Krediti

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
Nekako mi je najjednostavnije da pocnem sa informacijama odavde
ljudi pokusavaju samo da pomognu,da kazu svoja iskustva ,,,i time strasno puno pomognu jer nisu optereceni da postignu neki svoj cilj,,,kao sto je recimo da ti prodaju kredit:)
..To je razlika kada razgovaras sa sluzbenikom iz banke u banci,i sa tim istim ,,od kuce preko kompa
za razliku od razgovora u banci,u ovoj drugoj varijanti dobijes cistu informaciju
neopterecenu rasterecenu,svih moranja
,,dakle
treba mi odgovor kao i iskustva...na jedno jednostavno pitanje
KOJI SVE KREDITI POSTOJE KOD NAS
KOJI SU USLOVI DOBIJANJA I VRACANJA KREDITIA ,AKO SI NE ZAPOSLEN
I STA JE SA ONIM KREDITIMA ZA KUPOVINU STANA ILI KUCE,AKO NISI ZAPOSLEN I AKO IMAS DOBROG ZIRANTA....KAO I TO ,DA LI TA SREDSTVA MORAJU DA SE POTROSE U SRBIJI ILI MOZE U HRVACKOJ RECIMO
Dalje,
sta ako ja uzmem od banke 200.000 e ,za kupovinu kuce u bosni
na 5 godina recimo
a onda se desi situacija da ja kroz godinu dana imam ,zaradim 200.000 e.koje mogu banci dati ,,,na koliko godina mi oni prilikom vracanja obranucavaju kamatu?,,,
 
Nekako mi je najjednostavnije da pocnem sa informacijama odavde
ljudi pokusavaju samo da pomognu,da kazu svoja iskustva ,,,i time strasno puno pomognu jer nisu optereceni da postignu neki svoj cilj,,,kao sto je recimo da ti prodaju kredit:)
..To je razlika kada razgovaras sa sluzbenikom iz banke u banci,i sa tim istim ,,od kuce preko kompa
za razliku od razgovora u banci,u ovoj drugoj varijanti dobijes cistu informaciju
neopterecenu rasterecenu,svih moranja
,,dakle
treba mi odgovor kao i iskustva...na jedno jednostavno pitanje
KOJI SVE KREDITI POSTOJE KOD NAS
KOJI SU USLOVI DOBIJANJA I VRACANJA KREDITIA ,AKO SI NE ZAPOSLEN
I STA JE SA ONIM KREDITIMA ZA KUPOVINU STANA ILI KUCE,AKO NISI ZAPOSLEN I AKO IMAS DOBROG ZIRANTA....KAO I TO ,DA LI TA SREDSTVA MORAJU DA SE POTROSE U SRBIJI ILI MOZE U HRVACKOJ RECIMO
Dalje,
sta ako ja uzmem od banke 200.000 e ,za kupovinu kuce u bosni
na 5 godina recimo
a onda se desi situacija da ja kroz godinu dana imam ,zaradim 200.000 e.koje mogu banci dati ,,,na koliko godina mi oni prilikom vracanja obranucavaju kamatu?,,,
Posto bi da kupis kucu ( nekretnina) a u mogucnosti si da za godinu zaradis 200.000E(?) onda se bolje strpi jos godinu dana pa kupuj od svojih para. Inace kredit u Srbiji ti je jako skup novac,pogotovo za tebe ako ne radis, koji zirant ce da potpise kredit na 20 god?.Pricam ozbiljno pocni da radis.
 
Teško da možeš dobiti ikakav kredit, ako si nezaposlen.
Možeš dobiti neki kredit ako si poljoprivrednik, ali samo ako si registrovan kao poljoprivrednik, ili poljoprivredni kredit, ili hipotekarni, i to je to.
Možda neki kratkoročni keš kradit (znači manju sumu), i to samo ako imaš neku nekretninu da ti stave hipoteku.
Znam da računaju prihod od izdavanja stana (ako je ugovor overen u sudu) kao dopunu visine prihoda zaposlenima, i to ne sve banke, ali ne znam da li bi to prihvatile kao jedini prihod.
Ako bi se, makar fiktivno, zaposlio kod nekog privatnika, moraš najčešće raditi kod njega 6-12 meseci, da bi dobio kredit, a i to zavisi koliko je ta firma "jaka", po oceni banke.
Ako ranije vraćaš kredit, kamata se obračunava samo na ono vreme dok nisi vratio kredit, dakle, do dana poslednje uplate.
Tzv. lizing krediti, to su oni gde stvar koju si kupio ostaje vlasništvo banke, sve dok ne plariš i poslednju ratu, (iako je ti sve vreme koristiš, naravno), tu je manja kamata, i često ne treba učešće, ali neka nisi platio makar samo poslednju ratu, ta stvar koju si kupio na lizing ti se oduzima (a pare se ne vraćaju) - kao ono u američkim filmovima.
Hipotekarni krediti se mogu dobiti na trećinu sume na koju je banka procenila da je vrednost nekretnine ( tj, kad ih pitaš, oni kažu da je potrebna vrednost nekretnine 3 puta veća od traženog kredita).
Ima banaka, koje imaju ugovore sa investitorima, i daju stambene kredite sa odloženim rokom početka odplate - počinje se sa vraćanjem kredita tek kad je zgrada gotova, što je dobro za podstanare, jer teško da neko može da plaća i podstanarsku kiriju i ratu kredita (one su otprilike jednake za stan iste veličine, kako gde, naravno), i odnosi se samo na zaposlene, i to često samo koji su zaposleni u državnim firmama i javnim preduzećima, ili nekim baš velikim privatnim kompanijama.
Svakoj banci je najvažnija stvar da proceni da li ćeš ti njoj moći da vratiš taj kredit, a kad si nezaposlen, onda...i sam znaš, zamisli samo da ti treba da pozajmiš nekome novac, (i da od toga živiš), kako bi gledao na to.
 
