PITE i BURECI - vaši omiljeni recepti

Princeza

Aktivan član
Poruka
1.646
Da bismo proglasili mir na jednoj prethodnoj temi ona leti van a evo teme sa pitama i burecima, pa da podelimo recepte, kako ko voli pitu ili burek...

pita sa ... sunkom i kackavaljem...

Veoma jednostavno i brzo a prste da polizes.
Kore za pitu ili srednje kore, trazite toliko i toliko listova u zavisnosti koliko pita spremate i da po mogućstvu budu cele bez rupa.
Razmazete tanko kečapa po kori i do polovine kore redjate salamu u komadu, najbolje praska sunka ili stisnjena sunka, sto tanje narezana. Preko toga rendani kackavalj, ili sir i seckane pecurke (ko voli) i zacini. Nezno uvijete u pitu, ušuškate krajeve, premažete je uljem i stavite da se pece. Varijacija na temu je pakovanje pite u trougliće.

Kod drugarice sam prosle nedelje jela ovakav "burek" ne znam mu ime:
Tanke kore za pitu se koriste na koje je namazan ketchap tanko tanko, pa na listove secena sunka, pa kora, pa rendani kackavalj, pa kora pa seckana paprika, pa kora pa sunka i cajna kobasica sitno seckana, pa kora pa mrvljeni sir i ketcup, pa kora pa kackavalj, pa se sve zalije umuckanim jajetom i pavlakom.
Super je ukusno. Paprika mu daje neki smek, a ne stavlja se mnogo. Ja bih rekla da ko ne voli papriku moze da stavi i malo slaninice seckane i ona je smeker.
 
Ja recimo volim takozvanu (Tj ja sam je upoznala kao takvu)
Makedonsku pitu.
Znaci tako: u testo za pitu(voda ,brasno,so)dodate i malo projinog belog brasna(recimo casa od jogurta na masu od 600 g brasna).Napravite srednje tvrdo testo i podelite na 10-12 loptica.Ostavite testo malo da odmori.Zatim razvijete prvu koru oklagijom ali do polovine velicine pleha(okruglog),zatin je premazete mashcui na nju stavite sledecu tek zapoctu sa razvijamnjem korun i nastavite zajedno razvijati i tako sve do predposlednje.Vremenom razvijajuci svaki sloj pite treba da dobijete testo nesto vece od pleha.Stavite u pleh i napunite filom(sir sa jajima pa recimo tome dodat spanac ili fil od preprzenog mlevenog mesa sa lukom....)Na vrh stavite razvucenu poslednju koru i krajeve uvijete.Pecete na 200'C ipita je gotova za oko pola sata.Prijatno
P.S ako su se strasti smirile sutra vam saljem jos jedan recept.
 
Princeza:
Da bismo proglasili mir na jednoj prethodnoj temi ona leti van a evo teme sa pitama i burecima, pa da podelimo recepte, kako ko voli pitu ili burek...

pita sa ... sunkom i kackavaljem...

Veoma jednostavno i brzo a prste da polizes.
Kore za pitu ili srednje kore, trazite toliko i toliko listova u zavisnosti koliko pita spremate i da po mogućstvu budu cele bez rupa.
Razmazete tanko kečapa po kori i do polovine kore redjate salamu u komadu, najbolje praska sunka ili stisnjena sunka, sto tanje narezana. Preko toga rendani kackavalj, ili sir i seckane pecurke (ko voli) i zacini. Nezno uvijete u pitu, ušuškate krajeve, premažete je uljem i stavite da se pece. Varijacija na temu je pakovanje pite u trougliće.

