ENERGIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nanana

Početnik
Poruka
7
Pre nekoliko godina na jednom brdu zapazila sam nekoliko ljudi kako su meditirali ali bila je zima i oko njih je bio poprilicno veliki sneg,a posle izvesnog vremena sneg se oko njih topio...

Kako to?
 
Ta tehnika potice sa Tibeta, i ljudi koji je upraznjavaju nazivaju se Tonge. Da bi dobili inicijaciju (zvanje), moraju da u toku veceri, naravno bez odece, osuse 7 nakvasenih carsava toplotom sopstvenog tela. Sve sto sam ja uspeo jeste da 3 sata , bez odece, provedem sedeci u snegu i da razvijem oko sebe temperaturu koja me je ustvari grejala. To sam jednom probao i nikad vise.
 
Čovek u svakom trenutku emanira količinu toplotne energije adekvatne grejalici od oko 200W. Dakle, ono što može da osuši ili otopi grejalica od 200W, to može i čovek, bez neke naročite meditacije i hooky-pooky fazona.

A sedeti go na snegu nije pametno, mogu da te pokupe čike u belom. :D
(Šalu na stranu, na taj način se gubi velika količina energije i organizam se izlaže nepotrebnom naporu da tu energiju nadokandi, istovremeno povećavajući mogućnost da se osoba razboli.)
 
Sizif:
Čovek u svakom trenutku emanira količinu toplotne energije adekvatne grejalici od oko 200W. Dakle, ono što može da osuši ili otopi grejalica od 200W, to može i čovek, bez neke naročite meditacije i hooky-pooky fazona.

A sedeti go na snegu nije pametno, mogu da te pokupe čike u belom. :D
(Šalu na stranu, na taj način se gubi velika količina energije i organizam se izlaže nepotrebnom naporu da tu energiju nadokandi, istovremeno povećavajući mogućnost da se osoba razboli.)

"Šalu na stranu, na taj način se gubi velika količina energije i organizam se izlaže nepotrebnom naporu da tu energiju nadokandi, istovremeno povećavajući mogućnost da se osoba razboli"
o tome se i radi.lupash najstrashnije.stvar i jeste u tome da ti se temperatura tela toliko podigne da ne postoji shansa da se organizam rashladi i samim tim razboli.a o nepotrebnom naporu nemoj da lupash jer u ovom sluchaju nemash shta da kazesh...bato ne radi se o fizikalijama...
 
Margott:
stvar i jeste u tome da ti se temperatura tela toliko podigne da ne postoji shansa da se organizam rashladi...
Ova rečenica pokazuje ili da ne znaš osnovne zakone termodinamike, ili da nisi razmišljala. (pad koncentracije?)

Vidim da treba da uvedem nekoliko pojmova, o kojima nećemo raspravljati, a onda možemo nastaviti priču o telima "čija se temperatura toliko podigne da ne mogu da se rashlade".

a) Toplotna energija - kinetička energije atoma i/ili molekula date supstance
b) Temperatura - mera srazmerna prosečnoj brzini atoma i molekula, označava količinu toplote, vidi pod a)
c) Toplota - energija u procesu transfera sa toplijeg tela na hladnije
d) Energija - sposobnost (kapacitet) vršenja rada

Dakle, imajući u vidu gore navedene definicije osnovnih fizičkih pojmova, imamo i da - ne postoji telo u kosmosu čija će se temperatura toliko podići da se ono ne može i rashladiti. Toplotna energija ne može biti uništena, niti se može zadržati u otvorenom (neizolovanom) sistemu kao što je jogijevo telo na snegu.

Jogi, cirkuzant ili meditant koji sedi na snegu gubi toplotnu energiju, emanira toplotu, i time mu se snižava temperatura. Organizam teži da telo dovede u stepen normalne zagrejanosti trošeći energiju i zagrevajući telo. (koje može imati i normalnu temperaturu, ali na račun velikog gubitka toplotne energije), što posle određenog vremena dovodi do iscrpljivanja organizma, osim ako se navedeni paćenik ne smrzne pre toga, i izgubivši svu toplotnu energiju svoj organizam rashladi do temperature okoline.
 
Kundalini energija je još samo jedan od dalekoistočnih otpadaka koji ovde stiču vrednost samo što je to ekskluzivno đubre iz nama daleke kulture...

A o spontanom sagorevanju imamo poučnu lekciju u crtanom filmu South Park. :lol:
 
Sizif:
Kundalini energija je još samo jedan od dalekoistočnih otpadaka koji ovde stiču vrednost samo što je to ekskluzivno đubre iz nama daleke kulture...

A o spontanom sagorevanju imamo poučnu lekciju u crtanom filmu South Park. :lol:


pa nishta...poshto si ti dezurni lingvista ovde...a nemash pojma...sve shto ti je sumnjivo i shto tako skeptichno negirash mozemo da dokazemo...ali za pare...energija...kundalini...moze?
 
Margott:
pa nishta...poshto si ti dezurni lingvista ovde...a nemash pojma...sve shto ti je sumnjivo i shto tako skeptichno negirash mozemo da dokazemo...ali za pare...energija...kundalini...moze?
Istina je da ja nemam pojma, ali zato i dolazim ovde jer od tebe dosta može da se nauči. Evo recimo, baš sam malopre naučio od "ooo" da je Severnjača najsjajnija zvezda na nebu, umro bih u neznanju da nisam čuo od njega, a od tebe sam naučio da telo može toliko da se zagreje da ne može da se rashladi.

Kao što rekoh, svaki dan nešto novo.

Uzgred, spreman sam da platim koliko tražiš ako izvedeš spontano samosagorevanje, o kom upravo raspravljasmo... :lol:
 
sizife...shto se tiche sagrevanja ne teraj me da ti crtam i senchim...vrlo dobro si razumeo shta sam htela da ti kazem...a to shto skrecesh temu na moj pravopis i gramatiku (koji u principu jesu bitni,ali ne u ovom sluchaju)znachi samo da si ker koji laje...
o spontanom sagorevanju cesh nam sam prichati..takvi skeptici su preko potrebni...laboratorijskih misheva nikad dosta...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top