Gde naći arhitektu?

Mali čičak

Stara legenda
Poruka
77.664
Potreban nam je arhitekta da nam predloži šta i kako oko enterijera u kući...
Zna li neko u okolini Novog Sada ko se time bavi? Slabo po sajtovima ima...

I pitanje:
Kako ste opremali vaš životni prostor?
U kom stilu?
Ako imate slike, kačite...
Potrebne su nam ideje...:bye:
 
Potreban nam je arhitekta da nam predloži šta i kako oko enterijera u kući...
Zna li neko u okolini Novog Sada ko se time bavi? Slabo po sajtovima ima...

I pitanje:
Kako ste opremali vaš životni prostor?
U kom stilu?
Ako imate slike, kačite...
Potrebne su nam ideje...:bye:

Za početak možeš da kupiš i neki specijalizovani časopis tipa "Kuća stil", "Moja kuća" i sl.
Začas ti sine neka ideja.
 
Potreban nam je arhitekta da nam predloži šta i kako oko enterijera u kući...
Zna li neko u okolini Novog Sada ko se time bavi? Slabo po sajtovima ima...

I pitanje:
Kako ste opremali vaš životni prostor?
U kom stilu?
Ako imate slike, kačite...
Potrebne su nam ideje...:bye:


Opremala sam više puta svoj životni prostor i uvek sam se oslanjala isključivo na svoj ukus i svoje potrebe ... Mislim da je negde tako i najbolje. Arhitekte mogu da daju svoje stručno mišljenje, ali ne mora da znači da će se poklopiti sa vašim ukusom i da ćete se vi dobro osećati u svemu tome. Poznajem devojku koja je arhitekta i koja isključivo forsira belu boju zidova ..... Kada sam je pitala zašto, ona je rekla ''zato što ja ne volim ni jednu drugu boju zidova ...a i soba izgleda svetlo i veće''. Ja se u belom osećam kao u bolnici ... ne prija mi uopšte ... a pri tom sa raznim tonovima žute, kajsija, nežno roze ili plave dobijaš isti efekat širine i prostranstva u stanu, a stan deluje i toplije.Drugo, arhitekte prate trendove (što je negde i u redu) ali neki ljudi tome nisu skloni, niti imaju potrebu za tim.

Tako da ... Nisam mnogo pomogla, ali sam negde sigurna da bih jedino sa svojim ličnim odabirima mogla da budem potpuno zadovoljna - pa makar to i ne bilo prema standardima.
 
I pitanje:
Kako ste opremali vaš životni prostor?
U kom stilu?
Ako imate slike, kačite...
Potrebne su nam ideje...:bye:

Koji stil ti volis? U kom fazonu se osecas najprijatnije?

Ima fazon koji koriste dizajneri - izaberes neku sliku koja ti se jako svidja i pokusas tako da sredis sobu. Boje, stil...itd ali to ne radis bukvalno tj ne kopiras sliku na zid. :D
Ja sam za radnu sobu izabrala Endi Vorhol -a (zaboravila naziv slike/fotografije) - crno-belo-sivo-crvena, u industrijskom fazonu, sa Reservoar Dog i Pulp Fiction ogromnim plakatima, minimalisticka/pop art.
Spavacu i dnevnu sad sredjujem, spavaca mi je problem jer treba da stilski pomirim seks i odmor :D.
Dnevnu isto ne znam da li da bude vise opustajuca (svetlo plavo/tamno narandzasto/svetlo drvo) ili histericna (tamno ljubicasta/srebrna/cokolada braon), to su mi trenutne varijante.
(Ja bih ovu histericnu a muz opustajucu).

Koristi umetnost za inspiraciju!
 
Za početak možeš da kupiš i neki specijalizovani časopis tipa "Kuća stil", "Moja kuća" i sl.
Začas ti sine neka ideja.

