Kazandžijsko sokače (Niš)

Slavic Land

Aktivan član
Poruka
1.168
ako ko ima slika ovog dela grada neka pusti ovde...

Dosta je sređeno, ima puno sređenih i "faznoiranih" kafića, jedna diskotekica, 2-3 restorana u svetskom stilu što se tiče enterijera, ekterijera i usluge, cene solidne, puno ljudi a među njima i puno stranaca koji su oduševljeni... :D

Atmosfera za vikend, čista devetka! :klap:
 
ako ko ima slika ovog dela grada neka pusti ovde...

Dosta je sređeno, ima puno sređenih i "faznoiranih" kafića, jedna diskotekica, 2-3 restorana u svetskom stilu što se tiče enterijera, ekterijera i usluge, cene solidne, puno ljudi a među njima i puno stranaca koji su oduševljeni... :D

Atmosfera za vikend, čista devetka! :klap:

Cekaj...a koja diskotekica u Kazandzijskom sokacetu?
 
Nisam video tu Diskotekicu nikada. Elem do prosle godine sam stalno sedeo u basti Flo-a a zimi unutra (imaju najbolji esspreso). Od ove godine vidim da se celo sokace pretvorilo u tesko pozersko mesto prepuno ljudi koji u hladovini sede sa skupim naocarama koje im tamo nisu potrebne ali bitno je da su vidjeni. Izgubilo je na opustenosti i pretvorilo se u ustogljeno mesto. Valjda ce zimi biti bolje...
 
da ali pare su tu...
sorry moram da razmišljam čisto ekonomski...

da, i Kasker je izgubio svoju draž, sada ima TV a na njemu kladioničarske kvote...

mada i dalje prave naj-kafu u Kazandžijskom (pored naravno Flo-a, mada mislim da je gazda isti)
 
Nisam video tu Diskotekicu nikada. Elem do prosle godine sam stalno sedeo u basti Flo-a a zimi unutra (imaju najbolji esspreso). Od ove godine vidim da se celo sokace pretvorilo u tesko pozersko mesto prepuno ljudi koji u hladovini sede sa skupim naocarama koje im tamo nisu potrebne ali bitno je da su vidjeni. Izgubilo je na opustenosti i pretvorilo se u ustogljeno mesto. Valjda ce zimi biti bolje...

E stvarno je postalo pozersko mesto....Ali u sustini uvek je tako, na svakom mestu gde prolazi mnogo ljudi mora obavezno biti i pozera koje ce ti prolaznici moci da vide....:) Inace stvarno jedno od najlepsih mesta u gradu...
 
Pa cim se procuje da je nesto dobro, dolaze "face" nasega grada to je tako i tako ce biti, medjutim mene to zaista ne dotice, ne obracam toliko paznju na okolinu koliko na ambijent...
I kao mesto za izlazak ili odlazak na kafu uvek cu birati izmedju Kazandzijskog i tvrdjave (Saloona) :):):)
 
k sokace
 

Prilozi

  • Kazandžisko.jpg
    Kazandžisko.jpg
    40,3 KB · Pregleda: 21
Meni je kazandžijsko najviše prijalo kad su tamo postojali samo Divine i Etno, a okolo kazandžijske radnje. Sad je malo prenatrpano. Meša se muzika iz kafića, a i stolovi su toliko blizu jedan drugom da ne znaš da li sediš za svojim ili susednim stolom. A da ima "bezobrazne piletine" ima...
 
Meni je kazandžijsko najviše prijalo kad su tamo postojali samo Divine i Etno, a okolo kazandžijske radnje. Sad je malo prenatrpano. Meša se muzika iz kafića, a i stolovi su toliko blizu jedan drugom da ne znaš da li sediš za svojim ili susednim stolom. A da ima "bezobrazne piletine" ima...

Ja sam sedela svuda gde je moglo da se sedi u Kazandžijskom, i mogu reći da mi je od ''Priče'' muka, svetlo mi smeta, a mesto je toliko ''izvikano'', proglašeno za posebno, a ne znam na osnovu čega je dobilo taj status... isto važi i za onaj kafić na ćošku... Generalno mi je leti bolje sa baštama (tačnije, odlično), ovo što pričam, izlažem za ovaj hladniji period... Dakle - osvrćem se samo na enterijere kafića... ''Pleasure'' ima mnogo lepu hranu, interesantno osmišljeno...
U ''Divine'' sam sedela pre neki dan, i toliko je puno dima... i nosi mi neku negativnu energiju, već treći put se osećam isto kad sam tamo - loše - a da to nije ničim prethodno izazvano...

