"Kosooke snajke spas za Srbiju"

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
"Kosooke snajke spas za Srbiju"
Nedelja, 31. avgust 2008. 11:07


Državni sekretar u Ministarstvu za rad i socijalnu politiku Željko Vasiljević ima ideju kako da poboljša demografsku sliku Srbije. Njegov projekat podrazumeva dovođenje najmanje 100.000 žena iz Vijetnama, Kambodže, Laosa i Burme koje bi se udale za srpske neženje!
"U naredne dve godine, još 120 mesta u Srbiji će ostati bez ijednog stanovnika. To je ogromna površina. Imaćemo hiljade hektara koje neće imati ko da obrađuje. Mislim da bi iz tih zemalja, pored žena, trebalo da dovodimo cele porodice koje su brojnije, koje imaju mlađu decu. Da od njih napravimo verne građane ove zemlje koji će dati puni ekonomski doprinos time što će gajiti stoku na tim područjima. Tada se ne bi desilo da se Srbija sve više smanjuje, jer bi imali koga da naselimo" kaže Vasiljević za "Press".

On navodi da je demografska slika u Srbiji katastrofalna i da takva situacija zahteva radikalne mere.

Imamo 250.000 muškaraca koji žive na selima, i ne mogu da nađu žene za udaju. Postoji mnogo zemalja u svetu koje imaju višak žena.

"Deo možemo da nađemo i u pravoslavnim zemljama kao što su Moldavija, Ukrajina, Rusija... Ali, meni nije cilj da oslabimo biološki potencijal zemalja koje su nam prijateljske. Po mom mišljenju, jedino je rešenje da dovodimo žene sa Dalekog istoka", kaže Vasiljević.

Pravi izbor su, kako kaže, Laos, Burma, Vijetnam, Kambodža.

"Oni su budističke vere koja je jako bliska pravoslavlju. Drugi, ključni razlog je što te žene imaju kult rađanja i kod njih nije nikakav problem da rode troje, četvoro, petoro dece. One dolaze iz sredina koje su ruralne, a to bi nam rešilo i nedostatak radne snage u poljoprivredi. One bi automatski mogle da nađu zaposlenje u poljoprivredi, imale bi izvor prihoda, a većina njihovih budućih muževa je dovoljno ekonomski moćna da mogu da izdržavaju porodicu", navodi državni sekretar.

On dodaje da ne bi baš sve žene bile iz tih zemalja.

"Meni su se javili prijatelji iz ukrajinske ambasade i rekli mi da imaju u jednom regionu Ukrajine daleko više žena nego muškaraca, i da su oni spremni da sarađuju u tom projektu sa nama. Sa Ukrajinkama bi i etnička i verska barijera bila mnogo manja...", kaže taj funkcioner.

Upitan kako bi se u praksi „uvoz žena" odvijao, on navodi da bi Srbija "imala svoj tim u tim zemljama".

"Žene bi morale da izvrše medicinske preglede. I da onda vidimo. U tim zemljama je dnevni prihod manji od jednog evra dnevno. Njima bi ovde bio ekonomski raj...", objašnjava Vasiljević, koji je predsednik Pokreta veterana Srbije, stranke koja je u koaliciji sa SPS-om

On je u prethodnom sazivu Skupštine bio poslanik na listi SPS-a, a i u ovom sazivu je bio poslanik, ali samo do pretprošlog četvrtka kada je postavljen na novu funkciju u ministarstvu.

On posebno ističe da bi se tom idejom poboljšao natalitet na selima, gde muškarci sada imaju velikih problema da nađu žene svog života.

Upitan kako će selo da prihvati kosooku snajku, on kaže da će selo, kad počnu prve bebe da im se rađaju, to prihvatiti potpuno normalno.

"Ja ne vidim u tome problem. Ne kažem da neće biti pojedinačnih slučajeva. Ja sam dao predlog i neku ideju za razmišljanje. Ali nije problem da to uradimo i u Ukrajini, Rumuniji, Bugarskoj, gde postoji problem viška žena", navodi Vasiljević.
On naglašava da se niko od nadležnih nije zainteresovao z anjegovu ideju.

