bebe i alergija

sd76

Zainteresovan član
Poruka
377
Unapred se izvinjavam ako postoji slicna tema, jer ja nisam uspela da je pronadjem.
Imam 2 i po mesecnu bebu, koja vec vise od mesec dana ima osip po telu, sitne crvene tackice najizrazenije po rukama i nogama, vrlo malo po stomaku a po ledjima ih nema uopste.Takodje se pojave i na licu, celo i predeo izmedju obraza i usiju.
Crvenilo nije konstantno, kada place i kada je vruce tada se dosta crveni, a inace nije toliko izrazeno, ali su zato ta podrucija vrlo suva i gruba na dodir.
Posto sam u holandiji, vec mesec dana koliko to traje, odlazim kod doktora, ali slaba korist od njihovog zdravstva, po obicaju :otkacio: Kada je to pocelo, prvo su rekli da je mozda od znoja, da ce se povuci za koji dan i dali mi neki masnu kremu da mazem ( bas su naglasili da je to samo masna krema posto su ti delovi veoma suvi, i perutali su se )
Kako to nije proslo posle izvesnog vremena, pri novom odlasku lekaru pomislili su da nije alergija na kravlje mlek, jer bebu dohranjujem sa formulom, i dali mi specijalnu formuli.
Posle 3 nedelje koristenja te formule, kako se situacija nije uopste popravila,ponovo kod lekara i opet dobijem samo masnu kremu a konstatuju da ipak nije do formule jer bi se povuklo.
samoinicijativno sam promenila prasak za ves, iako sam koristila neki specijalno za bebe, kupila sam hipoalergeni i cini mi se da je beba od tada zadovoljnija, mnogo manje place u toku dana i mirnija je, ali cini mi se da je vizuelno taj osip isti kao i pre. To mi je palo na pamet jer na podruciju koje pokrivaju pelene, tog osipa uopste nema i koza je nezna i glatka.
Znam da se sve promene na kozi moraju videti da se ne moze ovako dati dijagnoza, ali molim za bilo kakav savet sta mogu da uradim, jer se sa holandskim doktorima samo vrtim u krug, jer oni ne rade alergijske testove pre 4. godine i a ovo sve kako mi se cini svodi se na nagadjaje a situacija se ne popravlja :(
 
Alergija moze da bude u stvari osip od vrucine.Da je bebu mozda pretopljavas pa se osula (sitne crvene tackice) ili je velika vrucina pa se ospe tamo gde je garderoba od znoja.Moguce je da je mozda osetljiva na pelene koje joj koristis? Jedna mama je imala problem sa praskom za ves - isto tako joj se bebe osula ili sa omeksivacem ako ga stavljas - bolje nemoj dok bebac malo ne poraste.Savet za pranje vesa. Kad masina zavrsi OBAVEZNO isperi jos jednom ves.Ima posebno dugme na masini samo za to. Mozes da kupis neku kremicu na bazi Zn (cinka) odlicne su kod osipa. Svi proizvodjaci bebi krema imaju i te "Diaper rash cream" ili "Wundschuctz". Probaj Seba med odlicna je. I Mustela je jako dobra.Te se kremice sigurno i kod vas prodaju.
Sve najbolje ti zelim i da bebi sto pre prodje osip.
p.s. nekad su bebe alergicne i na formulu,tako da obratis paznju i na to.Moja beba je bila alergicna na adaptirano mleko u Milupinoj kasici i cmar joj je bio crven 3 meseca i niko nije znao od cega je dok nismo prestali da mu dajemo tu kasicu
 
Uh, osip od vrucine smo odbacili kao mogucnost jer je bas bio jedan duzi period hladnog vremena kod nas, temperature oko 15`C, a situacija sa osipom se nije ni malo popravila.Inace je ne utopljavam, oblacim je lakse nego sebe, tako su me ucile patronazne sestre ovde.
Pelene takodje nisu, jer je bas taj deo koji pokrivaju pelene bez osipa, super nezna i glatka koza bez i jedne tackice.
Formula takodje nije jer pije posebnu formulu za alergiju i nista se ne menja.
Prasak sam skoro promenila od bebeceg u hipoalergeni, a ne znam za koliko vremena ( ukoliko je alergija na prasak ) treba da se povuce osip?! Mi oko nedelju dana koristimo taj antialergijski ali ne vidim neke promene.Jedino jos nisam probala da stavim da dva puta ispere, ali i sa tim cu poceti od danas.
Inace, bas sam sad kupila Weleda kremu i bebi ulje, to su mi ovde preporucili za bebe koje imaju problema sa kozom ( Mustela se ne prodaje ovde, a Sebamed ima samo za odrasle :confused:)
Esperanca, hvala na savetima.
 
