Vera, ljubav, strast...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

white scorpion

Početnik
Poruka
1
Voleo bih da u ovoj temi kazete sta mislite o objedinjavanju vere, Boga, ljubavi, telesnog uzivanja, strasti, pozude...u jednu celinu! Da li mislite da je to moguce? Kad god pomislite da jeste, mozete naci mnogo ogranicenja koje govore da nije.. A, da li je to bas tako? Da li je najveca vatra i strast koju ste ikad osetili bila posledica dobra ili zla, Boga ili djavola - nazovite kako hocete?
 
Ok...razmisli ovako......

Postoji dobrota koja je radost u davanju i postoji zlo koje je radost u uzimanju. Postoji indferentno stanje svesti prema uzimanju i davanju.Znaci coveka mozemo posmatrati kao bice koje uzima i daje ili je nezainteresovano za bilo kakvu razmenu energija.

Uzimanje, davanje i ravnodusnost se javljaju svim mogucim oblicima, telesnom, duhovnom i dusevnom.

U jednoj mojoj knjizi koju sam napisao ali nikada objavio, pokusao sam da uobicim aspekte jlubavi i mrznje.

"Voli onoliko koliko mozes da pruzis, a mrzi onoliko koliko mozes da podneses."

Onaj koji iskreno voli nelicimernom ljubavlju taj je naucen, od strane svog srca, da nista ne trazi i jedini moguci nacin njegovog uzimanja je kroz milosrdje ljudi. To su osobe koje nista ne potrebuju i ono malo sto imaju oni ga se ako odricu u korist rdugih. taj je olicenje Andjela.

Onaj ko uzima, nikada nema potrebu da nista da i pruzi. Smisao njegovog zivota zasniva se na sticanju, talozenju, kolekcionarenju ne iz potrebe vec iz navike. To su osobe pune mrznje prema svima jer drugi poseduju ono sto oni zele i time ih posmatraju kao neprijatelje. Taj je olicenje Demona.

Sve ono sto je povezano sa Egom i Culima usko je povezano i sa uzimanjem i sebicnoscu. Dok je ono sto proishodi iz Bozanske ljubavlji i duse coveka povezano sa davanjem i nesebicnoscu.

Strasti i pozude se direktno sukobljavaju sa istinskom ljubavlju koja je nesebicna i blaga. Onaj koji iskreno voli svoje bliznje taj u sebi nema strasti i pozude ince bi ljubav iz njega izasla i bila zamenjena malopre navedenim osecanjima.

"Ne mozete sluziti Bogu i Mamoni,
Ne mozete imati dva gospodara."
Kaze nam nas Ucitelj Hristos

Svako pokusaj da se u crce stavi prvi on isteruje drugog i obrnuto.
 
Potpuno razumem o cemu pricas,bar osecam.Meni je jako tesko da neki put razgranicim te stvari,tesko se to definise.Naprimer ,meni je zlo fascinantno!Neki put me uzasno privlaci,deluje omamljujuce i prosto hipnotise!A neki put rodi mi se strast ka cistom dobru,a onda se to dobro preokrene u zlo,a strast ostane!Jedino sto me spasava je sto svoje strasti uspevam da sagledam sa strane,vidim sebe kao trecu osobu,a kad ih shvatim ,onda se i ocistim!
Pogodio si me temom,u poslednje vreme mnogo razmisljam na tu temu!
 
Imam jedno pitanje:sta je sa onom strascu koje se dozivi sa partnerom u ljubavnom cinu?Gde god da se okrenemo vidjamo i slusamo o toj strasti:u filmovima,literaturi..u razgovorima...
Kazu da voleti nekoga na taj nacin je "pun" i "jedini" dozivljaj...koji nam govori da se radi o "onom pravom",koji nam govori da je to prava ljubav, pravi partner.Dakle,da li se to ne kosi sa onom vrstom ljubavi koja govori da je prava ljubav samo ona u kojoj se nalazi smirenje?Podpitanje:imate li predstavu kako je voditi ljubav sa takvom vrstom ljubavi u sebi?
 