"To treba da bude predlog za Vladu. Ako neko u Vladi bude zainteresovan, ja još ne znam šta bih mogao sa pozicije državnog sekretara da uradim po tom pitanju. Ako bude interesovanja, spreman sam da formiram svoj tim ljudi koji će na tome raditi", uporan je Vasiljević.

On kaže i da nije oženjen, ne bi imao ništa protiv ženidbe Tajlanđanke.

"Ne bih trepnuo! Čak šta više. To što ima malo kose oči i što je malo žuta, šta me briga!", ističe Vasiljević.

Na ocenu novinara da će posle ovog intervjua moći da očekuje i reakcije tipa „Ovaj je poludeo" i slične, on spremno odgovara:

"Ne smetaju mi takvi komentari. Ma, čuo sam ja već komentare 'Ovaj je lud', 'Ovaj nema pojma'... I to su uglavnom žene govorile jer se plaše konkurencije!"

(MONDO)
 
Poslednja izmena:
Lepo su se politicari setili i jos ce dobro da zarade sto ce da rasterete te drzave "tereta" tj viska ljudstva
Prvo su uvezli Kineze,sad pocese i Kambodzanke )ode nama Pravoslavlje u :worth:. I posle ce ti posle 100 godina da traze otcepljenje ko Siptari i svi Srbi pod jednu sljivu
I niko nije pitao te mladice hoce li da se zene sa kosookim zenama? I sta ce sa njima ako ovi odbiju?
 
Lepo su se politicari setili i jos ce dobro da zarade sto ce da rasterete te drzave "tereta" tj viska ljudstva
Prvo su uvezli Kineze,sad pocese i Kambodzanke )ode nama Pravoslavlje u :worth:. I posle ce ti posle 100 godina da traze otcepljenje ko Siptari i svi Srbi pod jednu sljivu
I niko nije pitao te mladice hoce li da se zene sa kosookim zenama? I sta ce sa njima ako ovi odbiju?



Azijati nisu toliko "zadrti" u pogledu veroispovesti, ima već dosta Kineza koji su i ovde kod nas, a i u svojoj zemlji primili pravoslavlje. Sad, ako nas ima rasista ovde, onda...
Pre treba da se postavi pitanje da li to znači da kod nas ima manjak žena?
Jer, ako ima manjak žena, verujem da će naši muškarci radije uzeti i sa tri oka, bez obzira na položaj, nego da pristanu na poliandriju. Birajte!
Nešto se ne sećam da se neko toliko brinuo kada je počeo "uvoz" žena iz Albanije?

A ako se neko toliko plaši za pravoslavlje, što svi hrle u grad, što ne idu u ta prazna sela da čuvaju pravoslavlje, nego se sele u Beograd, da budu "građani"?

Da ne spominjem da je to sve trla baba lan, da joj prođe dan!
 
Poslednja izmena:
Azijati nisu toliko "zadrti" u pogledu veroispovesti, ima već dosta Kineza koji su i ovde kod nas, a i u svojoj zemlji primili pravoslavlje. Sad, ako nas ima rasista ovde, onda...
Pre treba da se postavi pitanje da li to znači da kod nas ima manjak žena?
Jer, ako ima manjak žena, verujem da će naši muškarci radije uzeti i sa tri oka, bez obzira na položaj, nego da pristanu na poliandriju. Birajte!
Nešto se ne sećam da se neko toliko brinuo kada je počeo "uvoz" žena iz Albanije?

A ako se neko toliko plaši za pravoslavlje, što svi hrle u grad, što ne idu u ta prazna sela da čuvaju pravoslavlje, nego se sele u Beograd, da budu "građani"?

Da ne spominjem da je to sve trla baba lan, da joj prođe dan!

