Osvajanje Marsa

Novcic_u_fontani

Aktivan član
Poruka
1.468
Zasto Amerikanci planiraju osvajanje Marsa 2030 godine, ali prvenstveno kreću preko Meseca, ne idu direktno na Mars, zbog čega to? Rusi planiraju 2015 godine osvajanje Marsa, ali idu direktno. Zašto Buš ogromna sredstva izdvaja iz budžeta i ulaže u svemirska istraživanja zadnje dve godine?
Šta je u pitanju ?
Čula sam jednu teoriju da postoji verovatnoća da postoje neki snimci koji jasno pokazuju da je na Marsu moguć život i da je moguć skoro apsolutno kao na Zemlji, da su neki u Americi vršili kompjutersku obradu snimaka kako bi prikrili da je na Marsu moguć život u tolikoj meri. Amerikanci zbog toga žure da prvi zauzmu Mars, i nije mi jasno zašto žele da krenu sa Meseca, to je bespotrebno, osim ako imaju neku dodatnu misiju? Šta vi mislite o tome?
 
A da li je neko cuo da su one zemaljske zujalice sto se vozikaju po Marsu slucajno snimile fotku na kojoj se vidi neka letelica i da se predpostavlja da je to NLO ? Ja sam to cuo svojim usima na nekom od dnevnika pre par nedelja,ali posle toga tajac ! Ko zna sta stoji iza svega toga !!! :!: :?:
 
Anonymous:
A da li je neko cuo da su one zemaljske zujalice sto se vozikaju po Marsu slucajno snimile fotku na kojoj se vidi neka letelica i da se predpostavlja da je to NLO ? Ja sam to cuo svojim usima na nekom od dnevnika pre par nedelja,ali posle toga tajac ! Ko zna sta stoji iza svega toga !!! :!: :?:

pa tajac kad je neko lupio i ostao ziv ... inace bi se pricalo dalje o tome!
 
Pre svega da kažem da stvari koje sam ovde pročitao o letećim tanjirima,travi na Marsu i slične gluposti izvadjene iz "Trećeg oka" predstavljaju obične paranoične gluposti ljudi koji nemaju blage veze sa astronomijom ali su zato dobro prsli s mozgom.Nadam se da ćete jednom shvatiti koliko ste smešni i ignorantni.Iskrcavanje ljudske posade na Mars će se desiti tek kroz nekoliko decenija zato što osvajanje Marsa nije isto što i osvajanje Ade Ciganlije tipa "idemo ja i Pera čamcem u divljinu,a poneli smo i gajbu piva",ali to je opet posledica totalne neupućenosti gore pomenutih.Pokušajte da pročitajte neku enciklopediju za promenu.A "povratak na Mesec" pre ekspedicije na Mars je poželjan iz razloga što je mnogo jednostavnije i jeftinije lansirati letelice sa Meseca čija je gravitacija zanemarljiva u odnosu na zemaljsku.
 
srebro:
Pre svega da kažem da stvari koje sam ovde pročitao o letećim tanjirima,travi na Marsu i slične gluposti izvadjene iz "Trećeg oka" predstavljaju obične paranoične gluposti ljudi koji nemaju blage veze sa astronomijom ali su zato dobro prsli s mozgom.Nadam se da ćete jednom shvatiti koliko ste smešni i ignorantni.Iskrcavanje ljudske posade na Mars će se desiti tek kroz nekoliko decenija zato što osvajanje Marsa nije isto što i osvajanje Ade Ciganlije tipa "idemo ja i Pera čamcem u divljinu,a poneli smo i gajbu piva",ali to je opet posledica totalne neupućenosti gore pomenutih.Pokušajte da pročitajte neku enciklopediju za promenu.A "povratak na Mesec" pre ekspedicije na Mars je poželjan iz razloga što je mnogo jednostavnije i jeftinije lansirati letelice sa Meseca čija je gravitacija zanemarljiva u odnosu na zemaljsku.
Red je bio da im neko kaze nesto pametno
A ovaj gost sto hvata NLO-e po Marsu je to cuo iz pouzdanih izvora!?
Verovatno ima nekog dousnika u NASA-i :lol: .

A sta stoji iza svega toga zna svako ko malo mucne glavom-profesionalna ili amaterska fotomontaza i nista vise ako su prikazali fotku.
A ako istu nisu prikazali onda je to verovatno neki dopisnik Treceg oka promasio ustanovu pa zalutao na TV stanicu.
 