Da, dozvivljavo sam to u seksu. Ne zelis da znas koliko je moje iskustvo u seksu i koliko seksualnih odnosa imam za sobom. Veruj mi mnogo vise nego sto mozes da zamislis i zato ti i mogu realno govoriti o tome. Ta ljubav, odnosno taj zanos koji se oseca u sjedinjavanju sa suprotnom polom jeste najvece zadovoljstvo koje covek moze da oseti sopstvenim culima. Problem nastaje u onom trenutku kada pocne robovanje tom osecanju. Slicno narkomaniji. Strasti opsedaju misli i nedaju mira osecanjima. Covek tada, ako je slab, pocinje da pada i na raznim poljima popusta pozudi i strastima ne bi li ostvario sledeci seksualni odnos. Bitno je samo ne dozvoliti sebi da postanes rob pozude i strasti. Tada gubis sebe i slabis svoj duh. Tada se demon pozude useljava u tvoje srce i ti umesto da zdravim razumom posmatras ljude oko sebe, ti si prozet pozudom i kroz nju pocinjes da mislis. Odnosno, pozuda ze ziveti u tebi i nece ti dozvoliti cistu svest i zdrav razum u procenjivanju bliznjih. Kada malo razmislis, videces da ako neku osobu suprotnog pola stvarno iskreno volis nikada je neces fizicki pozeleti.
 
ooo:
Kada malo razmislis, videces da ako neku osobu suprotnog pola stvarno iskreno volis nikada je neces fizicki pozeleti.

Ovo nikako ne mogu da razumem. Kad ti malo razmislis, onda ces videti (?) da iz tog tvog zakljucka proizilazi da niko od nas nije nastao iz ljubavi. Toliko ljudi koji se vole na ovoj planeti, toliko sklopljenih brakova, toliko dece nastale u tim brakovima, nastale iz te pozude o kojoj ti govoris kao o covekovom neprijatelju, i ti zakljucis nesto ovako. Bas neobicno.
Sta tebi uopste znaci nekoga "stvarno iskreno" voleti?

Cinjenica je da pozuda moze da se javi i tamo gde nema ljubavi, ali to nikako ne znaci da tamo gde ima ljubavi nema pozude.
 
Mislim da sam vec napisao da ne mozes istovremeno sluziti dva gospodara. Ljudsko srce je to iz kog izlaze dobra ili zla dela. Ili je u njemu Bozanska Lubav ili Covecija ljubav. Kada kazem iskreno voleo mislim na Bozansku ljubav. U toj ljubavi ne postoji potreba za seksom niti za bilo kakvim zadovoljavanjem preko nje jer je ona sama po sebi najvece ispunjenje.
Zemaljska ljubav je vec nesto drugo, mada nju cak i izbegavam da zovem ljubavlju vec kacenjem. Malo je onih koji mogu voleti osobu suprotnig pola a da ni jednom trenutku u njihovom srcu ne zaigra plamicak ljubomore, posesivnoscu, tuge u njegovom odsustvu itd. a to su sve odlike salbih duhom.
 
divlja-u-srcu:
Nisu laka pitanja!

Vrlo zanimljiv stav 'ooo',ne prestajes da me iznenadjujes!Ima tu neceg...
Mada -zasto ne definisemo,prvo rec STRAST?

Dakle pitam ja vas STA JE TO STRAST????
:roll:

Pa sad, strast je zelja. I to jaka zelja. Ja licno ne mislim da je losa. Ali ja nisam vernik. Vernici ce verovatno reci da ona ne dolazi od boga. A ja sam ubedjena da i ako ima boga, onda je strast upravo ono cime nas je on opremio da bi obezbedio razmnozavanje. Da nema strasti, ne bi ni nas bilo.
 
Rec LJUBAV uopse znaci sledece:

Tri moci spojene u jednoj, Radost, Mir i Sila. Kada se ove tri moci spoje dobices ono sto se zove pravom ljubavlju.

Radost je isunjenost srca neznim i suptilnim vibracijama.

Mir je odsustvo spoljasnjih i unutrasnjih uticaja koji zahtevaju bilo kakvu promenu u dusi.