Kod drugarice sam prosle nedelje jela ovakav "burek" ne znam mu ime:
Tanke kore za pitu se koriste na koje je namazan ketchap tanko tanko, pa na listove secena sunka, pa kora, pa rendani kackavalj, pa kora pa seckana paprika, pa kora pa sunka i cajna kobasica sitno seckana, pa kora pa mrvljeni sir i ketcup, pa kora pa kackavalj, pa se sve zalije umuckanim jajetom i pavlakom.
Super je ukusno. Paprika mu daje neki smek, a ne stavlja se mnogo. Ja bih rekla da ko ne voli papriku moze da stavi i malo slaninice seckane i ona je smeker.
Pa Princezo, nadam se da se slažeš da stvari izgledaju bolje i preglednije kada se razdvoje "babe i žabe". Ništa lično, samo sam za malo više reda zbog "polaznika" ove škole. Pozdrav.
 
[/quote]Pa Princezo, nadam se da se slažeš da stvari izgledaju bolje i preglednije kada se razdvoje "babe i žabe". Ništa lično, samo sam za malo više reda zbog "polaznika" ove škole. Pozdrav.[/quote]
Ajde da nam das neki dobar recept za one polaznike.
Evo moj jos jedan prilog.
Ja pravim takozvanu praznu pitu i to obavezno sa razvlacenim korama ,tj onim koje pravim sama.
Testo se pravi klasicno,voda ,brashno i so.Napravi se srednje tvrdo testo.
Podeli se na onoliko parcica na koliko vam masa dozvoljava za razvlacenje(to zavisi od mase testa i velicine stola) i ostavi da se odmara.
Ravucete kore sto tanje mozete (cake da vam to lakse ide su ili da svaku koru namazete na pocetku razvlacenja dobro uljem ili da razdvijene kuglice zamrznete i sprema te ih tek sutra.)
Razvucene kore mazete mesavinom pavlake ,rastopljenig maslaca i jaja.Slazete u pleh kao gibanicu mada se nista ne menja u ukusu ako ih uvijate i pecete kao savijushu.Kad je pita gotova poprska te je sa vodom(recimo kolicinom oko 100ml) i vratite jos malo da se potpari u rerni.
Osnova za sve druge pite je ista ali je razlika u punjenju i ovom prskanju na kraju.U vodu s emoze dodati i malo mleka ali je jako vazno znati da pita sa krompirom ishce vise vode a ostale pite kao recimo sa sirom ili zeljem manje.Za pitu sa krompirom vam za isti pleh treba skoro dupla kolicina vode.
 
ovo je jedna meshana pita, slatka, od tankih kora

materijal: 600g tankih kora, 6 jabuka, 400g secera, 2 jaja, 300g slatke pavlake (2 dl), 400g svapskog sira, 60g maka, 60g oraha

u podmazan pleh redjati

1 red kora
1 red svapskog sira sa slatkom pavlakom, 1 zumancem secerom
1 red kora namazanih pavlakom
mak sa secerom
1 red kora (premazan pavlakom)
strugane jabuke sa secerom
kore + pavlaka
1 red mlevenih oraha pomesano sa secerom
jos jedna kora gore
prelije se jajetom i pavlakom

pece na 175 C

ovako je otprilike pitacu ako neshto nije jasno.
 
Ovo je mali prilog temi. Kore su kupovne ali je zato burek"ko iz pekare" a domaći i brzo se pravi.
neša lično uvek vrši degustaciju što se i vidi na slici.

BUREK - prazan - sa sirom - sa mesom

Potrebno je: 500 gr. kora za pitu ,2 dcl tople vode,
3 kašike masti ,mast za podmazivanje i malo soli

U šerpicu staviti 2dcl vode i mast da provrije,kako bi se mast istopila i malo soli ako kore nisu slane.
Posudu u kojoj ce se peći burek dobro podmazati, staviti 2 kore dole i svaku poprskati mešavinom tople vode,masti i soli.
Sledeći red: 3 kore zgužvane poređati pa ih dobro poprskati mešavinom masti i vode i tako redom.
Poslednjom korom obložiti burek, premazati i staviti da se peče u dobro zagrejanu pećnicu. Posle par minuta smanjiti na 200 - 220 stepeni. Peče se oko pola sata. Kada je već skoro gotovo okrenuti burek u posudi tako da gornja strana sada ide dole i još malo zapeči. To je prazan burek.
Ukoliko želite sa sirom, na sredini ređanja posuti sa sirom nastaviti da ređate kore i postupak je isti. Ako hoćete sa mesom sve je isto samo meso propržite sa malo seckanog crnog luka i dodate bibera po ukusu. Količine sira i mesa odredite sami.
Po meni ne treba više od 300 gr. sira i isto toliko mesa sa 1 glavicom luka.