Elem, sve ih iskritikovah :) da bih rekla da je ''Flo'' zakon - oduševjava me količina svetla tamo - ni previše tamno, ni prejako...

A htedoh reći i da pored ''Pleasure''-a ima jedan restorančić, mnogo mi se dopada kako su zidovi urađeni... kao da je neko pravougaono ukrasno staklo ugrađeno u zidove... hajde, arhitekte... :) (ili što kažu klinci iz ''Kefalice''... ''athiTETKE'' :mrgreen:)
 
U ''Divine'' sam sedela pre neki dan, i toliko je puno dima... i nosi mi neku negativnu energiju, već treći put se osećam isto kad sam tamo - loše - a da to nije ničim prethodno izazvano...

Različita iskustva... Mislim da se u Divinu u životu nisam loše osećala, baš naprotiv. Zato verovatno i provedem po dva, tri, četiri...:) sata dnevno tamo. (A onda me Ljilja pita: ˝Već ideš?˝ :lol:)
 
Stvar ukusa. Meni je kazanžijsko najviše prijalo ranije, ali i sada ako treba da biram da li ću da sednem u neki kafić u glavnoj ili u kazandžijsko, uvek biram ovo drugo. Ali sad stvarno liči na korzo, isto ko i Pobedina, samo se Pobedinom šetaju maloletni, a ovde punoletni.
U stvari, ja mogu da preko dana sednem tamo samo subotom, kad i jeste čudo od gužve svuda pa i tamo, pa se uvek iznerviram što nemam gde da popijem kafu.
E, a čudo je kako sasvim drugačiji feeling imaju kafići u kazandžijskom u odnosu na feeling tzv.silikonske doline.
 
Stvar ukusa. Meni je kazanžijsko najviše prijalo ranije, ali i sada ako treba da biram da li ću da sednem u neki kafić u glavnoj ili u kazandžijsko, uvek biram ovo drugo. Ali sad stvarno liči na korzo, isto ko i Pobedina, samo se Pobedinom šetaju maloletni, a ovde punoletni.
U stvari, ja mogu da preko dana sednem tamo samo subotom, kad i jeste čudo od gužve svuda pa i tamo, pa se uvek iznerviram što nemam gde da popijem kafu.
E, a čudo je kako sasvim drugačiji feeling imaju kafići u kazandžijskom u odnosu na feeling tzv.silikonske doline.

E, taj ''feeling'' koji ti pominješ... to je ENERGIJA o kojoj ja govorim, a koja ''boji'' određeno mesto... U stvari, energija je svuda, a svako je, spram svoje i spram trenutka, oseća...
Moja sestra voli ''Divine'', kao i većina ljudi koje poznajem (da ne kažem: svi)... Možda sam ja hipersenzibilnija :), pa osećam nešto što drugi ne vide... :)

A možda sve ovo mistifikujem, možda mi samo osvetljenost - tj. neosvetljenost lokala smeta, i naravno, cigarete koje mi predstavljaju problem gde god krenem... Ako prestanem izlazim u grad, biće to samo zato što mi se često i sve češće dešava da mi bude muka od dima... a o očima i da ne govorim...

A kad mmaallaa reče ''višnjica'', šta je ono što stavljaju u ''Pleasuru'' preko frapea i sličnih napitaka (verovatno i kafe i tople čokolade)... kao trešnja iz slatka, a nije to...?

A ''Silikonska dolina''... Pa mesta ''vrište'' od gluposti praznoglavića koji tamo sede... Mislim, oni su dobar sociološki fenomen, ta kategorija momaka i devojaka... :)
 
Vidiš, meni manje smeta silikonska dolina od kazandžijskog. Ekipu koja tamo sedi jednostavno ne primećujem. Ali stvarno ne vidim te ljude.Jedino me nerviraju kola koja će verovatno ponosni vlasnici parkirati po sred kafića, samo da se vidi kakve mašine oni imaju, a ostalo... Ljudi dođu, popiju piće pa idu dalje, gde god da je to dalje. Studio npr.:). Udobne stolice, zavališ se i ne gledaš oko sebe...pričaš sa ljudima oko tebe.
Kazandžijsko mi je nekako klaustrofobično, pa i kad prođeš nekako si na "izvolte" onima što sede da te ocene i odgledaju. Ali treba da postoji i silikonska dolina (ako ništa drugo kafići su lepo sređeni i ne pušta se tubo folk) i kanazdžijsko, pa kako se ko oseća i ko šta voli... Glupo bi bilo da se svi nabijemo u 2-3 kafića.
 

Back
Top