Ja se nadam da je sve to trla baba lan, jer nije bas tako da je ovo jednostavna tema... ja nisam rasista ali sam ipak protiv ovoga! I nema kod nas manjak zena, nego vecina njih se iz sela preseli u neki veci grad i juri skolu, fakultet, posao ili prosto bogatog muza (ponekad i sponzora!)... ali u pomenutom clanku nije nigde napomenuto kako ce se odvijati upoznavanje tih parova, dal ce se uopste i na koliko dugo upoznavati, sta ako se ne svide jedno drugom... sve je to bitno i drasticno menja stvari i cinjenice... a ne ovako dovescemo zene, proveriti dal su zdrave i nek se prave bebe... :dash: :thumbdown:
A valjda pravoslavlja ima i u BGu i svugde... mislim da vera nema ama bas nikakve veze sa gradom u kojem si... :bye:
 
Azijati nisu toliko "zadrti" u pogledu veroispovesti, ima već dosta Kineza koji su i ovde kod nas, a i u svojoj zemlji primili pravoslavlje. Sad, ako nas ima rasista ovde, onda...
Pre treba da se postavi pitanje da li to znači da kod nas ima manjak žena?
Jer, ako ima manjak žena, verujem da će naši muškarci radije uzeti i sa tri oka, bez obzira na položaj, nego da pristanu na poliandriju. Birajte!
Nešto se ne sećam da se neko toliko brinuo kada je počeo "uvoz" žena iz Albanije?

A ako se neko toliko plaši za pravoslavlje, što svi hrle u grad, što ne idu u ta prazna sela da čuvaju pravoslavlje, nego se sele u Beograd, da budu "građani"?

Da ne spominjem da je to sve trla baba lan, da joj prođe dan!

E pa kad si toliko za selo,a ti idi pa pomozi onim nesrecnicima i podigni natalitet kad vec nisi udata:ok:
 
Ajoj majko mila... :eek: ne smem ovu temu ni da komentarisem... pogotovo sto sam u Kini i imam predstavu o tome kakve su ovde zene... ne do Bog da se ovo ostvari, veliku gresku ce napraviti! :thumbdown:

Ma, koješta, nisu žene stoka, pa da se uvoze! A kakve su koje, zavisi od toga kakvi su običaji u kom delu sveta, i ne ide to tek tako, dovedeš neku, pa sad ona odmah progovori srpski i počne da se krsti i rasteže gibanicu.:dash:

Meni to više liči na uvoz belog roblja. Neka se neko samo zapita da li bi voleo da ide tako negde, u drugi kraj sveta, gde nema nikog svog, ne zna jezik, ne poznaje običaje i zakone, nema novaca da se vrati, i još da sklopi "ugovoreni" brak - bez ljubavi!:?:

Izgleda da je nekima jako dosadno!:whistling:
 
Ma, koješta, nisu žene stoka, pa da se uvoze! A kakve su koje, zavisi od toga kakvi su običaji u kom delu sveta, i ne ide to tek tako, dovedeš neku, pa sad ona odmah progovori srpski i počne da se krsti i rasteže gibanicu.:dash:

Meni to više liči na uvoz belog roblja. Neka se neko samo zapita da li bi voleo da ide tako negde, u drugi kraj sveta, gde nema nikog svog, ne zna jezik, ne poznaje običaje i zakone, nema novaca da se vrati, i još da sklopi "ugovoreni" brak - bez ljubavi!:?:

Izgleda da je nekima jako dosadno!:whistling:

E ovde se slazem sa tobom! :ok:
 
:bye:
E pa kad si toliko za selo,a ti idi pa pomozi onim nesrecnicima i podigni natalitet kad vec nisi udata:ok:

Udata sam, ali to nije tako bitno, išla bih ja sutra na selo, ali sam rođena u gradu i nemam nikakvo parče zemlje ni kuću, gde bih otišla! A ovi što su "skorašnji" građani, zašto nisu ostali kod kuće, nego se ubiše da dođu u grad, i još im se ne sviđa da neko drugi ode tamo, hoće da biraju ko će da radi umesto njih!

Bila je tema "zašto žene neće na selo", ima dosta mojih postova, sve sam baš opširno objasnila, samo što me nisu pojeli kroz monitor! Čak sam jednom i napisala da imam nekoliko ostvarljivih ideja kako da se relativno brzo dođe do pristojnog života na selu, niko nije ni primetio tu rečenicu, a kamo li da me pitao šta je to, makar samo da bi me kritikovao - da se ne bi slučajno desilo da postoje argumenti za opstanak na selu!
A sad im smeta nekakva sumnjiva izjava, koja i nema neke ozbiljne šanse da se ostvari.Osim toga, već u sledećoj generaciji i oni će hrliti u grad, jer ovde država nije pokazala sposobnost da se stara o svojim državljanima - oduvek im je bilo lakše da uvoze, nego da proizvode, pe sad evo, i ljude bi hteli!:dash:

Da ne objašnjavam dalje, istopiće mi se tastatura, mnogo u Srbiji ima lenjih i besnih!:thumbdown:

PS ovo je ipak za "politiku", gde je i postavljeno, nije ovo tema za "dom i porodicu".
 
