Najkvalitetniji internet mesendzer

Najkvalitetniji mesendzer je:

  • MSN

  • Yahoo

  • Gmail

  • AIM

  • Mail.ru

  • IBM Lotus Sametime

  • Novell GroupWise


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne znam da li ti treba za internu mrezu ili za sta vec,al ako ti treba besplatan messenger koji je jednostavan za koriscenje i ima file transfer,imas toplu preporuku za http://vnalex.tripod.com/en/index.htm
Naravno,ako na tom kompu koji se kaci na net imas javni ip,radice i preko interneta bez problema ;) Sve u svemu,nezahtevan,jednostavan i dovoljan :)
Kod nas se koristi malko izmenjana verzija (ubacili smo nove smajlije itd :D) i prezadovoljni smo njima,na gornjem sajtu imas da skines i server i klijent za njega.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ti treba za internu mrezu ili za sta vec,al ako ti treba besplatan messenger koji je jednostavan za koriscenje i ima file transfer,imas toplu preporuku za http://vnalex.tripod.com/en/index.htm
Naravno,ako na tom kompu koji se kaci na net imas javni ip,radice i preko interneta bez problema ;) Sve u svemu,nezahtevan,jednostavan i dovoljan :)
Kod nas se koristi malko izmenjana verzija (ubacili smo nove smajlije itd :D) i prezadovoljni smo njima,na gornjem sajtu imas da skines i server i klijent za njega.

Pa to mu onda dodje kao neki LAN mesendzer...Susreo sam se sa rumunskim Borgom,i nije los,ali je problem u tome sto mi svi kompjuteri nisu povezani medjusobno u LAN,vec su svi na netu.MSN mi je suvise decij,a jos je i nesiguran.Vise sam za Sametime ili GroupWise,ali Sametime nisam skontao kako se koristi iako su mi neki clanovi foruma davali linkove sa nekim pojasnjenjima.Tako da cu najverovatnije preci na GroupWise gde stvorim najpre nalog za grupu gde svaki clan grupe mora znati ime i sifru,pa onda za svakog clana nalog pojedinacno.I taj program po meni nije los.
 
Ja koristim pidgin koji moze fala bogu da hendluje vise razlicitih naloga (yahoo,msn,google-talk,aim,icq,irc...) nema reklama i ostalih gluposti. Brz je i pouzdan.Nije neki fenseraj ali radi posao.Yahoo po meni najgori odnosno najcesce se zakaci neki add-in koji ubiije protok a zna da skine po par Gb na dan (zavisi od bandwith-a koji imas)
 
Pidgin je mesendzer koji se dobija uz linux operativne sisteme,ali vecina forumasa koristi windows tako da nisu ni upoznati sa njim.Moj glas ide MSN-u.

Има га за Виндовс,док се његов предак Гаим убацује и дан данас у Линуксе...Иначе врло је добар...Али то није неовистан месенџер већ само мулти-протоколарни програм...Као најсигурнији и најефикаснији месенџер програм сам одабрао Груп вајз који се користи већином по фирмама...
 
Da ima ga u varijanti za windows,ali pitanje je koliko ljudi koji koriste windows za njega zna?Ja sam pidgin prvi put upotrebio tek kada sam instalirao Linux,do tada nisam znao za njega.

pa i poenta je foruma i raznih anketa da se ljudi upoznaju sa stvarima o kojima nisu culi.
Pidzin je dobar u smislu da dok njega nisam koristio imao sam MSN, googl talk, i yahoo. Ovako lepo upakujem sve u pidzin-a i milina.
 
Pa to mu onda dodje kao neki LAN mesendzer...Susreo sam se sa rumunskim Borgom,i nije los,ali je problem u tome sto mi svi kompjuteri nisu povezani medjusobno u LAN,vec su svi na netu.MSN mi je suvise decij,a jos je i nesiguran.Vise sam za Sametime ili GroupWise,ali Sametime nisam skontao kako se koristi iako su mi neki clanovi foruma davali linkove sa nekim pojasnjenjima.Tako da cu najverovatnije preci na GroupWise gde stvorim najpre nalog za grupu gde svaki clan grupe mora znati ime i sifru,pa onda za svakog clana nalog pojedinacno.I taj program po meni nije los.

Jeste da mu dodje kao neki lan messenger,ali isto tako lepo radi i preko interneta.E sad ja ne znam kolika tebi i kakva sigurnost treba,al ovaj ima te prednosti da je brz,nezahtevan i ima file transfer kao i iskakanje poruka.To su po meni prednosti...
 

Back
Top