Problem sa grafickom

profesionalac-bgd

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Pazario sam graficku XpertVision GF8800GT sa 512 DDR3, 256bit, GPU 600Mhz. Pravilno sam je postavio u PCI slot i nakon ukljucenja racunara se culo samo nepodnosljivo pistanje. Na monitoru nije bilo slike, hard disk led dioda je non-stop svetlela pa sam morao da ga rucno iskljucim. Vratio sam staru slabiju karticu i sad sve radi kako treba sa tom starom. Ne znam da li je do kartice ili neceg drugog.

Da li neko zna zbog cega se javlja taj problem? Imam napajanje od 350W pa me zanima da nije malo za racunar sa tom grafickom karticom.
 
Pazario sam graficku XpertVision GF8800GT sa 512 DDR3, 256bit, GPU 600Mhz. Pravilno sam je postavio u PCI slot i nakon ukljucenja racunara se culo samo nepodnosljivo pistanje. Na monitoru nije bilo slike, hard disk led dioda je non-stop svetlela pa sam morao da ga rucno iskljucim. Vratio sam staru slabiju karticu i sad sve radi kako treba sa tom starom. Ne znam da li je do kartice ili neceg drugog.

Da li neko zna zbog cega se javlja taj problem? Imam napajanje od 350W pa me zanima da nije malo za racunar sa tom grafickom karticom.
Pa naravno da GF8800 GT neće raditi sa 350 wati napajanja , napajanje barem od 450 wati minumum , ja ako se dobro sećam ta kartica i ima priključak za dodatno napajanje sa gornje strane kartice kao za sata hdd (ako se ne varam , možda i grešim, neka me neko ispravi) jer PCI-E slot ne može da isporuči dovoljno struje za njen normalan rad. sem toga trebalo bi pre svega deinstalirati drajvere od stare kartice da ne nastane problem pri dizanju windowsa.

PS : sem toga nisi trebao otvarati novu temu već nastaviti tamo gde smo stali!
 
Poslednja izmena:
Pazario sam graficku XpertVision GF8800GT sa 512 DDR3, 256bit, GPU 600Mhz. Pravilno sam je postavio u PCI slot i nakon ukljucenja racunara se culo samo nepodnosljivo pistanje. Na monitoru nije bilo slike, hard disk led dioda je non-stop svetlela pa sam morao da ga rucno iskljucim. Vratio sam staru slabiju karticu i sad sve radi kako treba sa tom starom. Ne znam da li je do kartice ili neceg drugog.

Da li neko zna zbog cega se javlja taj problem? Imam napajanje od 350W pa me zanima da nije malo za racunar sa tom grafickom karticom.

Ovo ne moze da bude posledica slabog napajanje vec nije povezao karticu na napajanje kao sto snejks rece ,nije kartica lepo legla u slot ili je kartica pokvarena.
Da je do "slabog" napajanja komp ne bi se ni upalio,a monitor nije zbog navedenih uzroka gore..Dakle,napajanje je poslednja stavka navedenih problema

Namesti karticu lepo,povezi na napajanje ,ako se komp upali i ugasi sam za 5sek onda je napajanje slabo .Ako i dalje imas zvucno upozorenje onda je prvo kvar tehnicke prirode,a 350w pravog je dovoljno i za jedan ati3870 sto kod tebe ne mora da znaci
 
Ovo ne moze da bude posledica slabog napajanje vec nije povezao karticu na napajanje kao sto snejks rece ,nije kartica lepo legla u slot ili je kartica pokvarena.
Da je do "slabog" napajanja komp ne bi se ni upalio,a monitor nije zbog navedenih uzroka gore..Dakle,napajanje je poslednja stavka navedenih problema

Namesti karticu lepo,povezi na napajanje ,ako se komp upali i ugasi sam za 5sek onda je napajanje slabo .Ako i dalje imas zvucno upozorenje onda je prvo kvar tehnicke prirode,a 350w pravog je dovoljno i za jedan ati3870 sto kod tebe ne mora da znaci
Sta podrazumevas pod tim pojmom?
 
Ovo ne moze da bude posledica slabog napajanje vec nije povezao karticu na napajanje kao sto snejks rece ,nije kartica lepo legla u slot ili je kartica pokvarena.
Da je do "slabog" napajanja komp ne bi se ni upalio,a monitor nije zbog navedenih uzroka gore..Dakle,napajanje je poslednja stavka navedenih problema

Namesti karticu lepo,povezi na napajanje ,ako se komp upali i ugasi sam za 5sek onda je napajanje slabo .Ako i dalje imas zvucno upozorenje onda je prvo kvar tehnicke prirode,a 350w pravog je dovoljno i za jedan ati3870 sto kod tebe ne mora da znaci

Da, zaboravio sam da povezem karticu sa napajanjem, sad radi, HVALA!
 
Ma ok ,igras na duge staze...za 4god to napajanje ce da bude standard pa neces morati ni tada da bijes glavu ;)
:think:Da li ce to Napajanje da izdrzi 4 godine...Pogledaj,na primer,Mercedes-nekad i sad...Sad se,izgleda,sve pravi da traje po neku godinu i cao Djaci...Recimo ovde za TV preko 10 godina(isto vazi i za Automobile) ne mozes da kupis delove...
 

Back
Top