Vojni napad na Iran?????

Vojni napad na Iran oznachice pochetak novog svetskog rata????

www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=57589

Da li su to "probni baloni" ili realna mogucnost?

Ma nema sanse. Ja mislim da je Gadafi bio u pravu kad je porucio Iranu da ne izaziva Ameriku jer ce proci kao i Irak. Ipak je Amerika mnogo jaka za njih, a tesko da bi se bilo ko usudio da vojno stane na njihovu stranu.
 
Ma nema sanse. Ja mislim da je Gadafi bio u pravu kad je porucio Iranu da ne izaziva Ameriku jer ce proci kao i Irak. Ipak je Amerika mnogo jaka za njih, a tesko da bi se bilo ko usudio da vojno stane na njihovu stranu.

Iran je izjavio da u slucaju sukoba i nece da ratuje protiv Amera,nego ce da unisti Izrael a to je realno i moguce.U tom slucaju dolazi do neminovnog opsteg rata?!
 
Sad je pitanje da li će uopće doći do napada na Iran, ali je moguće.
Na to da sumljam u napad me naveo i jedan stručni komentar vojnog
analitičara generala Domazeta kako je sukob u Gruziji uvod u to, a ako bi
sada uslijedila kriza u priobalju Sirije ili Libanona gdje su Rusi stacionirali svoju mornaricu
vrlo bi lako moglo doći do udara na Iran. Jer bi se na taj način Rusija kao glavni saveznik
Irana razvukla na tri fronta.
Pošto Iran nema rakete da direktno gađa Ameriku napao bi nekoga bliže
vjerojatno Izrael, ako ne i NATO članice u Europi koje su sudjelovale u napadu.
U svakom slučaju ovaj sukob bi bio prestrašan za Svijet.
 
Sad je pitanje da li će uopće doći do napada na Iran, ali je moguće.
Na to da sumljam u napad me naveo i jedan stručni komentar vojnog
analitičara generala Domazeta kako je sukob u Gruziji uvod u to, a ako bi
sada uslijedila kriza u priobalju Sirije ili Libanona gdje su Rusi stacionirali svoju mornaricu
vrlo bi lako moglo doći do udara na Iran. Jer bi se na taj način Rusija kao glavni saveznik
Irana razvukla na tri fronta.
Pošto Iran nema rakete da direktno gađa Ameriku napao bi nekoga bliže
vjerojatno Izrael, ako ne i NATO članice u Europi koje su sudjelovale u napadu.
U svakom slučaju ovaj sukob bi bio prestrašan za Svijet.

Da.Samo pitanje glasi da li oni(svetska vlada u senci),to stvarno zele i da li se to uklapa u njihove planove?
 
Da.Samo pitanje glasi da li oni(svetska vlada u senci),to stvarno zele i da li se to uklapa u njihove planove?

Rusi se boje NATO-a i obratno, Iran je samo stanica na koju treba da stignu ili jedni
ili drugi. Tko prije njemu djevojka. NATO ima plan, Rusija se uzda u moć, ali do
sukoba između Amera i Rusa neće doći, svaki drugi je moguć.

Ako poznaješ Bibliju prepoznat ćeš kralja Sjevera i Juga u SAD-u i Rusima.
Ipak je to samo proročanstvo, možda griješim :think:

Danijel 11,
27 Oba će kralja smišljati zlo; sjedeći za istim stolom, govorit će laži jedan drugome: ali neće uspjeti, jer je svršetak odložen do određenog vremena.
 
Русија није највећи савезник Ирана него Кина. Напад на Иран би у потпуности гурнуо Кину против Америке и тада би се тас дефинитивно окренуо на исток.

Иначе Иран војно није занемарљих противник, а уз помоћ Руја и Кинеза могао би да у потпуности дестабилизује регион и покрене талибане у Афганистану, Курде у Турској, Шиите у Ираку, Хезболах у Либану...
 
Rusi se boje NATO-a i obratno, Iran je samo stanica na koju treba da stignu ili jedni
ili drugi. Tko prije njemu djevojka. NATO ima plan, Rusija se uzda u moć, ali do
sukoba između Amera i Rusa neće doći, svaki drugi je moguć.