b5.jpg
b6.jpg
 
Alo spavalice, ima li koga ovde da nesto pravi? :)
Ovo je vise puta isproban recept, dobijen sasvim slucajno, jednog smor dana na poslu, u onoj "nezvanicnoj" razmeni vaznih fajlova sa koleginicama.
Dakle, rec je o "Spanskoj piti".

Potrebno je:

150gr praske sunke (moze i parizer, seckan na kockice)
150gr kackavalja (ili sl.)
150gr kiselih krastavaca (sitno seck. i dobro iscedjenih)
3 jajeta
1/2case ulja
1,5 case mleka ili jogurta
1,5 casa brasna
1/2 kesice praska za pecivo
so



Umutiti jaja,dodati so,brasno,ulje,jogurt. Sve to dobro promesati i ubaciti seckano. Peci 20 minuta u zagrejanoj rerni na 200stepeni. Seci TEK KAD SE DOBRO OHLADI.

Sluziti uz jogurt ili pivo.

ps
Jednom su mi pri ruci bile pecene crvene paprike, iseckala sam mola jedne tek zbog boje, bilo odlicno!
 
Pita od spanaca

-500gr spanaca
-1 pakovanje lisnatog testa
-250gr pavlake
-50gr margarina
-4 jaja
-2 kasike brasna

Obaren spanac dobro procediti,pa ga sitno iseci
posoliti i pobiberiti.Na margarinu proprziti malo
brasna pa dodati pavlaku.Kada se masa malo zgusne
posoliti i pobiberiti,skinuti sa sporeta i ostaviti
da se malo ohladi.U medjuvremenu dobro umutiti
jaja i sipati u prohladjenu pavlaku.
Dve trecine ove smese sastaviti sa spanacem.
Podmazan sud obloziti testom,izbosti viljuskom
i odozgo staviti spanac,pa preliti ostatkom smese
pavlake i jaja.Pitu peci u dobro zagrejanoj rerni
oko 40 minuta.
 
zamesiti testo za pitu, od brasna, mlake vode i soli. podeliti na jufke, od 1kg brasna izadje 4 jufke. rastanjiti na debljinu 2 cm, i pouljiti odozgo. ostaviti da malo odstoji a onda razvijati na stolu sto tanje. ako cete sve da utrosite na dzigericu, onda treba 1 kg pilece dzigerice, sitno iseckati, posoliti,pobiberiti, i dodati seckan crni luk. filovati testo, uviti s obe strane do pola,
raseci uzduz, a onda motati u puzeve. ispeci, zaliti sa malo prokuvane slane vode.

nadam se da je dovoljno jasan recept, malo je nezgodno jer nemam pravi recept, mama to pravi otprilike.
 
Smehu dragi, lepo sto te nije mrzelo da trazis. Koliko se secam, moja mati pitu s mesom pravi ovako:
Isprzi mleveno meso s lukom, posoli i pobiberi. Kada se ohladi, u pleh se stave dve-tri tanke kore, onako poprskane kako se to vec radi, pa se sipa fil, pa tako redom... I to 500 gr mesa i 600 gr kore. Onda se pita isece na kocke, umuti se pavlaka , mogu i dve, sa kiselom vodom, pa se prelije preko isecene pite. A onda se onda pece.
Kao sto se primecuje, recept je neprecizan, mislim, s mesom ne moze da se pretera, ni sa korama, ali ne mogu da se setim koliko se sipa kisele vode, casa (od pavlake) sigurno, ali, prosto, od oka mora da se odredi koliko jos vode da se doda. I sad dolazi sledeci zvrk - mama stavlja i sneg od belanaca u pavlaku. Dva sigurno.
A pita u rerni naraaaaste...
A na stolu mirise na neke prosle, bezbrizne i vesele trenutke...
 