Anonymous:
A da li je neko cuo da su one zemaljske zujalice sto se vozikaju po Marsu slucajno snimile fotku na kojoj se vidi neka letelica i da se predpostavlja da je to NLO ? Ja sam to cuo svojim usima na nekom od dnevnika pre par nedelja,ali posle toga tajac ! Ko zna sta stoji iza svega toga !!! :!: :?:

al zapazite da je "slucajno" snimljena fotka :lol:
 
Novcic_u_fontani:
Šta mislite o razvijanju orbitalnih stanica sa kojih će biti lakše dospeti na razne planete Sunčevog sistema ?

Ima jos bolja varijanta tornjevi sa ekvatora do geostacionarne orbite i prsten oko zemlje ap ondaliftom u orbitu i dalje gde god hoces al je sve to jos uvek SF.
 
NASA jeste ukinula fundiranje Hubble teleskopa, ali to je više posledica ljudske gluposti administracije nego nedostatka para. Za istraživanje Marsa će Bušova administracija izdvojiti ogromnu sumu u odnosu na dosadašnja istraživanja. Što je lepo ali verovatno beskorisno. Plus, sve zavisi od toga da li će Buš pobediti na izborima u Novembru - ako se demokrate opet dokopaju vlasti, svemirski program će biti bačen u zapećak.
 
Darkster, zašto misliš da to što je Buš povećao finansiranje za svemirska istraživanja (nego što je to uobičajeno) je beskorisno, tj. beskorisno trošiti novac na dalja istraživanja i ispitivanja Marsa, kad je Mars još uvek nedovoljno istražen? Ili misliš u smislu, ako pobedi Keli na izborima u novembru, da taj Bušov plan neće biti realizovan ? I da li je glavni razlog spuštanja Habl teleskopa nedostatak novca ?
 
Ako neko mene pita, lepo je to istraziti susedne 'kamicke', ali mi jos nismo istrazili ni sopstveni kamicak 'Zemlju' a hocemo na Mars...

Ja bih radije ulozio te pare da se adekvatno ispita dno Atlanskog okeana o kome i ne znamo previse. Ustvari, ne znamo ni priblizno mnogo toga o nasoj planeti... A ja sam ipak da prvo istrazimo svoje dvoriste, pre nego sto odemo kod 'komsije'...
 
Novcic_u_fontani:
Darkster, zašto misliš da to što je Buš povećao finansiranje za svemirska istraživanja (nego što je to uobičajeno) je beskorisno, tj. beskorisno trošiti novac na dalja istraživanja i ispitivanja Marsa, kad je Mars još uvek nedovoljno istražen? Ili misliš u smislu, ako pobedi Keli na izborima u novembru, da taj Bušov plan neće biti realizovan ? I da li je glavni razlog spuštanja Habl teleskopa nedostatak novca ?
:) Pa ako je jedini razlog da istražujemo Mars to što je neistražen, zašto onda ne odemo odmah da istražujemo Pluton, ili, još gore, Sednu? Kada kažem beskorisno mislim da će potrošiti ogromnu sumu novca da bi dopremili jednu ekspediciju sa ljudima na Mars umesto da te milione i milijarde $ ulažu u nešto opipljivije - robotske sonde, misiju na Ganimed i Europu, itd. itd.
Mars je jedna velika gvozdena kamenčuga. Šta mogu tamo da nađu da nam bude od koristi? Slažem se da treba da istražimo ceo Solarni sistem, ali definitivno ne treba žuriti u misiju koja ne služi ničemu nego da pokaže ostatku sveta kako su Ameri jake face. '69. mogu da razumem, bio je hladni rat, ali ovo... tsk, tsk, tsk.

Ne, Habl nije predviđen za spuštanje zbog nedostatka para, već zato što je nova politika da od sada šatlovi saobraćaju samo na relaciji Zemlja-ISS iz bezbednosnih uslova (što je apsurdno ali dobro, neću sada o tome). Kako je Hablova orbita daleko iznad ISSove to znači da više neće biti servisnih letova. Ali dobro, to samo po sebi i nije strašno. Strašno je to što ga neće pustiti da "odradi svoje" do 2012. već će ga prinudno spustiti mnogo ranije. A znate li zašto? Zato što, citiram, "postoji šansa 1 u 700 da pri padu Habla dođe do ljudskih žrtava a mi ovde u NASI smatramo da je to nedopustiv rizik". Neverovatno... kosmologija će stagnirati dvadeset godina zato što postoji neka infinitezimalna šansa da delovi oplate veličine pesnice padnu u naseljeno područje... užas!
 
