ZENE DALI STE SPOSOBNE DA SE ODBRANITE?

Covek moze biti zaista ljut samo ako ima razloga
ostale ljutine su prividne
tako da u principu, ako se zena ne stopira , moze da se odbrani od napadaca
Naravno, tako mi se cini da je u vecini slucajeva, al nije pravilo
i da, pod odbranom podrazumevam i bekstvo
 
Poslednja izmena:
Pa ima razlicitih razloga zasto je neko ljut, sustina je ta da zene i ako vezbaju neku vestinu netrebaju da ulecu u sukob sa muskarcem ako je moguce izbegnuti sukob.
Pokrenuo sam ovu temu jer je na nemackom forumu bilo obavestenje da je pr nekoliko dana jedna devojka usla u sukob sa nekim tipom i umesto da se okrenula i popegla one se upustila u tucu sa njim i on joj slomijo vrat, to se desilo negde u nekom malom mestu.
Ona je inace bila nosilac 3 Dana u Karate-u i 3 Dan u Judo-u. Verovatno je samu sebe precenila a pri tome i njenog napadaca podcenila...........
 
Zena ne moze da se odbrani od visesturko jaceg napadaca, to su neistine i price iz filmova...
Citam bas one nase karatistkinje, ko bajagi bodi - gardove, kik bokserke, kako se hvalisu po novinama...I smesno je. Sto je smehno - to je OK jer smeh produzava zivot, ali problem je u tome sto ce neko da im poveruje, pa ce da proba da se bije sa nekim ludakom jacim od nje 10 puta..
Samoodbrana - spasavanje SEBE, tj, zbuni i iznenadi manijaka, pa hvataj maglu koliko te noge nose. A zato moras da imas makar malo kondicije..
 
Poslednja izmena:
@Gazela
Procitao sam tvoj posledji post na drugoj stranici, za situacijom sa nozem itd. Pazi niko ne kaze da je neko ko se bavi bor.vestinama Superman ili tako nesto, ali su mogucnosti vece da ostanes ziv(a) u takvoj situaciji. Tvoj scenarijo koji si opisala je koban i po Mike Tyson-a, a ne samo po tebe. Treba videti sto je realno a to je da ne postoji 100% sigurnost, ni u cemu, niti u bor.vestinam niti u bilo cemu drugom u zivotu. Pa makar i bila naoruzana sa nozem i utokom, u toj situaciji kada te uhvati sa ledja gubis. Bavljenje bor.vestinama znaci realno proceniti sebe i situacije na ulici, a ne slepo trcati u svaki sukob. Zene svakako trebaju imati drugaciji prioritet na treningu samoodbrane nego muskarci, tz da pokusaju ako je to moguce da udare medju noge, pa trcanje sto brze moguce itd.
 
Poslednja izmena:
Mene samo malo nervira sto isticete da je uvek zena napadnuta.
Znam mnogo vise situacija u kojima je napadnut muskarac
A cak postoji i specificna situacija, koju sam gledala dva puta licno
Napada zena , sa namerom da toliko izludi muskarca da je on dobro nalema pa da ispadne kreten
Pa se odbrana muskarca svodi na to da ne izgubi nerve
 
Najbolja samoodbrana je ne dovesti sebe u situaciju da moras da se branis po svaku cenu od bilokakvog napadaca.Znaci u potpunosti kontrolisati sva desavanja u okolini.U uslovima slabe kontrole okoline i lose procene ljudi i situacije dolazi do napada.
Onda tek pribecji nuznoj samoodbrani,koja ukljucuje i beg ili udaljavanje od samoga napadaca kao i primena tehnika klasicne fizicke sile i svih prirucnih sredstava(kisobrana,flasa,stolica itd...cak i vristanje i prizivanje u pomoc) ili primena borilackih vestina.
U slucaju ulaska u fizicki obracun sa napadacem bilo da se radi i o damama koje vladaju tehnikama samoodbrane ili ne mora se opet izvrsiti pravilna procena lica koje napada,dali je u alkoholisanom stanju,drogiran i sl. mora se obratiti paznja na fizicku konstituciju,tj. snagu napadaca kao i mogucjnost da budes izlozen napadu vise lica(npr.fudbalskih navijaca)...i shodno tome pokusati se na odgovarajuci nacin odbraniti...itd.
 

Back
Top