zorab:
Smehu dragi, lepo sto te nije mrzelo da trazis. Koliko se secam, moja mati pitu s mesom pravi ovako:
Isprzi mleveno meso s lukom, posoli i pobiberi. Kada se ohladi, u pleh se stave dve-tri tanke kore, onako poprskane kako se to vec radi, pa se sipa fil, pa tako redom... I to 500 gr mesa i 600 gr kore. Onda se pita isece na kocke, umuti se pavlaka , mogu i dve, sa kiselom vodom, pa se prelije preko isecene pite. A onda se onda pece.
Kao sto se primecuje, recept je neprecizan, mislim, s mesom ne moze da se pretera, ni sa korama, ali ne mogu da se setim koliko se sipa kisele vode, casa (od pavlake) sigurno, ali, prosto, od oka mora da se odredi koliko jos vode da se doda. I sad dolazi sledeci zvrk - mama stavlja i sneg od belanaca u pavlaku. Dva sigurno.
A pita u rerni naraaaaste...
A na stolu mirise na neke prosle, bezbrizne i vesele trenutke...
Moze i dva cela jajeta, casa pavlake i kisela voda odoka, ali to je to...to je ubedljivo najlepsa pita sa mesom...
 
ne umem da razvlacim kore, a i zasto bih kada to sto mi mozemo da kupimo - "tanke", "za gibanicu" a ima i "srednje" - u svetu je raritet.
A sto se tice fila, probala sam i pitu od sljiva, i od kajsija. Lepe!
I, ima neka pita od maka, stavljaju se i jaja, a gotova se preliva sulcom - ali nemam recept.
Nesto je zamrlo ovo kulinarstvo, ali ako neko navrati, pa jos zna i recept... bas bi bilo dobro
 
mozhda ima kod pate.....aj da istrtim dupe da vidim

a sulc, to morash da napravish, to nema da se kupi, mozhda na nekoj pijaci?

inache kaze mi husa da pravi burek nije extra mastan

nisam nashla ovu pitu kod pate. nemam pojma. mrzi me u stvari da trazim detaljnije

inace koliko chesto jedete kolace i torte? kada? kada jedete torte? otprilike...ok, kad vam se prijede, kada je to?
 
Ovo je moja baba mnogo bolje pravila, ali, recimo da može i ovako...

Potrebno je:
1/2kg na kolutove isečenog krompira
8- 10 kašika brašna
1,5dl mleka
2 jaja
so, biber, ulje

Postupak:
Umutiti jaja, posoliti, pa dodati mleko i brašno (treba da bude malo gušće nego za palačinke). Može i malo ulja.
Posudu za pečenje premazati uljem, pa poređati isečen i posoljen krompir. Preko njega preliti testo i ubaciti u rernu. Peći na 180C dok ne porumeni (oko 45 min)
Služiti toplo.
pita8ms.jpg
 
Poslednja izmena:
smeh:
Ovo je moja baba mnogo bolje pravila, ali, recimo da može i ovako...

Potrebno je:
1/2kg na kolutove isečenog krompira
8- 10 kašika brašna
1,5dl mleka
2 jaja
so, biber, ulje

Postupak:
Umutiti jaja, posoliti, pa dodati mleko i brašno (treba da bude malo gušće nego za palačinke). Može i malo ulja.
Posudu za pečenje premazati uljem, pa poređati isečen i posoljen krompir. Preko njega preliti testo i ubaciti u rernu. Peći na 180C dok ne porumeni (oko 45 min)
Služiti toplo.
pita8ms.jpg



Kao zaboravljeni zracak detinjstva stigao je ovaj recept. Lepo vidim plavu tepsiju i dve smrezurane ruke koje nude malu devojcicu, gosta, da proba to jelo. Probala sam, onda nekoliko puta jela, i zaboravila... Sve do ovog trena.
I setila sam se da se na toplu pitu stavlja kajmak...
 

Back
Top