Posto bi da kupis kucu ( nekretnina) a u mogucnosti si da za godinu zaradis 200.000E(?) onda se bolje strpi jos godinu dana pa kupuj od svojih para. Inace kredit u Srbiji ti je jako skup novac,pogotovo za tebe ako ne radis, koji zirant ce da potpise kredit na 20 god?.Pricam ozbiljno pocni da radis.

pa ,sada,
ovako
ako ne ulozim sada, necu imati mogucnosti da zaradim toliko
uh komplikovano je ali ajde
kombinacija je sledeca
moja keva prodaje kucu na moru,koja je bila namenjena meni,ali sta da radim
ja hocu da je kupim,prvo emotivno sam vezana za kucu,drugo
ako bi se ulozilo mozda nekih 10-20 ,ooo e
jako dobro bi se isplatilo
kuca je pored marine ,u spaniji i apartmani se izdaju za od 40- 50 e dnenevno
Ona ima svoju psihologiju ,da ne ulazimo u te teme uglavnom posto ja pravim problem, njoj je opravdanje da bi od tih para koje bude dobila pola meni dala
...
i jos par zemljica,,,
za zemljice se ne bojim,ona i ne zna sta gde vredi i koliko se moze dobiti para za njih
a moze bogami po zemlji i do 60 000 e
ali za kucu se bojim
jos ima nekih ljudi koji je pritiskaju da im to proda
elem
ja bih uradila ovo
uzajmila 200 000 e
kupila kucu od nje,ali da ona ne zna da sam ja kupac
recimo ,promenim ime i prezime i dam ovlastenju advokatu
,,,to bi proslo kod nje
onda
uzmem pola para,koje ce mi dati
znaci neka bude 90 000 ili manje
do tada ce i zemlje preci sudski na nju ,i ja kao uvredjena sto je prodala kucu ,ona ce mi ponuditi da izaberem zemlje koje hocu da mi da( za koje ona misli da su bezvredne,,) ,,ja uzmem 2 zemlje, prodam,vratim dug
i ostatak duga od 200 000 e
vracam od iznajmivanja ,,za to ce mi trebati mozda 2 godine jer sezona treje 3 meseca mozda i manje
eto
mog plana
mogu li to izvesti sa nekim kreditom,lizingom,ili tako necim>?
 
pa ,sada,
ovako
ako ne ulozim sada, necu imati mogucnosti da zaradim toliko
uh komplikovano je ali ajde
kombinacija je sledeca
moja keva prodaje kucu na moru,koja je bila namenjena meni,ali sta da radim
ja hocu da je kupim,prvo emotivno sam vezana za kucu,drugo
ako bi se ulozilo mozda nekih 10-20 ,ooo e
jako dobro bi se isplatilo
kuca je pored marine ,u spaniji i apartmani se izdaju za od 40- 50 e dnenevno
Ona ima svoju psihologiju ,da ne ulazimo u te teme uglavnom posto ja pravim problem, njoj je opravdanje da bi od tih para koje bude dobila pola meni dala
...
i jos par zemljica,,,
za zemljice se ne bojim,ona i ne zna sta gde vredi i koliko se moze dobiti para za njih
a moze bogami po zemlji i do 60 000 e
ali za kucu se bojim
jos ima nekih ljudi koji je pritiskaju da im to proda
elem
ja bih uradila ovo
uzajmila 200 000 e
kupila kucu od nje,ali da ona ne zna da sam ja kupac
recimo ,promenim ime i prezime i dam ovlastenju advokatu
,,,to bi proslo kod nje
onda
uzmem pola para,koje ce mi dati
znaci neka bude 90 000 ili manje
do tada ce i zemlje preci sudski na nju ,i ja kao uvredjena sto je prodala kucu ,ona ce mi ponuditi da izaberem zemlje koje hocu da mi da( za koje ona misli da su bezvredne,,) ,,ja uzmem 2 zemlje, prodam,vratim dug
i ostatak duga od 200 000 e
vracam od iznajmivanja ,,za to ce mi trebati mozda 2 godine jer sezona treje 3 meseca mozda i manje
eto
mog plana
mogu li to izvesti sa nekim kreditom,lizingom,ili tako necim>?
Mozda i mozes samo nemoj ovu pricu u banci ,zirantima molim te nikako ovo ne pricaj onome od koga ti zavisi kredit. krediti se odobravaju sa urednim biznis planom i cvrstim garancijama mislim da tu nema mesta za promene licnih podataka pogotovu Imena, prezimena isl...Zbunjujuce bas!
 

Back
Top