas nije kriv sto je lutalica nego je za to kriva zivotinja pod imenom homo sapiens.
A ako je neko na ovom svetu shtetochina,to je chovek koji unistava i prirodu i sve sto dotakne
Zbog choveka i divlje i domace zivotinje dozivljavaju stresove,i patnju i bol i sve zivo...
 
vazi...dodji kod mene i zaviri u frizider da vidis dal ima neki lesh unutra...NEMA
lesheve krava,svinja i ostalih sisara,kao ni ptica,ne jedem.

A sto se tiche lutalica i toga da od njih nema nikakve koristi....ti si psihopata.
Pacov ima svrhu na ovom svetu inache ne bi ni postojao.
Pas ima svrhu i pas nije kriv sto je lutalica nego je za to kriva zivotinja pod imenom homo sapiens.
A ako je neko na ovom svetu shtetochina,to je chovek koji unistava i prirodu i sve sto dotakne
Zbog choveka i divlje i domace zivotinje dozivljavaju stresove,i patnju i bol i sve zivo...

Dobro ajde vegetarijanac si ali garant bar 80% njih ovde to nije
 

Back
Top