Imam tih časopisa grdilo... i iz njih smo izvukli neke ideje ali sad to sve treba skupiti u celinu... plus gipsani radovi, pa na nekim mestima drvo, na nekim ciglice, ja bih tapete... imamo milion želja a ne bismo da sve to nakrkamo, da bude kičasto...
Najbitnije mi je da boje budu tople(za dnevni boravak) i što se mene tiče ja bih pre nekim lepim komadom nameštaja dala neku notu prostoru, dok mm ima drugačije želje...

UBDD, to je dobra ideja... za sliku, pokušaću...:ok:
Nataša, nama je potrebno više predloga, pa po cenu da se ni sa jednim ne složimo, zanima nas viđenje drugih i predlozi... i da, ni ja ne volim belu... nekako je brrrrr... hladna... bar meni...:bye:

I još jedno pitanje: Ima li neko kamin? Zanimaju me prednosti i mane? Jeste li zadovoljni sa njim?
 
Pre nego što izaberete stil, raščistite sa sobom koja prostorija će koliko i kako da se koristi, i za koje funkcije, pa prema tome i koje elemente, mora da sadrži. Tu mislim na tačno određene komade nameštaja i njohov raspored, koji je prečesto određen rasporedom vrata i prozora.
Prolaz kroz prostoriju mora biti slobodan i lak, a ne da se udarate o nameštaj ili da zapinjete za njega. Ima dosta vrlo lepih rešenja, ali, ja npr., kad imam neki komad nameštaja ispred prozora, pa moram da ga uklnjam ili zaobilazim kad hoću da koristim ili brišem prozore, otkačim.
Nisu za zanemarivanje ni vaše životne navike.
Zatim sledi broj komada nameštaja, da svaka stvar ima svoje mesto, inače ništa od reda u kući. Sve to može da se reši i pre ostalih detalja, jer nameštaj, nevezano za stil, ima standardizovane dimenzije.
Kad je to rešeno i dogovoreno, gde će šta da stoji, onda ide obilaženje prodavnica nameštaja, jer i ne znamo čega sve ima dok se malo ne informišemo, stalno se pojavljuje nešto novo.
Uvek treba zamisliti kako će ta stvar izgledati kad ne bude sasvim nova, i obavestiti se koji se materijali kako održavaju.
E, sad dolazi na red stil, i ono što piše u pređašnjem postu, jer način koji predlaže UnBEsoDeDesayuno je odličan!
I, najvažnija stvar: vaš dom mora da se svidi najviše vama, pa tek onda svima ostalima! Što bi trebalo da znači da su sugestije dobrodošle, ali ipak treba da slušate samo sebe. I nemojte žuriti, pa da kupite stvar koja vam se dopada, ali nije to to... nećete uživati. Bolje duže tražiti, pa da bude pun pogodak.
Mnogo sreće (i strpljenja) vam želim, ovo je po meni, najlepši posao od svih vezanih za kuću. :bye:
 
Maričičak, tebi u stvari treba Dizajner enterijera.

Arhitekta je neko ko bi ti trebao ako hoćeš da rušiš zidove u kući, da potpuno
menjaš oblik i veličinu prostorija, pa da bude stručno lice koje će da kaže
šta je izvodljivo u tehničkom smislu.


Ja, iako nisam gej, podržavam angažovanje dizajnera enterijera, pa i pejzažne arhitekte
za eksterijer kuće.
A zašto ? Zato što su to osobe "sa osećajem" za takve stvari, dok većina nas ostalih nije.
Možda smatra da jeste, ali nije.

I nemoj da pretrpavaš kuću stvarima, u kući treba vi da živite a ne da pomerate stvari.

Moja filozofija, kad je stanovanje u pitanju, je: što manje stvari - to bolje.
 
Potreban nam je arhitekta da nam predloži šta i kako oko enterijera u kući...
Zna li neko u okolini Novog Sada ko se time bavi? Slabo po sajtovima ima...

I pitanje:
Kako ste opremali vaš životni prostor?
U kom stilu?
Ako imate slike, kačite...
Potrebne su nam ideje...:bye:

Ja volim prave,jednostavne linije,nista stilsko,ili kicasto.Sve zavisi sta tebi prija,ukusi su razliciti.
 

Back
Top