Ako poznaješ Bibliju prepoznat ćeš kralja Sjevera i Juga u SAD-u i Rusima.
Ipak je to samo proročanstvo, možda griješim :think:

Danijel 11,
27 Oba će kralja smišljati zlo; sjedeći za istim stolom, govorit će laži jedan drugome: ali neće uspjeti, jer je svršetak odložen do određenog vremena.

Pusti bibliju.
Glavna stvar je da NIKO ne sme da napadne Izrael.
Napadom na Izrael dolazi do opsteg rata?!
 
Русија није највећи савезник Ирана него Кина. Напад на Иран би у потпуности гурнуо Кину против Америке и тада би се тас дефинитивно окренуо на исток.

Иначе Иран војно није занемарљих противник, а уз помоћ Руја и Кинеза могао би да у потпуности дестабилизује регион и покрене талибане у Афганистану, Курде у Турској, Шиите у Ираку, Хезболах у Либану...

Iran u slucaju rata ima samo jedan cilj.
Unistenje Izraela.
 
Русија није највећи савезник Ирана него Кина. Напад на Иран би у потпуности гурнуо Кину против Америке и тада би се тас дефинитивно окренуо на исток.

Иначе Иран војно није занемарљих противник, а уз помоћ Руја и Кинеза могао би да у потпуности дестабилизује регион и покрене талибане у Афганистану, Курде у Турској, Шиите у Ираку, Хезболах у Либану...

niko nije saveznik irana, sem pravde i boga. sve ostalo su trenutne situacije.
 
drzava izrael je najvece zlo na kugli zemaljskoj posle njihovih slugu i marioneta
sjedinjenih drzava,zlo mora biti unistenosvi slobodni narodi treba da se ujedine protiv sila zla usa i izraela i njihovih satelita takozvanih zemalja eu
 
Pa realno za svet nije nikakva steta sto ce islamisticki rezim Ahmadinedje biti izbrisan sa lica zemlje, naravno nece se mrcvariti kao u Iraku u Avganistanu ,nego ce ih za par dana jakim raketnim udarima ,,moguce i nuklearnim vratiti u kameno doba pa ce onda vladajucu garnituru najuriti sopstveni narod kada im bude ostalo samo kamenje za jelo i tepihce za molitvu .U tom ratu ce verovatno formalno glavnu ulogu imati Izrael u saveznistvu sa SAD , verovatno ce muje uipeti da ispale koju raketu na jevrejsku drzavu ili na okolne americke polozaje zato ce udar biti snazan i silovit ,naravno Rusija ce negodovati kao i SAD u Gruziji al nece nista uraditi konkretno jer su i dalje tamo mnogo uticajniji jevreji nego obrezani ,a i nece rizikovati treci svetski rat zbog nekog muslimanskog psihopate.
 
Poslednja izmena:
hahaha al bundy zar ti stvarno mislis da susvi narodi ko vi srbijanci pa ce za saku brasna i komad salame da izdaju sve,i ocevinu i dedovinu...budalo jedna to sije fanatican narod nece se lako predati zlotvorima olicenim u izraelu i usa teroristima

za Srpski narod je najbolje da izrael bude unisten i da Amerika padne na koljena ,tu je prilika za oslobodenje okupitranih Srpskih teritorija i stvaranje jedinstvene Srpske drzave
 
ja sam ratovao protiv amerikanaca i nihovih saveznika muislimana,njihovi bombarderi su nas citav ratzaspali bombama,uveli su nam sankcije ,uveli su preko UN zabranu letenja nad BIH
tako da nasa avijacija nije mogla da leti i dejstvuje,citav rat su naoruzvali muslimane ,pruzali im podrsku u svakom pogledu ,i propagandnu i moralnu i oruzanu,sjetite se samo onih skandala na cnn,kad bil klinton cestita bozic muslimanima u opkoljenom sarajevu a zaborvaio da su to muslimani i neslave bozic ili onda kad srbi placu oko krsta za svojim ubijenim a ona zlotvorka novinarka cnn iranskog porijekla kristijan a. kaze da su to muslimani..NATO je neprijatelj ,Amerika i njeni sateliti oliceni u takozvanoj EU...svaki neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj
 

Back
Top