Domacu proizvodnju treba stimulisati

Hero

Početnik
Poruka
15
Veliki broj domaćih proizvođača potisnut je naletima jeftine i nekvalitetne robe iz inostranstva .
Kako se boriti protiv toga ?
Niskim cenama ?
Finansiranjem veleprodaja ?
Teškim povratkom na stara tržišta bivsih republika ?
DONACIJAMA ILI POKLONIMA ?
Pogledajte našu proizvodnju http://www.hero.co.yu i recite nam kao da nastupamo u odnosu na inostranu ponudu ?
Dali je niska cena garant kvaliteta ili obrnuto ?
 
nema sansi da se konkurise jeftinoj kineskoj robi koja je preplavila nase trziste
oni planiraju proizvodnju na vise miliona komada odredjene robe i nema sansi niko ovde da im bude konkurentan u samom startu
i sa svim placenim carinama opet imaju bolju cenu od nasih proizvodjaca
saradjujem sa nekim proizvodjacima antena i ljudi jednoistavno polako pocinju da odustaju, a trziste je preplavljeno jeftinim kineskim antenama
ne mozes biti pametan sta da radis
 
DRAGA GOSPODO,
POSETIJO SAM VASU INTERNET STRANU.
KRITIKA
PRVO TRBALO BI IMATI MOGUCNOS MUZIKU ISKLJUCITI,MNOGIM LJUDIMA SMETA,DRUGO VASI PROIZVODI,AKO SE RADI O HEMISKIM PROIZVODIMA IMAJU POGRESNU AMBALAZU MNOGI MISLE DA SE RADI O SOKOVIMA AKO IZ INOSTRANSTVA NA VASU STRANU...
VASE KRITIKE O INOSTRANIM PROIZVODIMA SA TIME SE NE SLAZEM "NEKVALITETU JEFTINI"

"KVALITET MORA UVEK DA SE PLATI" "KVALITET I JEFTINO NE POSTOJI"

SPOSTOVANJEM
 
Hero:
Veliki broj domaćih proizvođača potisnut je naletima jeftine i nekvalitetne robe iz inostranstva .
Kako se boriti protiv toga ?
Niskim cenama ?
Finansiranjem veleprodaja ?
Teškim povratkom na stara tržišta bivsih republika ?
DONACIJAMA ILI POKLONIMA ?
Pogledajte našu proizvodnju http://www.hero.co.yu i recite nam kao da nastupamo u odnosu na inostranu ponudu ?
Dali je niska cena garant kvaliteta ili obrnuto ?
DRAGA GOSPODO,
POSETIJO SAM VASU INTERNET STRANU.
KRITIKA
PRVO TRBALO BI IMATI MOGUCNOS MUZIKU ISKLJUCITI,MNOGIM LJUDIMA SMETA,DRUGO VASI PROIZVODI,AKO SE RADI O HEMISKIM PROIZVODIMA IMAJU POGRESNU AMBALAZU MNOGI MISLE DA SE RADI O SOKOVIMA AKO IZ INOSTRANSTVA NA VASU STRANU...
VASE KRITIKE O INOSTRANIM PROIZVODIMA SA TIME SE NE SLAZEM "NEKVALITETU JEFTINI"

"KVALITET MORA UVEK DA SE PLATI" "KVALITET I JEFTINO NE POSTOJI"

SPOSTOVANJEM
 
duleNS:
nema sansi da se konkurise jeftinoj kineskoj robi koja je preplavila nase trziste
oni planiraju proizvodnju na vise miliona komada odredjene robe i nema sansi niko ovde da im bude konkurentan u samom startu
i sa svim placenim carinama opet imaju bolju cenu od nasih proizvodjaca
saradjujem sa nekim proizvodjacima antena i ljudi jednoistavno polako pocinju da odustaju, a trziste je preplavljeno jeftinim kineskim antenama
ne mozes biti pametan sta da radis

OVDE SE RADI O HEMISKIM PROIZVODIMA !
 
Ljudi, hajde ozbiljno. U ovom trenutku i po ovoj temi nije vazno ko je pismen ko nije i tome slicno. Slazem se sa gostom koji kaze da je ambalaza malo pogresna i za nase trziste, a ne samo za inostrano. Mislim da je ova ambalaza jeftinija, koristi se plastika od sokova i sl. U redu, samo pronenite etikete, npr u nekim drececim bojama i sa znakom mrtvacke glave ili kako se vec zove onaj znak koji upozorava "opasno po zdravlje". Imate veliku i dobru selekciju proizvoda i usluga. Samo napred. I muzika na sajtu je monotona, mozda samo jedan signal kada se prvi put ukljuci posetilac. Kako uspeti na domacem trzistu, to je sada najbitnije. Reklama koja ide malo na patriotsku notu. Moramo biti patriote da povratimo zemlju u normalno stanje. Nesto kao " Zasto uvoz, nasa muka drugome. Imamo svoje da nama ostane!" Podrzimo domacu proizvodnju za nase dobro i za dobro nase dece. Nek ne bude preskupo. Bolje da nam kaplje jos sto godina nego da ide mlaz tri meseca i to samo ovim prodanim gulanferima sto prodadose industriju sto su nam dedovi i ocevi stvarali decenijama.
Samo napred sa proizvodnjom. Ja kupujem samo domace.
 