Poslednja izmena:
Pa mora nesto... ali sigurno ne ovo... :eek:

Što? Verovatno ima ljudi koji nemaju baš baš ništa i koji bi bili oduševljeni onim čime se mi preneražavamo. Hoću da kažem - neko bi možda bio srećan da ima ono što mi ,,generalno - mi" ne želimo.... : )

Viđam neke ljude u parku - ,,izbeglice" i on i ona - on samo radi, daju 300 evra mesečno za kiriju. Pitam ih - a što ne kupite negde kuću u okolini Beograda, imate muško dete... pa ono, da jednog dana ima nešto svoje. Sigurno bi vam bila manja rata kredita od kirije koju plaćate... Ja da živim u nekom selu i nekoj zabiti - ne dolazi u obzir... To je odgovor. Pre bi da ,,preživljavaju" u Bg-u nego da žive na selu.

S tim u vezi - ja sam apsolutno za.
 
@Taote
Salila sam se sa tobom,ne jedi se. Beze zene iz sela jer im drzava ne obezbedjuje minimum egzistencije.Toliko su obezvredili rudski rad i znoj sa niskim cenama da ljudi propadaju i nemaju leba da jedu.To uradise i sa prenicom,kukuruzom,mlekom,malinama......Ljudima se vise ne isplati da ista seju i prodaju jer ih drzava ucenjuje malim otkupnima cenama koje ne mogu da pokriju ni vestacko djubrivo a kamo li ostale troskove.
Mislim da bi trebalo da uloze u njihovu infrastrukturu,da im pomognu da otvore svoje privatne radionice ili pokrenu neki posao,da im pomognu i dovedu turiste (seoski turizam) i onda bi tamo bilo malo bolje za zivot. Ovako je pusto i jadno.Nije ni cudo sto svi odose trbuhom za kruhom:(
 
Što? Verovatno ima ljudi koji nemaju baš baš ništa i koji bi bili oduševljeni onim čime se mi preneražavamo. Hoću da kažem - neko bi možda bio srećan da ima ono što mi ,,generalno - mi" ne želimo.... : )

Viđam neke ljude u parku - ,,izbeglice" i on i ona - on samo radi, daju 300 evra mesečno za kiriju. Pitam ih - a što ne kupite negde kuću u okolini Beograda, imate muško dete... pa ono, da jednog dana ima nešto svoje. Sigurno bi vam bila manja rata kredita od kirije koju plaćate... Ja da živim u nekom selu i nekoj zabiti - ne dolazi u obzir... To je odgovor. Pre bi da ,,preživljavaju" u Bg-u nego da žive na selu.

S tim u vezi - ja sam apsolutno za.

Wow :eek: svaka cast na misljenju! :worth: da nisam bila u Kini mozda bih jos i razmisljala o tome, ovako... :dash: da se razumemo, ja sam pola svog detinjstva zivela na selu i obozavala to... sad se uskoro iz BGa selim u Shabac... i to je neka vrsta sela (mala sala! :mrgreen: )... ali razlicito je sve to... ma da zavrsim sa ovim, ne slazem se ja sam protiv i to je to! :bye:
 
Ja sam za selo... sto da ne... bas volim takvu atmosferu :mrgreen: :heart:


Ljubi je taote! Koliko sam shvatila, ti si visokoobrazovana, ali nemaju kompjutere ovi što im "smrdi motika", a u grad su došli bez kvalifikacija, i rade loše poslove, malo plaćene, ili sede na birou, samo da se zovu građani, pa da čujemo njihove argumente.