Sila je kapacitet energije, moc.
 
ooo:
Mislim da sam vec napisao da ne mozes istovremeno sluziti dva gospodara. Ljudsko srce je to iz kog izlaze dobra ili zla dela. Ili je u njemu Bozanska Lubav ili Covecija ljubav. Kada kazem iskreno voleo mislim na Bozansku ljubav. U toj ljubavi ne postoji potreba za seksom niti za bilo kakvim zadovoljavanjem preko nje jer je ona sama po sebi najvece ispunjenje.
Zemaljska ljubav je vec nesto drugo, mada nju cak i izbegavam da zovem ljubavlju vec kacenjem. Malo je onih koji mogu voleti osobu suprotnig pola a da ni jednom trenutku u njihovom srcu ne zaigra plamicak ljubomore, posesivnoscu, tuge u njegovom odsustvu itd. a to su sve odlike salbih duhom.

A ko to nije slab duhom?
 
ooo:
Rec LJUBAV uopse znaci sledece:

Tri moci spojene u jednoj, Radost, Mir i Sila. Kada se ove tri moci spoje dobices ono sto se zove pravom ljubavlju.

Radost je isunjenost srca neznim i suptilnim vibracijama.

Mir je odsustvo spoljasnjih i unutrasnjih uticaja koji zahtevaju bilo kakvu promenu u dusi.

Sila je kapacitet energije, moc.

A ko ti je to rekao? I zasto mu verujes?
 
divlja-u-srcu:
ooo:
Mislim da sam vec napisao da ne mozes istovremeno sluziti dva gospodara. Ljudsko srce je to iz kog izlaze dobra ili zla dela. Ili je u njemu Bozanska Lubav ili Covecija ljubav. Kada kazem iskreno voleo mislim na Bozansku ljubav. U toj ljubavi ne postoji potreba za seksom niti za bilo kakvim zadovoljavanjem preko nje jer je ona sama po sebi najvece ispunjenje.
Zemaljska ljubav je vec nesto drugo, mada nju cak i izbegavam da zovem ljubavlju vec kacenjem. Malo je onih koji mogu voleti osobu suprotnig pola a da ni jednom trenutku u njihovom srcu ne zaigra plamicak ljubomore, posesivnoscu, tuge u njegovom odsustvu itd. a to su sve odlike salbih duhom.

A ko to nije slab duhom?

Mozda on misli da nije slab. Ili se lepo ogradio, da ne moze nista da ga dotakne, pa da te slabosti ne izbiju na povrsinu.
 
Ne mamaVesna, to sto nam obezbedjuje sirenje razmnozavanje je reproduktivni nagon u cilju razvijanja i njegova prirodna veza je pozuda, a ne strast.

STRAST je slabost duse da u odsustvu Bozije ljubavi iz koje je proistekla nalazi zamene u fizickom svetu i kaceci se zamenjuje rupu i nedostatak istinske ljubavi. Ona je nagon ka verifikaciji sebe kroz neko delo koje joj pomaze da sagleda sebe u ljubavi, ali nazalost to je iluzorna ljubav jer sa padom objekta ljubavi rusi se i sama ljubav. Strast kaci dusu za odredjene objekte koje je prihvatila kao zamenu za Boziju Ljubav i neprestano se i slepo vraca na taj isti objekat.
 
ooo:
Ne mamaVesna, to sto nam obezbedjuje sirenje razmnozavanje je reproduktivni nagon u cilju razvijanja i njegova prirodna veza je pozuda, a ne strast.

STRAST je slabost duse da u odsustvu Bozije ljubavi iz koje je proistekla nalazi zamene u fizickom svetu i kaceci se zamenjuje rupu i nedostatak istinske ljubavi. Ona je nagon ka verifikaciji sebe kroz neko delo koje joj pomaze da sagleda sebe u ljubavi, ali nazalost to je iluzorna ljubav jer sa padom objekta ljubavi rusi se i sama ljubav. Strast kaci dusu za odredjene objekte koje je prihvatila kao zamenu za Boziju Ljubav i neprestano se i slepo vraca na taj isti objekat.

Strast nije isto sto i ljubav. Mogu da postoje odvojeno jedna od druge. Mogu da postoje i zajedno, prema istoj osobi. Desava se da nestajanjem jedne, ne nestane i druga.

