hidrokolon terapija

Hidrokolon terapija se koristi za ciscenje creva od naslaga koje se godinama stvaraju na zidovima,sprecava se moguca infekcija,cisti se oragnizam,gube se kilogrami...
e sad ja licno mislim da je to nevidjena glupost,od svojih kolega koji su vise upoznati sa tim sam cula da je to stvarno glupost.
 
to je neverovatno popularno u Moskvi...dva tipa odande su mi bajke napricala o tome i meni je to isto delovalo kao glupost.
obaska sto su obojica opsednuta klicama jedan cisti usi alkoholom svakodnevno (ej???) a drugi (moj bivsi cimer, nije mi jasno kako ga nisam ubila) je cisti opsesivac koji je cistio police po stanu votkom i ribao lavabo dobrih 30 puta dnevno (posle svakog pranja ruku).
oni su bili odusevljeni idejom da se treba dezifinkovati i iznutra.

moze li ovo da naskodi? ima li to uopste nekog smisla?
 
anakin:
to je neverovatno popularno u Moskvi...dva tipa odande su mi bajke napricala o tome i meni je to isto delovalo kao glupost.
obaska sto su obojica opsednuta klicama jedan cisti usi alkoholom svakodnevno (ej???) a drugi (moj bivsi cimer, nije mi jasno kako ga nisam ubila) je cisti opsesivac koji je cistio police po stanu votkom i ribao lavabo dobrih 30 puta dnevno (posle svakog pranja ruku).
oni su bili odusevljeni idejom da se treba dezifinkovati i iznutra.

moze li ovo da naskodi? ima li to uopste nekog smisla?

zaista je apsurdno to sta rade, u svakom slucaju hvala na odgovoru.
 
Iz licnog iskustva mogu reci da je HKT,meni jako pomogla u resavanju tegoba izazvanih dugotrajnom opstipacijom i da bih preporucila svima koji imaju slicne probleme!
Tretman nije bolan,pod stalnim nadzorom lekara,a rezultat je vrlo ocigledan.
Apsurdno ili ne ali meni je pomoglo...
 
anakin:
to je neverovatno popularno u Moskvi...dva tipa odande su mi bajke napricala o tome i meni je to isto delovalo kao glupost.
obaska sto su obojica opsednuta klicama jedan cisti usi alkoholom svakodnevno (ej???) a drugi (moj bivsi cimer, nije mi jasno kako ga nisam ubila) je cisti opsesivac koji je cistio police po stanu votkom i ribao lavabo dobrih 30 puta dnevno (posle svakog pranja ruku).
oni su bili odusevljeni idejom da se treba dezifinkovati i iznutra.

moze li ovo da naskodi? ima li to uopste nekog smisla?

Može biti i koristna, ali i štetna, prevashodno zbog gubitka biološki značajnog elektrolita Kalijuma..
Pozz, dipl. ph. spec.
 
Opstipacija je tzv "lenjost" i izostanak redovnog pražnjenja debelog creva, a uzroci mogu biti raznorazni. I dosad se u takvim slučajevima, posebno u postoperativnom periodu, kod pacijenata koristio blagi klistir - u cilju neophodne eliminacije nesvarenih ostataka hrane, a time i otrova iz organizma.
Govorim kao laik... ali, uz dužno poštovanje analitičaru, hidrokolon terapija/postupak mi - po svemu što sam dosad pročitala i čula - izgleda potpuno bezbedno a jako blagotvorno. Smatram da je navedeni nedostatak - gubitak kalijuma, ipak očekivana i normalna nuspojava. Kod svakog oblika dehidracije dolazi do takvog disbalansa, ali se kalijum vrlo lako da nadoknaditi. Ako je to jedina zamerka ovoj terapiji... onda joj se zaista nema šta zameriti.
Nisam probala, ali ozbiljno planiram, posebno sada kada je to moguće obaviti uz nadzor stručnog lica u kontrolisanoj sredini/uslovima, a konforno, bezbolno i po pristupačnoj ceni...
Blagotvornost hidrokolon terapije mi je sasvim očigledna - neagresivna eliminacija toksina iz organizma i njen povoljan učinak na opšte zdravstveno stanje... Baš bih volela da čujem i druga mišljenja i iskustva...
 
Hidrokolon terapija NESUMNJIVO ima i svoje pozitivne strane, ali ja bih se ovde osvrnuo na neke loše strane eventualno učestale primjene ovog postupka:

1.disbalans elektrolita (prvenstveno K, odgovornog za srčani rad), ali i bikarbonatnog anjona
2.uništenje normalne crevne flore, što može imati višestruko negativni efekat:
a)poremećaj koagulacije krvi, usled uništavanja bakterija koje stvaraju vitamin K
b)nedovoljna resorpcija cijanokobalamina, neophodnog u stvaranju eritrocita
c)uništenje normalne, crevne dovodi do mogućnosti razvoja infekcije sa Clostridium difficile, čto može dovesti i do letalnoga ishoda...
d)poremećaj varenja
3. Poremećaj crevne peristaltike i rada svinktera debeloga creva...
Naravno, do ovoga bi moglo doći TEK pri zloupotrebi ovoga postupka...
pozz, dipl ph.spec
 
jagodica:
koliko ti je tretmana trebalo? i sta je optisipacija
da li si videla to sto je izaslo iz tebe :?
Isla sam na tri do sada,i ici cu verovatno na jos dva.Kazu da je to optimalan broj.Pauza izmedju tretmana je dva do tri dana.Da,videla sam "to"sto je izaslo i mogu ti reci nije bas spektakularan prizor.
Nakon svake terapije preporucuje se sok od paradajza bas zbog izgubljenog kalijuma i naravno sto vise tecnosti,zbog hidratacije.
Jako sam zadovoljna,na mene se zaista blagotvorno odrazilo u vise pravaca.
 
volodja:
Omen:
...Baš bih volela da čujem i druga mišljenja...
da li bi volela da cujes moje misljenje, ili mozda misljenja od clanova: Iceman, Mario80 ili Steffan?
hahaha
:lol: :lol: :lol:
Čuj volodja! Ne znam da li ti je ovaj smeh samo dežurna grimasa ili se ipak smeješ nečemu što sam ja rekla!?
Zaista sumnjam da smo se negde sreli, jer ne zaboravljam tako interesantne likove! Da niste vas četvorica neki tim hidrokolon-terapeuta!?
Kako je ovo ipak forum Zdravlje... bilo bi jako lepo od tebe da svoje cenjeno mišljenje prezentiraš ovde, bez dodatnih molbi. Može nekom da koristi!
Pozdrav
 
izvini, bio sam malo umoran i neoprezan; nisam hteo da kazem nista odredjeno, niti se narocito razumem u nacin izvodjenja, propratne efekte, niti bilo sta u vezi pomenute "terapije". takodje nisam hteo nikoga da prozivam, ili uvredim.

inace, ne poznajem nijednog od trojice likova koje sam naveo...
oni su ovde poznati kao cinici, ako se to sto oni rade moze podvesti pod taj pojam (ipak, "cinik" nije tako ogavna rec). u skladu sa onim odozgo, nemam nameru ni njih da uvredim...

sve u svemu, izgleda da sam ja ovde zalutao :D ...

pozdrav
 
maja mala mama:
jagodica:
koliko ti je tretmana trebalo? i sta je optisipacija
da li si videla to sto je izaslo iz tebe :?
Isla sam na tri do sada,i ici cu verovatno na jos dva.Kazu da je to optimalan broj.Pauza izmedju tretmana je dva do tri dana.Da,videla sam "to"sto je izaslo i mogu ti reci nije bas spektakularan prizor.
Nakon svake terapije preporucuje se sok od paradajza bas zbog izgubljenog kalijuma i naravno sto vise tecnosti,zbog hidratacije.
Jako sam zadovoljna,na mene se zaista blagotvorno odrazilo u vise pravaca.


Ja sam razmisljala da odem da probam, al ajd prvo da pitam. U kojim pravcima? Kako si se osecala pre, a kako posle? Mislim, na sta se tacno boljitak odnosio?
 
igrutin1:
maja mala mama:
jagodica:
koliko ti je tretmana trebalo? i sta je optisipacija
da li si videla to sto je izaslo iz tebe :?
Isla sam na tri do sada,i ici cu verovatno na jos dva.Kazu da je to optimalan broj.Pauza izmedju tretmana je dva do tri dana.Da,videla sam "to"sto je izaslo i mogu ti reci nije bas spektakularan prizor.
Nakon svake terapije preporucuje se sok od paradajza bas zbog izgubljenog kalijuma i naravno sto vise tecnosti,zbog hidratacije.
Jako sam zadovoljna,na mene se zaista blagotvorno odrazilo u vise pravaca.


Ja sam razmisljala da odem da probam, al ajd prvo da pitam. U kojim pravcima? Kako si se osecala pre, a kako posle? Mislim, na sta se tacno boljitak odnosio?
Ne znam da li si u medjuvremenu probala ali ako nisi stvarno preporucujem i to u Kolon naturi,jer ces pored tretmana biti zadovoljna i ambijentom.Meni je bar jako vazno da nije neka rupa.
Posle duzeg vremena,a posl;e terapija imam osecaj da mi creva "rade"da se nesto odigrava u mom stomaku.Jednostavno cini mi se da mi je uspostavljena peristaltika creva,i sada idem u toalet normalno,svakodnevno.Doduse jedem neke preporucene zitarice pa je sigurno da i to utice.
Boljitak:ravan stomak,nema osecaja nadutosti,umora,mucnine...
 
dr:
Hidrokolon terapija se koristi za ciscenje creva od naslaga koje se godinama stvaraju na zidovima,sprecava se moguca infekcija,cisti se oragnizam,gube se kilogrami...
e sad ja licno mislim da je to nevidjena glupost,od svojih kolega koji su vise upoznati sa tim sam cula da je to stvarno glupost.
Ako se sve lepo ocisti, a ne moze da steti, stvarno me zanima zasto mislite da je glupost. Meni zvuci OK da se "oribamo" i iznutra bez posledica.
 

Back
Top