Poslednja izmena:
Wdw, hvala, evo bacam se na citanje te teme.
Mada kucni dr je to okarakterisao kao alergiju a ne kao ekcem. Sad sam insistirala i konacno uspela da me posalje kod pedijatra, idemo u sredu ( ako i od toga bude neke koristi :confused: )
 
Vratili se od pedijatra, jeste ekcem :(
E sad, procitala ja onu temu o decijem ekcemu, al rekoh posto sam otvorila ovu da tu i pitam, Dobili smo kremu Hydrocortison 10mg/g da mazemo po nekoj semi od 8 nedelja.
Vidim da su svi protiv tih kortizonskih krema, a posto ja bas nemam previse poverenja u holandske lekare , rekoh da proverim sa vama sta mi je ciniti.
Dakle, koliko je pametno bebici od 2 i po meseca mazati kortizonsku kremu 8 nedelja?!
Nisam pametna sta da radim. Vidim da je taj ekcem dosta muci, placljiva je, nervozna...veci deo tela joj je pod ekcemo,ali plasim se da joj ne naskodim na drugi nacin sa tim hormonskim kremama???
Help, dr, Wdw?
 
Vidi ako ikako mozes da nabavis Elocom krem iz Srbije (mometzon po sastavu vidi ako ima tu), i time ga mazi 7 dana, ne vise. Ja ga ne bi mazala Hidrokortizonom 8 nedelja ni u ludilu. A imas i temu pitanja za dermatologa pa pitaj Mangupa on je dermatolog, mozda ce ti on sta pametnije reci. Elocom je zakon i najjace sto bi stavila na dete, ali naravno - ne mogu da pricam na nevidjeno, a i derma nije moja specijalnost. PItaj Mangupa.
 
Unapred se izvinjavam ako postoji slicna tema, jer ja nisam uspela da je pronadjem.
Imam 2 i po mesecnu bebu, koja vec vise od mesec dana ima osip po telu, sitne crvene tackice najizrazenije po rukama i nogama, vrlo malo po stomaku a po ledjima ih nema uopste.Takodje se pojave i na licu, celo i predeo izmedju obraza i usiju.
Crvenilo nije konstantno, kada place i kada je vruce tada se dosta crveni, a inace nije toliko izrazeno, ali su zato ta podrucija vrlo suva i gruba na dodir.
Posto sam u holandiji, vec mesec dana koliko to traje, odlazim kod doktora, ali slaba korist od njihovog zdravstva, po obicaju :otkacio: Kada je to pocelo, prvo su rekli da je mozda od znoja, da ce se povuci za koji dan i dali mi neki masnu kremu da mazem ( bas su naglasili da je to samo masna krema posto su ti delovi veoma suvi, i perutali su se )
Kako to nije proslo posle izvesnog vremena, pri novom odlasku lekaru pomislili su da nije alergija na kravlje mlek, jer bebu dohranjujem sa formulom, i dali mi specijalnu formuli.
Posle 3 nedelje koristenja te formule, kako se situacija nije uopste popravila,ponovo kod lekara i opet dobijem samo masnu kremu a konstatuju da ipak nije do formule jer bi se povuklo.
samoinicijativno sam promenila prasak za ves, iako sam koristila neki specijalno za bebe, kupila sam hipoalergeni i cini mi se da je beba od tada zadovoljnija, mnogo manje place u toku dana i mirnija je, ali cini mi se da je vizuelno taj osip isti kao i pre. To mi je palo na pamet jer na podruciju koje pokrivaju pelene, tog osipa uopste nema i koza je nezna i glatka.
Znam da se sve promene na kozi moraju videti da se ne moze ovako dati dijagnoza, ali molim za bilo kakav savet sta mogu da uradim, jer se sa holandskim doktorima samo vrtim u krug, jer oni ne rade alergijske testove pre 4. godine i a ovo sve kako mi se cini svodi se na nagadjaje a situacija se ne popravlja :(


Draga sd76, imamo identican problem sa nasom bebom. Mozes li se sjetiti kako ste ga prevazisli? Sve pokusavamo ali bez veceg uspjeha :((((
 
"Linola fett", krema, nama je resila problem. Od prvog dana koriscenja crvenilo je nestalo i nije se vise pojavljivalo!!! Ima da se kupi u nasim apotekama, cena kreme je negde oko 800 dinara, i mozete je imati sigurno 2 meseca, mi je stalno koristimo posle kupanja na mestima gde se obicno pojavljivalo crvenilo, u predelu vrata itd... Postoji i kupka, na pocetku smo i nju koristili ali smo prestali i presli samo na kremu. Bojali smo se ne dodje u kontakt sa ocima i mislim da nije potrebno tretirati celo telo nego samo kriticna mesta! Nadam se da sam nesto pomogao, jer mi smo se mesecima patili i isli od doktora do doktora, dok nismo culi od prijatelja za ovu kremu! Voleo bi da mi odgovorite ako je neko probao i da li je pomoglo!
Pozdrav
 

Back
Top