Ja sam razgovarala sa nekoliko žena, koje su se udale iz bogatih porodica, i to iz vojvođanskih sela, nedaleko od gradova, i rade kao spremačice i kafe kuvarice, samo da mogu da odu u svoje selo "kao gospođe"! Sve su bile loši đaci, i jedva su završile osnovnu školu! Naravno, njima mala plata nije problem, jer sve vuku sa sela, od roditelja, koji su "ludi" pa rade! I još mi kažu - ni mrtve se ne bi tamo vratile, "ne znaš ti koliko tamo mora da se radi!" :?: Da li to znači da su vredne, radne i pametne, ili da su praznoglave pokondirene tikve? :think:
A ja sam se naradila u gradu, i po 14 sati dnevno, a godišnji odmor nisam imala od 89. - ne da nisam imala mogućnosti da idem, pa sam sedela kod kuće, već nije bilo slobodnih dana ni vikendom! Samo mi je drugi organizovao vreme, lošije nego što bih to ja, da sam bila u prilici, kao oni na selu. I na selu se zna kada se šta mora uraditi, ali tamo ko je sposobniji i racionalniji, vidi i bolje rezultate od onog koji je nesposoban, a u gradu možeš biti sposoban koliko hoćeš, ako ti je šef ili gazda mamlaz, ima da dobiješ čir iz cuga.:sad2:

'Ajd' da ne gnjavim više.

Ili lokot, ili politika, ovo nije za ovde.
 
Wow :eek: svaka cast na misljenju! :worth: da nisam bila u Kini mozda bih jos i razmisljala o tome, ovako... :dash: da se razumemo, ja sam pola svog detinjstva zivela na selu i obozavala to... sad se uskoro iz BGa selim u Shabac... i to je neka vrsta sela (mala sala! :mrgreen: )... ali razlicito je sve to... ma da zavrsim sa ovim, ne slazem se ja sam protiv i to je to! :bye:

:lol::lol::lol:

Pa ja sam samo napomenula to da ljudi neće da žive na selu.

Čak i oni koji nemaju apsolutno ništa... 30km od Bg. ka Vršcu, kuća od 90 kvadrata + veliko dvorište, ne znam kolki plac - 15 000 evra. Bez kamata banke, rata bi na 30 godina bila 42 evra mesečno... Pa da je kamata i duplo veća od glavnice - opet je manje od 300 evra... S tendencijom da jednoga dana imovina koju plaćaš postane tvoja, lična. Ovako tih 300 evra mesečno ide u vetar... Pa meni nikako nije jasno zašto. Jel 30km od Bg toliko strašno i mučno za život?

Hebeš me ako razumem ove naše ljude - meni ne bi bilo strašno ni najmanje
 
Onoliko izbeglickih kampova i zena i devojaka bez muzeva a oni uvoze kosooke. Sela pusta,kuce prazne,napustene a oni se jadnici muce godinama po kojekakvim nehigijenskim barakama i niko da im ponudi da tamo odu i nasele citava sela:cool:

Ma, pusti, prazne priče! Nisu ta sela od juče prazna, koliko država već godina hrani izbeglice, da su za jeftine pare pokupovali te kuće i zemlju i dali izbeglicama, već bi i zaboravili sa su bili izbeglice! Ovako su kao zatvorenici, em sve izgubili, em ne mogu da rade i stvore nešto, već žive kao da su nešto krivi.
Ali nema ko da misli. Ili čime?:thumbdown:
 
Državni sekretar u Ministarstvu za rad i socijalnu politiku Željko Vasiljević ima ideju kako da poboljša demografsku sliku Srbije. Njegov projekat podrazumeva dovođenje najmanje 100.000 žena iz Vijetnama, Kambodže, Laosa i Burme koje bi se udale za srpske neženje

Ма, тај се зајебава! То може да буде лична фикс идеја неког Жељка, али изјавити овако нешто са позиције једног министра??? :eek:Одакле му кредибилитет да тако нешто одвали? (Ако је наведено уопште тачно!)
Ко да су жене, божемепрости, нека роба, па да уговоримо увоз контингента од 4 вагона жена?!
У принципу, немам ништа против да се неко из Србије ожени женом са далеког Истока, и да оне, уколико желе, дођу да се удају овамо....али ово заиста звучи смешно...

Уосталом, зар у укупном становништву Србије није много већи број жена него мушкараца???:roll:
Шта би фалило да увеземо који вагон неких кршних скандинаваца, или шармантних латино типова?;)
 

Back
Top