Spajanje TV sa kompom !

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.789
Kada spojim TV sa kompom konstantno preko ekrana imam neke slabo vidljive strafte. One se sporo mrdaju i krecu u pravcu gore dole ili dole gore. Ne smetaju mnogo ali bi slika bila perfektna da ih nema. Dok se gleda film slabo se vide, uglavnom kada naidje neka veca jednobojna povrsina. Inace se ni ne vide.

Ostalo sve sto se tice TV radi kako treba.
 
Pal sam podesio vec... u pitanju je bila kablovska.. kad se iskljuci slika je perfektna :)

A kako da u isto vreme imam film i na kompu i na TV. Jer meni je sve ok ali kad pokrenem film na kompu nema slike, vec se vidi samo prevod.
 
Naravno da je kablovska pravila problem, a ne format PAL/B jer ti si lepo rekao... "preko ekrana imam neke slabo vidljive strafte"... (ali neko ne čita baš šta drugi pišu!) i da nisi podesio PAL/B ne da bi imao slabo vidljive štrafte, nego bi ti slika bila crno-bela i nikakva, a ton bi šuštao! I moj ti je savet, da odsad uvek isključuješ kablovsku iz TV-a, što zbog same slike, što radi prevencije da ti jednog dana ne crkne TV-OUT na grafičkoj kartici (kao meni, a i još nekima koje znam)!

A što se tiče toga, kako da u isto vreme gledaš film i na TV-u i na kompu, moraš tamo negde u Display properties (ne znam koju grafičku imaš), da umesto Dual View-a (ili Extended Desktop-a), izabereš opciju Clone Mode. ;)
 
Video rending moras da promenis, stavi rending mode da bude recimo VMR9 rederless
To je negde u setingsu, al ne znam tacno zato sto ne koristim MV2... ako bas ne mozes da nadjes javi da ga instaliram pa da ga nadjemo zajedno...

@DekiM
Sve je tacno ali odakle si izvukao ton kad se radi samo o video signalu? :)
 

Back
Top