Ima NASA razloga da sprovodi sva ta istrazivanja.
'69 ceo svet je gledao spustanje na mesec.

Ove godine od kad je pocela misija sa Marsom ionako velika posecenost NASA-inog sajta skocila je za 300% :shock: , da ne pominjem koje su tu pare ulozili masmediji.

Moje neko misljenje je da njima nije primarni cilj istrazivanja Marsa i ganjanja prabicara i lisajeva po pecinama u svemiru, vec ono za sta Ameri zive, a to je novac.
NASA-u sigurno ne finansira neka humanitarna organizacija, vec oni zaradjuju da dele celom svetu i da njima ostane da lete po planetama kako im se cefne.

Kao sto Incognito rece prvo treba svoje dvoriste istraziti, a tek onda zaviritu kod komsije.
E ali tu postoji jedan veliki problem.
To je ipak neprofitabilan experiment, a svi hoce svoje parce kolaca+priznanje. E to na dnu okeana ne moze.
 
Za one pare koje su potrošene na vojnu intervenciju u Iraku mogle su se finansirati misije na sve moguće planete i mesece Sunčevog sistema.I ta činjenica baca u vodu sve priče o neopravdanosti svemirskih istraživanja i bacanju para.Nisam protiv ispitivanja dna Atlantika,ali ne treba ni bataliti Mars i ostale svetove dok to ne bude gotovo.Ima sasvim dovoljno novca na ovom svetu i za jedno i za drugo.Dalje,ne bih se složio da je Mars nezanimljiva kamenčuga...Na toj kamenčugi postoje najveće šanse za pronalazak vanzemaljskog života u Sunčevom sistemu i predstavlja najperspektivniju destinaciju za trajni ljudski boravak u budućnosti.A Ganimed i Kalisto su takodje kamenčuge,samo mnogo hladnije i mračnije,jedino što nose etiketu avangardnosti jer se o njima ne priča mnogo i niko još nije sleteo na njih. I na kraju,mislim da je zainteresovanost trenutne američke administracije za Mars čista demonstracija moći,Amerikanci se prave face što je neko gore rekao,a i sam da če oni preko reklama i sponzora tog prenosa eventualnog iskrcavanja povratiti svaki uloženi cent!Nadam se da će Keli pobediti u novembru iako će tada svemirski program naje8ati jer demokrate vode koliko-toliko umereniju politiku...
 
srebro:
Za one pare koje su potrošene na vojnu intervenciju u Iraku mogle su se finansirati misije na sve moguće planete i mesece Sunčevog sistema.I ta činjenica baca u vodu sve priče o neopravdanosti svemirskih istraživanja i bacanju para.
Netačno. Američka vojska ima ogroman budžet (čini mi se 8 ili 80 milijardi $ godišnje), i sigurno je da su te pare mogle da se potroše na veliki broj sondi, ali istraživanje svih mogućih planeta i meseca bi bio poprilično skup poduhvat... Ali slažem se da čovek troši resurse na gluposti.
srebro:
Dalje,ne bih se složio da je Mars nezanimljiva kamenčuga...Na toj kamenčugi postoje najveće šanse za pronalazak vanzemaljskog života u Sunčevom sistemu i predstavlja najperspektivniju destinaciju za trajni ljudski boravak u budućnosti.
Pa dobro, ali šta i ako nađu život? Šta i ako naiđu na ostatke nekih bakterija? Podići će se ogromna prašina, ali to ne znači da je Mars išta primamljiviji osim za naučna istraživanja. Ne postoji niko ko bi više voleo da se čovečanstvo raširi na više svetova od mene, ali moramo da budemo realni. Jedino što bi moglo da privuče čoveka Marsu su resursi. A mineralni sastav Marsa nam je još uvek vrlo malo poznat i celokupna budučnost kolonizacije zavisi od tih nalaza.
srebro:
A Ganimed i Kalisto su takodje kamenčuge,samo mnogo hladnije i mračnije,jedino što nose etiketu avangardnosti jer se o njima ne priča mnogo i niko još nije sleteo na njih.
Ganimed i razumem, ali gde nаđe Kalisto... :) Ja bih mnogo pre izdvojio Europu. Ni Titan nije bez svojih čari... A uz malo teraformiranja i Venera je primamljiva opcija kao ubedljivo najbliža planeta. Uostalom, da mi prvo kolonizujemo Mesec (koji svi zaboravljaju)? Sigurno je da će nam on poslužiti kao logičan poligon da se učimo nauci kolonizacije ostalih svetova.
 

Back
Top