"Rusija nije protiv nezavisnosti"

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
London, Tirana -- Rusija u principu nije protiv nezavisnosti Kosova, ali se zalaže za novu rundu pregovora, izjavio je ruski ambasador u Tirani.

Ambasador Aleksandar Levovič Priščepov je, kako je preneo Bi-Bi-Si, rekao za albanski dnevnik "Koha jone" da "Rusija nije priznala Kosovo 17. februara jer je njegova nezavisnost u suprotnosti sa Završnim aktom iz Helsinkija i Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN".

"Mi, u principu, nismo protiv nezavisnosti Kosova i nismo se izjasnili protiv toga. Međutim, za sada ne priznajemo Kosovo. Predložili smo da se održi nova runda pregovora. Predlažemo novi način da se dođe do nove rezolucije SB UN. Želimo rešenje za pitanje Kosova koje će biti zadovoljavajuće za obe strane - i Srbiju i Kosovo...", naveo je on.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=02&nav_category=640&nav_id=316628

Odbranise nas.
:klap::klap:
 
rusija kaze nesreco, da je sve sto je za srbiju prihvatljivo prihvatljivo i za nju samu.

znaci ako se srbi i albanci dogovore nema rusija nista protiv tog resenja.

to znaci da rusija nije apriori protiv nezavisnosti kosova , vec je protiv jednostranih resenja bez pristanka srbije.

nadam se da ti je sad malo nesto jasnije.
 
rusija kaze nesreco, da je sve sto je za srbiju prihvatljivo prihvatljivo i za nju samu.

znaci ako se srbi i albanci dogovore nema rusija nista protiv tog resenja.

to znaci da rusija nije apriori protiv nezavisnosti kosova , vec je protiv jednostranih resenja bez pristanka srbije.

nadam se da ti je sad malo nesto jasnije.

Znaci sve je ok sto se tice patriJota i Rusa na ovakve izjave?
I na ono sto rece Medvedev juce, da je Kosovo drzava?
:super:
 
А зашто ниси прекопирао цео текст.

Има један јако битан детаљ у њему који си ''превидео''.


Ruski ambasador: Zašto je Rusija proitiv nezavisnosti KiMТанјуг - Пре 60 минута

TIRANA - Rusija nije protiv nezavisnosti Kosova načelno, već zato što je ona u suprotnosti sa Završnim aktom iz Helsinkija i Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN, izjavio je ambasador Rusije u Tirani u intervjuu albanskom dnevniku "Koha jone".

"Svaka država ima pravo da prizna ili ne prizna jednu državu. Mi nismo priznali Kosovo 17. februara, jer je njegova nezavisnost u suprotnosti sa završnim dokumentom iz Helsinkija i Rezolucijom 1244", izjavio je, prema sajtu "Koha jone", ambasador Rusije u Tirani Aleksandar Levovič Priščepov, odgovarajući na pitanje da li Rusija ne prihvata nezavisnost Kosova zato što štiti Srbiju.

Na pitanje albanskog dnevnika da li bi Moskva mogla u budućnosti da prizna Kosovo i koje bi uslove postavila da bi se tako nešto desilo, ambasador Priščepov je odgovorio:

"Mi se nismo izjasnili protiv nezavisnosti Kosova u principu i nismo se izjasnili protiv nje. Ipak, mi u ovom trenutku još uvek ne priznajemo nezavisnost Kosova, jer smo predložili obnavljanje razgovora",

On je objasnio da Rusija nudi "novi put kojim će se postići nova rezolucija".

"Mi želimo da rešenje zadovolji obe zemlje, jer bi takvo rešenje bilo jače i održivije za obe strane", citira "Koha jone" ruskog diplomatu.

Na pitanje kako mogu da funkcionišu razgovori kada je njihova suština nezavisnost i kada su strane ekstremno jedna protiv druge, ruski diplomata je kazao da su "pregovori neophodni upravo zbog toga".

"Ne treba zaboraviti da kada se uđe u razgovore uvek postoje polazni uslovi koji deluju vrlo snažno, a zatim se o njima pregovara. Zbog toga postoji diplomatija, zato i postoje razgovori koji treba da donesu produktivna rešenja", rekao je ruski diplomata.

On je precizirao da Rusija ne želi sukobe sa SAD:

"Mi ne želimo sukobe sa SAD. Ne želimo, jer smo mnogo propatili tokom Hladnog rata, a to je proces u kome nema pobednika već samo poraženih", odgovorio je ambasador na opasku albanskog dnevnika da neki analiticari smatraju da Moskva ne priznaje nezavisnost Kosova kao neku vrstu osvete, naročito SAD.

Значи, извор није поуздан!

По твојој логици испада битније шта кажу новине у Тирани, него Путин и Медведев.:lol:

И још нешто:''zato što je ona u suprotnosti sa Završnim aktom iz Helsinkija i Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN''...а то се неће НИКАД мењати.;)

Опусти се, све је под контролом.;)
 
Poslednja izmena:
А зашто ниси прекопирао цео текст.

Има један јако битан детаљ у њему који си ''превидео''.

Zato sto nisam ni citirao Tanjug a i dao sam link za pismene da vide dalje sta kaze "brat" Rus....

:rotf::hahaha:


A inace, juce bese Medvedev poducio patriJote kako nastaje drzava....Priznavanjem od strane druge drzave....
Zavuce ga bacuska....
:mrgreen:
 
Kakve veze ima moja porodica sa time sto nas braca Rusi izradise....

Opet...
:mrgreen::rotf:

izradise nas Rusi hahahaha
to je primer parazita
srpska vlast priznaje Kosovo, guzi se Americi i EU a sada im Rusija kriva je "izdaje" Srbiju to jest ne ide u rat protiv ostalih za Kosovo

Da je Srbija 10000000000 deo od Rusije a srpski narod 10000000 deo od ruskog gde bi nam bio kraj....nazalost sto se pokazalo kroz istoriju Srbi bolje ni ne zasluzuju jer su uvek bili pasivni .....
 
izradise nas Rusi hahahaha
to je primer parazita
srpska vlast priznaje Kosovo, guzi se Americi i EU a sada im Rusija kriva je "izdaje" Srbiju to jest ne ide u rat protiv ostalih za Kosovo

Da je Srbija 10000000000 deo od Rusije a srpski narod 10000000 deo od ruskog gde bi nam bio kraj....nazalost sto se pokazalo kroz istoriju Srbi bolje ni ne zasluzuju jer su uvek bili pasivni .....

A kad se to desilo, nisam upoznat?:think:

Lepo opravdanje za bracu Ruse, nisu oni krivi, mi smo krivi....:hahaha::hahaha::rotf:
 

Back
Top