ej ti goste sa viskom i manjkom slova J u recima,
covek je pokrenuo temu o domacoj proizvodnji uopsteno, prva pitanja nisu bila odredjena o hemijskim proizvodima.
inace, hrvati malo po malo organizuju akcije na svojim najprometnijim ulicama i trgovima o patriotskim potrosnjama domacih proizvoda, organizuju prezentacije i akcione prodaje hrvatskih proizvoda. cudo da kod nas do dana danasnjeg niko se to nije setio da uradi, npr neki domaci proizvodjac hrane ili lupam hemijskih proizvoda, takvu akciju bi nas narod sigurno pozitivno podrzao.
Apsolutno podrzavam bonzitu protiv snickersa, u mojoj kuci se trosi Tash umesto feria, duvanim samo best light i pijem knjaz, ali kad pogledas okolo centralno mesto u sobi zauzima LG tv, u dvoristu je parkiran japanac posto zastava nema dobar karavan auto, kompjuter je neki azijski neznam odakle, a roba u mojoj prodavnici je 50% kineska, da je ne drzim davno bi zakljucao prodavnicu. Forsiram nase proizvode, metalne police magacinske, antene sobne, krovne, razne ispravljace, pojacala, ali kod 95% musterija kvalitet ne igra glavnu ulogu, nego cena.
Apsolutno podrzavam Mladju po pitanju tekstilne industrije, i pogotovo po pitanju fiskalnih kasa. TE kase su jedan od nacina da nasa roba bude ravnopravnija po ceni sa kineskom robom, a tada ce kvalitet da dodje do izrazaja. Samo se nadam da ce drzava biti istrajna u tome.
 
Roba koju nasa proizvodnja(proizvodnja HEMISKIH sretstava za odrzavanje higijene firme HERO)plasira je namenjena krajnjim kupcima u smislu velikih ustanova i odjekata sa velikim povrsinama(bolnica,fabrka,autobuska stanica,industrija hrane) gde se ona trosi na veliko . Ambalaza koju mi posedujemo(od 2L) sama nam se nametnula kao rezultat dugogodisnjeg rada na trezistu.Dakle ova roba nije namenjena maloprodaji(ne pojavljuje se u prodavnici niti na rafu)vec institucijama i velikim potrosacima,mada planiramo izlazak i u malo prodaju sa ambalazom od 1l koju mozete videti na http://www.hero.co.yu u odeljku PONUDA kod prva dva proizvoda.
 
Osnovni problem koji mi imamo(a verujem i ostali proizvodaci kod nas)je sto inostrana roba ne poseduje saglasnost sa nasim propisima u smislu Zdravstvene i higijenske ispravnosti.
Inostrani proizvodaci,koji rade na nasem trzistu,svesni su nedostatka nese carinske sluzbe i sistema, i jednostavno prave takve proizvode koji su namenjeni specijalno nasem trzistu, a koji su losijeg kvaliteta, zdravstveno neispravni,sa neodgovarajucim hemiskim sdastavom ali naravno FINO UPAKOVANI I SJAJNI.
Takvi proizvodi imaju dobru reklamu na nacionalnoj TV, predivno EVROPSKO pakovanje, malu cenu ali su neispravni,stetni, i usvojoj samoj sadrzini losiji po kvalitetu. Mi se bavimo proizvodnjom hemiskih sretstava za odrzavanje higijene u privredi i domacinstvu i nas proizvod je hemiski i zdravstveno ispravan.

Pogledajte http://www.hero.co.yu i recite Dali biste vi kupili nesto od nasih proizvoda ?
 
Kako ?
Treba regulisati politiku caru=ina tako da se regulisanjem visine carinske stope ne dozvoli da gotov proizvod iz inostranstva bude neuporedivo jeftiniji od domacega . Pored toga, ne treba donositi nove zakone o kontroli kvaliteta uvezene gotove robe , vec treba samo sprovoditi vec postojece zakone . . . . ..
 
Svida mi se vas sajt,ako jeves posao kako kazete porodicni i sa tradicijom to znaci da imate iskustvo iza sebe i upravo takve proizvodace treba potstaci da prosire svoju proizvodnju i da predu u industrijsko doba koje tek treba da nastupi kod nas. zelim Vam puno uspeha .
 
Kako kontrolisati kvalitet uvezene robe iz oblasti hemiskog asortimana,kada sleper prede tri carine auopste se ne otpecati ???[/quote]
Za Hero,
Nezdam sta Vas muci? Imate lepu proizvodnju,tradiciju,prodaju,i.t.d.
Kritikujete uvozne proizvode da nisu kvalitetni,i da nisu kontrolisani... i sada jos kazete da ulaze na ilegalnom put. Postavijo bi vam pitanje posto se ja bavim bas takvim poslom uvozom: nekvalitetne robe, bez zdrastvene kontrole ili sanitarne, naravno bez placanja neke carine i drugih dazbina.
Pitanje: Poznajete Vi neku osbiljnu Firmu koja se bavi ozbiljnom prodajom Hemiskih sredstava ?
Ako nepoznajete veoma bi mi drago bilo da vam opisem nas rad.
 

Back
Top