Zasto sve moramo da ukalupimo, smestimo u okvire i odredjene pojmove? To su sve osecanja koja je tesko objasniti recima. Mozemo razlicito da ih zovemo a isto osecamo i obrnuto.
 
ooo:
Ne mamaVesna, to sto nam obezbedjuje sirenje razmnozavanje je reproduktivni nagon u cilju razvijanja i njegova prirodna veza je pozuda, a ne strast.

STRAST je slabost duse da u odsustvu Bozije ljubavi iz koje je proistekla nalazi zamene u fizickom svetu i kaceci se zamenjuje rupu i nedostatak istinske ljubavi. Ona je nagon ka verifikaciji sebe kroz neko delo koje joj pomaze da sagleda sebe u ljubavi, ali nazalost to je iluzorna ljubav jer sa padom objekta ljubavi rusi se i sama ljubav. Strast kaci dusu za odredjene objekte koje je prihvatila kao zamenu za Boziju Ljubav i neprestano se i slepo vraca na taj isti objekat.

A sta OBJEKAT PADNE,A LJUBAV OSTANE??? :?
 
Svako ima svojih slabosti, i onaj ko kaze da ih nema verujte mi da laze. dA nema slabosti bio bi savrsen..
Ali ja svoje slabosti nemam potrebe da krijem jer sam dovoljno jak da pobedim stidljivost. :D
Da me poznajes ili da bar pogledas u moje oci videla bi da u njima nema takvih slabosti. Mnogi koji me pogledaju u oci osecaju strah. A neki nemogu ni da izdrze moj pogled na sebi. To snaga duha koja razgoni demone i moze je imati samo onaj ko je dugo vremena proveo radeci na sebi.Na jacanju svog duha koji cini vrata Duse. Tim radom sam postigao da moje unutrasnje i spoljasnje postanu jedno, odnosno da nema u spoljasnjosti onoga cega nema u unutrasnjosti i da sve sto je u mojoj unutrasnjosti postaje sastavni deo moje spoljasnjosti. Ali ne kazem da sam savrsen i da nemam jos puno, puno da ucim i da napredujem.
Ja sam samo malo jaci od slabih.
Ko je ono rekao o ljubavi totalno je nebitno i o tome ne vodim nikakvu raspravu jer to je cista istina, pokusaj da osetis svojim srcem i videces jednostavnost i istinitost ljubavi. Ja sam to uradio i zbog toga i mogu da pricam o tome. Od mene nikada neces cuti da kazem nesto sto sam procitao i napamet ponovio. Sve ono sto kazem duboko je usadjeno u moje srce i sastavni je deo licnog iskustva. Osim ako se ne ogradim i naglasim da nesto neznam i da pretpostvaljam.
 
Gde onda ostane ljubav??????
Ako je objekat bio uzrok ljubavi onda ljubvav nema gde da ostane kada on ode. TA vrstsa ljubavi trazi povratnu informaciju iste.

A ako ostane to znaci da objekat nije bio izvor ljubavi i da je ona poticala iz Unutrasnjosti coveka, iz njegovog srca. To znaci da je osoba samo davala ljubav i da je nije trazila zauzvrat.
 
Ljudi ne shvataju jednu jako bitnu stvar. Zivot na zemlji je borba za sopstvenu dusu. Borba sa demonima koji hoce da je rastrgnu i uniste.
NAvodim ponovo imena 5 najopasijih denona za koje svi ostali demoni rade:
Strah
Strast
Pohlepa
Pozuda
Zavist
Oni se trude da u coveka usade tri vrhunske slabosti:
SLAVOLJUBLJE
STRASTOLJUBJE
SREBROLJUBLJE
Sve moramo da ukalupimo i smestimo u okvire jer sve ima svoju formu. Kako ces se boriti sa svojim protivnikom ako neznas gde se nalazi. Sta ce biti sa tvojom dusom ako spustis svoje oruzuije na zemlju i opustis se u sred bitke gde macevi prete da ti odseku glavu. Ovde je tvoje oruzije Svesnost a ona se dobija sticanjem Mira(Smirnosti Srca, culna praznina)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top